Historie ČWA

2003

Lodní třída FUN se stabilizovala a závodů se pravidelně účastní 20 lidí srovnatelné výkonnosti. 5 lidí se pravidelně zúčastňuje závodů Euro Cupu.

Třída OK. Jedná se o druhou nejpočetnější třídu, kde účast v závodě hodně závisí na tom, v které části republiky se závod koná. Je otevřená pro všechny závodníky bez rozdílu výkonnosti a materiálového zabezpečení.

Více o historii ČWA...
Historie windsurfingu

Windsurfing – tento název vznikl z anglických slov wind - vítr a surf - příboj a přesně vystihuje oč se v tomto sportu jedná. Zatímco ale windsurfing je sport poměrně mladý, asi 35 let, tak surfování na prknech po příbojových vlnách provozují havaijští domorodci od nepaměti. Surfing velmi rádi provozovali i kaliforňané Jim Drake se svým přítelem Hoylem Schweitzerem. Jelikož to byli činorodí muži, přemýšleli, jak si zasurfovat, ikdyž zrovna ty správné vlny nejsou. Jim Drake tak jednoho dne připevnil na klasické surfové prkno trojúhelníkovou plachtu s ráhnem pro držení. Plachta byla připevněna k plováku kloubem a mohla se tak pohybovat ve všech směrech a umožňovat ovládání plováku. Psal se rok 1967 a byl vynalezen windsurfing.

Více o windsurfingu...
Novinky arrow Novinky arrow Balaton nežije!

Balaton nežije!

Tisk

Dear Competitors,
We waited until the the last second to see better wind forecast than max 5-6 knots for the weekend. We evaluated the risk of no wind for three days so Bence and me made the decision we CANCEL the Hungarian Super Cup in 2012. We don't give new date for this year, because the racing calendar of the region is very busy for months. 
Gyurmo Partos&Bence Tamas
We would like to keep the almost decade long tradition of Balatongyörök Super Cup, what is a very competitive, good wind races and competitors from few countries. So we try to keep the level... :-) Its still unbelievable for me in the history of the Hungarian Super Cup were no competition without 25+ knots wind... I hope we can continue in the next year!
I hope you understand, all the best and good winds,
Gyurmo Partos&Bence Tamas

Ahoj všichni!

rád bych vás pozval na letošní Hungarian Super Cup na Balatonu ve městečku Balatongyörök, který se koná od 29. června do 1. července 2012.

V letošním roce se nic nemění oproti předchozím letům. Nukleární podmínky opět zajištěny, takže může proběhnout závod ve Formuli a Slalomu v průběhu tohoto prodlouženého víkendu.

závod: Hungarian Super Cup 2012

místo konání: Balatongyorok/Hungary

termín: 29-30-01 June/July 2012

třídy: Slalom/Formula

startovné: 35 Euro pro obě třídy dohromady

registrace: 10-11 am 29 June

skippers meeting: 11 am 29 June

první možný start: 12 am 29 June

poslední možný start: 4 pm 01 July

Parkování zdarma pro karavany v prostoru loděnice a super večeře v ceně!

Každý rok, do té doby co organizujeme Super Cup v Balatongyorok, foukalo 30 uzlů, přestože byla předpověď pouze 8 - 10 uzlů. Takže nezapomeňte slalomové hračky.

V sobotu večer proběhne tradiční večeře zdarma pro závodníky.

Prosím, dejte mi vědět, zda plánujete účast! Těším se na vás všechny!

Tady jsou videa z předchozích ročníků.

Super Cup Hungary 2010: http://vimeo.com/13012790

Super Cup Hungary 2008: http://www.youtube.com/watch?v=UrzGv1VoWOQ

Super Cup Hungary 2007: http://www.youtube.com/watch?v=feHH3gNvLzU

Těším se na viděnou!

Gyurmo

Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny

 
< Předch.   Další >
Česká windsurfingová asociace | www.cwa.cz

Windsurfing - česká windsurfingová asociace | Copyright © 2009 ČWA

Tyto stránky vytvořila česká widsurfingová asociace s cílem informovat

o dění ve svém okolí a pro všechy zájemce o windsurfing. Pokud i vás windsurfing

zajímá, tak jste na správném místě.