Historie ČWA

2003

Lodní třída FUN se stabilizovala a závodů se pravidelně účastní 20 lidí srovnatelné výkonnosti. 5 lidí se pravidelně zúčastňuje závodů Euro Cupu.

Třída OK. Jedná se o druhou nejpočetnější třídu, kde účast v závodě hodně závisí na tom, v které části republiky se závod koná. Je otevřená pro všechny závodníky bez rozdílu výkonnosti a materiálového zabezpečení.

Více o historii ČWA...
Historie windsurfingu

Windsurfing – tento název vznikl z anglických slov wind - vítr a surf - příboj a přesně vystihuje oč se v tomto sportu jedná. Zatímco ale windsurfing je sport poměrně mladý, asi 35 let, tak surfování na prknech po příbojových vlnách provozují havaijští domorodci od nepaměti. Surfing velmi rádi provozovali i kaliforňané Jim Drake se svým přítelem Hoylem Schweitzerem. Jelikož to byli činorodí muži, přemýšleli, jak si zasurfovat, ikdyž zrovna ty správné vlny nejsou. Jim Drake tak jednoho dne připevnil na klasické surfové prkno trojúhelníkovou plachtu s ráhnem pro držení. Plachta byla připevněna k plováku kloubem a mohla se tak pohybovat ve všech směrech a umožňovat ovládání plováku. Psal se rok 1967 a byl vynalezen windsurfing.

Více o windsurfingu...
Novinky arrow Forum
Přispět do fora
Autor
Název
Přidat příspěvek
Email
Neukazovat email návštěvníkům
Homepage
Neukazovat homepage návštěvníkům
Protispamová ochrana Kolik je dvě + tři?

Počet příspěvků: 127

Display # 

Caryfuk
2014-12-16

Zachovani wind........
Pekny clanek. Bohuzel nejde srovnavat jachtare a surfare, protoze jde o zcela jinou mentalitu. Jachtari jsou vice ortodoxni. Zavodni windsurfing trochu zaspal vyvoj a mimo slalomu (a snad formule)se zcela vzdalil od soucasneho pojeti windsurfingu. Rekreacne jezdi lidi dost, ale zkuste se nekoho z nich zeptat zda by z kratkeho a rychleho plovaku lezl na kladu 380 cm nebo tahal 12m plachtu. Proste je jina doba. P.s. Diskuse mela byt primo pod clankem.

Návštěvník
2014-11-04

caddy
5,4 a 50 cm

Návštěvník
2014-11-01

P.V.
teda na čem to jel :))

Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny

Návštěvník
2014-11-01

P.V.
Na čem to je caddy? prkno? plachta?

Mates
2014-10-17

Ahoj Marto,
pocit to je celkem dobry...)) jeste lepsi by byl, kdyby Vas tady bylo deset a porad jsem byl nejrychlejsi...))) Uz jsme tady dlouho, trochu nam z toho hrabe...)) tesime se domu... A dekuji moc vsem za podporu a gratulace. Dneska jsem dostal na to i papir a jdeme to zapit....) Papir ma i Honza, tak budeme zapijet dvakrat... Caddyho prejezd bohate stacil i na vsechny stare rekordy a nerekordy...)) Tak se tady Caddy blazene usmiva a musim mu slouzit....)) Martin a Honza

Caryfuk
2014-10-17

Gagarin
Velka gratulace k tomu letu. :)

Hulín
2014-10-16

Speeeed"
Gratuluju! Jaky to je pocit bejt nejrychlejsi čech";)?!?!?klobouk dolu!

Pavel Vč
2014-10-12

on-line report z namibie
Mrkněte sem, jsou tam reporty a videa z každého dne toho Martinova závodu, je to fakt pěkný: http://luderitz-speed.com/ Někde tam je taky prezentační video o té lokalitě - paráda :))

Jirka
2014-10-11

Surfmagazín 4/1996
Pavle, ten článek je už léta vyfocen zde: www.jibe.cz/86-rychlostni-rekordy.

Pavel Vč
2014-10-11

Velká gratulace!!!!!
Už jsem se bál, že s tím břemenem umřu:)) Takhle se to dělá, ne jako Tománo, kterej víc chce než může :)) Jen pro upřesnění já měl slabých 35,65 Knots (66,02Km/hod), .... ale už to proběhlo hluboko v minulém tisíciletí :)) ...myslím 1995 na Sotaventu. Prkno sériový slalom 270 a plachta Arrows 5,1 a 6,1. Myslím, že v mém závodě vyhrál R.Lewis s asi 38,5 uzly (na nesériovém prkně v té době jezdil o 5-6 knosts rychleji). Schválně dohledám časák ve kterém to mám a napíšu přesně. Přidával jsem každej den závodu, tak to taky ještě narvi !!! ČUS A DRŽÍM PALCE P.V.

<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>
Výsledky 1 - 10 z 127

Powered by Jambook written by Olle Johansson from JX Development
Česká windsurfingová asociace | www.cwa.cz

Windsurfing - česká windsurfingová asociace | Copyright © 2009 ČWA

Tyto stránky vytvořila česká widsurfingová asociace s cílem informovat

o dění ve svém okolí a pro všechy zájemce o windsurfing. Pokud i vás windsurfing

zajímá, tak jste na správném místě.