Historie ČWA

2003

Lodní třída FUN se stabilizovala a závodů se pravidelně účastní 20 lidí srovnatelné výkonnosti. 5 lidí se pravidelně zúčastňuje závodů Euro Cupu.

Třída OK. Jedná se o druhou nejpočetnější třídu, kde účast v závodě hodně závisí na tom, v které části republiky se závod koná. Je otevřená pro všechny závodníky bez rozdílu výkonnosti a materiálového zabezpečení.

Více o historii ČWA...
Historie windsurfingu

Windsurfing – tento název vznikl z anglických slov wind - vítr a surf - příboj a přesně vystihuje oč se v tomto sportu jedná. Zatímco ale windsurfing je sport poměrně mladý, asi 35 let, tak surfování na prknech po příbojových vlnách provozují havaijští domorodci od nepaměti. Surfing velmi rádi provozovali i kaliforňané Jim Drake se svým přítelem Hoylem Schweitzerem. Jelikož to byli činorodí muži, přemýšleli, jak si zasurfovat, ikdyž zrovna ty správné vlny nejsou. Jim Drake tak jednoho dne připevnil na klasické surfové prkno trojúhelníkovou plachtu s ráhnem pro držení. Plachta byla připevněna k plováku kloubem a mohla se tak pohybovat ve všech směrech a umožňovat ovládání plováku. Psal se rok 1967 a byl vynalezen windsurfing.

Více o windsurfingu...
Advertisement
Novinky arrow Novinky arrow Konec a zároveň nový začátek

Konec a zároveň nový začátek

Tisk

 Po včerejším večeru můžeme říci, že windsurfingová sezona 2010 je definitivně za námi. Stačí už jen oslavit Vánoce a Nový Rok.........a je to znovu tady! Začínáme novou sezonou 2011!!! A všichni doufáme, že hlavně v Čechách, bude vítr pro surfaře příznivější, než v roce letošním. Pojďme se ohlédnout za surfařským večírkem, který se konal tuto sobotu 11.12.2010...

 

Martina Hrubá 

Večírek na ukončení letošní závodní windsurfařské sezony se konal opět v Samově Hnízdě. Letos byl však mimořádný, protože byl spojen s kulatými narozeninami našeho hostitele a skvělého surfaře Martina Totha a zároveň se svátkem jeho drahé polovičky. Na večírek přijal pozvání významný host, sexuolog pan doktor Radim Uzel, který všechny pobavil a zodpověděl včechny otázky přítomných. Další zábavnou částí programu byla show Zdenka Izera, které se zúčastnilo i mnoho dobrovolníků. Dalším zlatým hřebem večera byl "dar,nedar" oslavenci Martinovi. Rodina Königových složila a v doprovodu ostatních přednesla píseň z Martinova života. Společný dar formulářů nenadchl jen oslavence, ale všechny přihlížející chlapi:). Pohoštění bylo ještě bohatší, než kdy před tím, a samozřejmě přítomný Dj roztančil ne jednoho surfaře. Myslím, že za všechny přítomné surfaře i jejich doprovod, můžeme Martinovi Tothovi poděkovat.

Součástí večera bylo též vyhlašování nejlepších surfařů roku 2010.

Vítězem Českého poháru 2010 ve třídě Rac se stal Jakub Slíva. Na druhém místě se umístil Petr Kučera jun. a třetí místo obsadil Radim Kamenský. Čtvrté místo patřilo Lubomíru Mielcovi, páté Jiřímu Královi a šesté Petrovi Kučerovi sen. Nejlepší ženou letošního Českého poháru je Jana Slívová. První místo Českého poháru ve třídě Fun získal Jan Rott, následován Jakubem Zímou a Janem Skřepkem. Regionální pohár Morava 2010 ve třídě Rac vyhrál Radim Kamenský, na místě druhém se umístil Lubomír Mielec a na třetím Pavel Kamenský. Prvním místo Regionálního poháru Čechy získal Pavel Hrubý, následován Radimem Kamenským a Martinou Hrubou na třetím místě. Nejlepšími třemi veterány Masters Cupu 2010 ve třídě Rac se stali Lubomír Mielec, Petr Kučera sen. a Petr Haubold. V kategorii Grand Masters to byli Petr Vrána, Pavel Hrubý a Roman Hrubý. Ve tříde Fun se v Masters Cupu 2010 na prvním místě umístil Jan Štěpánek, na místě druhém Marek Raška a na třetím místě Patrik Hrdina. Mistrem republiky ve třídě Fun se stal Karel Lavický. Druhé místo obsadil Jan Skřepek, třetí Jan Rott, čtvrté Milan Kir, páté Lukáš Neumann a Patrik Hrdina šesté místo. V kategorii Masters byl první Lukáš Neumann, druhý Patrik Hrdina a třetí Jan Štěpánek. Ocenění ve třídě Fun získali také junioři, kde nejlepší byl Jakub Jelínek,Lukáš Koblasa a Filip Novotný. 

Gratulujeme všem umístěným.

Atmosféru večírku můžete nasát ve fotogalerii.

 

Názory přítomných surfařů a jejich doprovodů na večírek:

"Ahoj, večírek byl super. Zvlášť oceňuji pestrý doprovodný program:-)." říká Kuba Zíma

"Podle mě to nemělo chybu" Standa Koblasa

"Já byl velice spokojen, líbilo se mi to." Lukáš Koblasa

"Já myslím, že ten večírek byl parádní...jídlo výborný, zábava taky...takže nemám asi žádný výhrady!" Simča Tomková

"Večírek jako vždy velká sranda, letos doplněná o jak čistě serfovou celbritu tak i další. Velmi jsme se bál, abych nedostal "cenu Marka Rašky", nakonec všichni OK a stoprocentní Raška letos nikdo nebyl, největší aspiranti byli Jana S. a Tomáš A., oba se však s nástrahami "Svižníků" velmi statečně vyrovnali, za což mají můj velký obdiv! :-)" Honzík Rott

"Večírek byl dokonalej, moc jsem si to užila" Verča Königová

 


 

 

 
< Předch.   Další >
Česká windsurfingová asociace | www.cwa.cz

Windsurfing - česká windsurfingová asociace | Copyright © 2009 ČWA

Tyto stránky vytvořila česká widsurfingová asociace s cílem informovat

o dění ve svém okolí a pro všechy zájemce o windsurfing. Pokud i vás windsurfing

zajímá, tak jste na správném místě.