Historie ČWA

2003

Lodní třída FUN se stabilizovala a závodů se pravidelně účastní 20 lidí srovnatelné výkonnosti. 5 lidí se pravidelně zúčastňuje závodů Euro Cupu.

Třída OK. Jedná se o druhou nejpočetnější třídu, kde účast v závodě hodně závisí na tom, v které části republiky se závod koná. Je otevřená pro všechny závodníky bez rozdílu výkonnosti a materiálového zabezpečení.

Více o historii ČWA...
Historie windsurfingu

Windsurfing – tento název vznikl z anglických slov wind - vítr a surf - příboj a přesně vystihuje oč se v tomto sportu jedná. Zatímco ale windsurfing je sport poměrně mladý, asi 35 let, tak surfování na prknech po příbojových vlnách provozují havaijští domorodci od nepaměti. Surfing velmi rádi provozovali i kaliforňané Jim Drake se svým přítelem Hoylem Schweitzerem. Jelikož to byli činorodí muži, přemýšleli, jak si zasurfovat, ikdyž zrovna ty správné vlny nejsou. Jim Drake tak jednoho dne připevnil na klasické surfové prkno trojúhelníkovou plachtu s ráhnem pro držení. Plachta byla připevněna k plováku kloubem a mohla se tak pohybovat ve všech směrech a umožňovat ovládání plováku. Psal se rok 1967 a byl vynalezen windsurfing.

Více o windsurfingu...
Novinky arrow Forum
Přispět do fora
Autor
Název
Přidat příspěvek
Email
Neukazovat email návštěvníkům
Homepage
Neukazovat homepage návštěvníkům
Protispamová ochrana Kolik je tři + dvě?

Počet příspěvků: 164

Display # 

Caryfuk
2016-05-09

Rac a FW
Víte, jaký je rozdíl mezi Rac a FW? Ne? Tak já vám to řeknu. Na FW pumpuješ jen aby ses rozjel a na Rac abys vůbec jel. :D :D :D

Caryfuk
2016-05-05

Zavod
Návštěvník: Nevotravuj s takovýma pitomostma. Lepší punk než nic. Já osobně s tím problém mít nebudu.

Návštěvník
2016-05-05

Závod
Pojištění plavidla? Pravidla? Pojištění pro případ úrazu?

Caryfuk
2016-05-04

Zavod
Jiří: pokud by vás bylo víc , tak myslím že by nebyl problém vás vyhlásit zvlášť.

Jiri
2016-05-04

Závod
Ahoj, to je sice fajn, že se dá koupit jednorázová licence, ale není to řešení pro normální surfery, kteří nidky nezávodili a jen si to chtějí vyzkoušet a porovnat s ostatníma nezávodníkama a nemají přesně schválené vybavení pro danou třídu licencovaného závodu. Což je můj případ, moje prkno není v seznamu pro třídu formule.

Marek Raška
2016-05-04

To: Jiří
Ahoj, open závody pro formule neděláme, ale není problém koupit jednorázovou licenci na jeden závod zúčastnit se jakéhokoli závodu pro formule. Zdraví Marek, prezident ČWA

Jiri
2016-05-04

ZAVOD
Ahoj,mam dotaz zda se nekde jezdi nejake open zavody pro windsurfare bez licence a naroku na schvalene vybaveni. Mam prkno Starboard FreeFormule (167l/90cm) a rad bych si zajezdil.

Caryfuk
2016-05-02

MCR
Tleskám CWA za uspořádání MCR FUN ve Viganji. :)

Caryfuk
2016-04-03

RAC
Martine, proc myslis, ze mlady z BIC budou prechazet na RAC? To bude RAC snad olympijska trida? Par kluku jsem videl po zavode na slalomaku a neverim tomu, ze udelaji krok zpet. Vim o cem mluvim, take jsem zavodil na RAC.

Mapos
2016-04-02

Pohár ČR Raceboard
Prosím závodníky RAC,aby podpořili naši nejvyšší soutěž, pohár ČR. ALT by se správně měla snažit, aby na poháráky jezdilo maximum Rejsbordistů. Krom tradičních 3 mladých medailistů těchto závodů (Petřík, Radim a Kuba)musí také na závody přijet veteránské kategorie, které nyní tvoří většinu členské základny. Pokud ale Grandmasteři a Vetráni v poháru ČR nejsou vyhlašováni a tato soutěž je nahrazena Maserscupem, je to signál pro GM a VT startovat na plevelných závodech do M-cupu zařazených a naopak nepřijet na poháráky do M-cupu nezařezených (loni např. 2 poslední pohárové závody na Mlýnech). Vzhledem k tomu,že v kategoriích se reálně již minimálních 5 závodníků v kategorii stejně nesejde (GM musí započítávat ženu na plachtě 8,5 m2 a VT zase superveterány),navrhuji M-cup pro rok 2016 nevypisovat a nahradit jej vyhlašováním GM,VT a SVT kategorií v Poháru ČR na základě celkových výsledků. Vše se s tím velmi zjednoduší a odpadnou spekulace s počtem lidí v kategorii. Myslím že pokud se RAC chce dožít přílivu mladých závodníků z BIC Techno, musí si zachovat alespoň základní soutěž, kterou by naopak časem měla doplnit kategorie dorostenců a juniorů. Na víc nyní ve třídě nejsou závodníci. Prosím o podporu této myšlenky v diskuzi a o konečné rozhodnutí hlasováním závodníků při vyhlašování pohárů 2015. na Mlýnech.

Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>
Výsledky 1 - 10 z 164

Powered by Jambook written by Olle Johansson from JX Development
Česká windsurfingová asociace | www.cwa.cz

Windsurfing - česká windsurfingová asociace | Copyright © 2009 ČWA

Tyto stránky vytvořila česká widsurfingová asociace s cílem informovat

o dění ve svém okolí a pro všechy zájemce o windsurfing. Pokud i vás windsurfing

zajímá, tak jste na správném místě.