Historie ČWA

2003

Lodní třída FUN se stabilizovala a závodů se pravidelně účastní 20 lidí srovnatelné výkonnosti. 5 lidí se pravidelně zúčastňuje závodů Euro Cupu.

Třída OK. Jedná se o druhou nejpočetnější třídu, kde účast v závodě hodně závisí na tom, v které části republiky se závod koná. Je otevřená pro všechny závodníky bez rozdílu výkonnosti a materiálového zabezpečení.

Více o historii ČWA...
Historie windsurfingu

Windsurfing – tento název vznikl z anglických slov wind - vítr a surf - příboj a přesně vystihuje oč se v tomto sportu jedná. Zatímco ale windsurfing je sport poměrně mladý, asi 35 let, tak surfování na prknech po příbojových vlnách provozují havaijští domorodci od nepaměti. Surfing velmi rádi provozovali i kaliforňané Jim Drake se svým přítelem Hoylem Schweitzerem. Jelikož to byli činorodí muži, přemýšleli, jak si zasurfovat, ikdyž zrovna ty správné vlny nejsou. Jim Drake tak jednoho dne připevnil na klasické surfové prkno trojúhelníkovou plachtu s ráhnem pro držení. Plachta byla připevněna k plováku kloubem a mohla se tak pohybovat ve všech směrech a umožňovat ovládání plováku. Psal se rok 1967 a byl vynalezen windsurfing.

Více o windsurfingu...
Novinky arrow Forum
Přispět do fora
Autor
Název
Přidat příspěvek
Email
Neukazovat email návštěvníkům
Homepage
Neukazovat homepage návštěvníkům
Protispamová ochrana Kolik je jedna + dvě?

Počet příspěvků: 143

Display # 

kamenda
2015-02-22

Info o třídách
O doplnění stránek o informace o jednotlivých třídách, ve kterých se u nás závodí jsem už taky uvažoval. Něco jako stručná charakteristika, fotky vybavení, větrný rozsah + nějaká videa. Ať si každý vybere, co se mu líbí. Budu se o to v dohledné době snažit. Jak vidím, zájem by o to byl.

jarda
2015-02-20

RAC pomalé ?
Polemizoval bych, že RAC jsou pomalé,umí se taky pěkně rozjet.

Návštěvník
2015-02-20

tridy a zavody
super, děkuji :)

Caryfuk
2015-02-19

tridy a zavody
Fus = slalom, jezdi se vetsinou osmicka na bocak. Rychle plovaky, v podstate normalni windsurfing. Jezdi se jen kdyz fouka. Fun = formule, jezdi se trojuhelnik, rychle plovaky, kratke, siroke 1 metr. Jezdi se jen kdyz fouka. Rac = jezdi se trojuhelnik, pomale, tezke, dlouhe plovaky. Jezdi se i kdyz skoro nefouka. Aby se jelo, musi se lomcovat plachtou. Info v zalozce plati stale. Da se urcite zaridit i na zavodech na miste. Oko by slo primhourit.

Návštěvník
2015-02-18

VANILKA
VSEM STARYM PARDALUM A MLADYM BORCUM PREJI HODNE DOBRYCH ZAZITKU NA FINDSURFU V ROCE 2015.

Návštěvník
2015-02-18

závodní třídy a závody
Ahoj, když už jste se tu bavili o tom oživení windsurfingu v ČR, tak bych se chtěla zeptat na základní informace, které k závodění potřebuji. Nikde nemůžu pořádně najít, co znamenají jednotlivé závodní třídy (Fus, Fun, Rac...), resp. s čím se v těchto kategoriích jezdí. Nevím totiž, kam bych se vlastně zařadila. A ty informace tady v záložce "Chceš závodit?" jsou aktuální? Koukám po tom už pár let a přijde mi, že se tam nic nezměnilo, tak nevím, jestli se podle toho mám řídit.

Caryfuk
2015-02-09

kloub
Ahoj, omlouvam se za reklamu, ale zkus to tady. Mozna poridis. http://www.konig.cz/vse-pro-windsurfing-vybaveni-a-doplnky/pojezdy-klouby-cepy/cep-do-pojezdu-windsurfingu.htm

Návštěvník
2015-02-08

Kompaktibilita plachty a prkna
Ahoj, díky. Teš jsem ale sháněl plachtu a kloub a jeden prodavač vybavení mi napsal, že se na toto prokno F2 lightning díly již 20 nevyrábějí. Nevíte někdo, co s tím? Tedy kromě toho použít prkno, jako loďku pro děti? :-) Díky moc komukoli. Standa

Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny

Caryfuk
2015-01-29

Navstevnik
To ti takhle na dalku nikdo nerekne. Nejlepsi je to zkusit natahnout a pak se uvidi. Ja osobne si myslim, ze by to problem byt nemel. Kup si vario nastavec s patou, kloub s cepem a pak nezbyva nez jezdit, jezdit, jezdit........ :)

Návštěvník
2015-01-28

Kompaktibilita plachty a prkna
Ahoj, měl bych dotaz. Sehnal jsem Plovák je F2 Lightning - délka cca. 366cm a stožár Exel, Made in Finland - délka cca. 445 cm. Nemám plachtu. Teď jsem narazil na plachtu Slim AREA 6,2 speed, MAST 4,60, BOOM 2.00. Poradte mi prosím někdo. Jde to k sobě? Díky moc Standa

Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>
Výsledky 1 - 10 z 143

Powered by Jambook written by Olle Johansson from JX Development
Česká windsurfingová asociace | www.cwa.cz

Windsurfing - česká windsurfingová asociace | Copyright © 2009 ČWA

Tyto stránky vytvořila česká widsurfingová asociace s cílem informovat

o dění ve svém okolí a pro všechy zájemce o windsurfing. Pokud i vás windsurfing

zajímá, tak jste na správném místě.