Historie ČWA

2003

Lodní třída FUN se stabilizovala a závodů se pravidelně účastní 20 lidí srovnatelné výkonnosti. 5 lidí se pravidelně zúčastňuje závodů Euro Cupu.

Třída OK. Jedná se o druhou nejpočetnější třídu, kde účast v závodě hodně závisí na tom, v které části republiky se závod koná. Je otevřená pro všechny závodníky bez rozdílu výkonnosti a materiálového zabezpečení.

Více o historii ČWA...
Historie windsurfingu

Windsurfing – tento název vznikl z anglických slov wind - vítr a surf - příboj a přesně vystihuje oč se v tomto sportu jedná. Zatímco ale windsurfing je sport poměrně mladý, asi 35 let, tak surfování na prknech po příbojových vlnách provozují havaijští domorodci od nepaměti. Surfing velmi rádi provozovali i kaliforňané Jim Drake se svým přítelem Hoylem Schweitzerem. Jelikož to byli činorodí muži, přemýšleli, jak si zasurfovat, ikdyž zrovna ty správné vlny nejsou. Jim Drake tak jednoho dne připevnil na klasické surfové prkno trojúhelníkovou plachtu s ráhnem pro držení. Plachta byla připevněna k plováku kloubem a mohla se tak pohybovat ve všech směrech a umožňovat ovládání plováku. Psal se rok 1967 a byl vynalezen windsurfing.

Více o windsurfingu...
Novinky arrow Novinky arrow Pohár Vysočiny 9.-10.6.2012

Pohár Vysočiny 9.-10.6.2012

Tisk
Nepříznivá předpověď a účast některých borců na závodech ve Finsku byly patrně důvodem malé účasti na závodech ČP - Pohár Vysočiny. Ale o to více se bojovalo a rozjížďky byly napínavé a zajímavé...
 
 
V sobotu jsme jich ve slabším a proměnlivém větru odjeli 5 a v neděli další 2. O první místo sváděli urputný boj Jirka Král, Luboš Mielec a Martin Slíva. Z něho vzešel vítězně Jirka Král před Lubošem Mielcem a Martinem Slívou. O další místa bojovali Pavel Hrubý, MAPOS (Martin Pospíšil) a nestor českého windsurfingu - Petr Haubolt. V závěru startovního pole marně naháněl Jerry Raškovski (Jarda Rašovský) mĺadíčka Standu Koblasu. O poslední místo bojoval "bača" Jirka Hrubý s mladíkem Vaškem Markem, který poprvé vyrazil do boje s devět a půlkou. V divizi GM zvítězil M. Slíva před P. Hrubým a M. Pospíšilem a ve Veteránech si odvezl vítězství L. Mielec, před P. Hauboldem a Standou Koblasou. Závody s přehledem a prfektně řídíl Saša Dyškant s Pavlem Kamenským. Doufejme, že příští Velká cena Dářka nás překvapí lepším počasím i větrem.
Report a pozdrav všem surferům z Dářka - Jarda Vykydal.

 
 
 
< Předch.   Další >
Česká windsurfingová asociace | www.cwa.cz

Windsurfing - česká windsurfingová asociace | Copyright © 2009 ČWA

Tyto stránky vytvořila česká widsurfingová asociace s cílem informovat

o dění ve svém okolí a pro všechy zájemce o windsurfing. Pokud i vás windsurfing

zajímá, tak jste na správném místě.