Historie ČWA

2003

Lodní třída FUN se stabilizovala a závodů se pravidelně účastní 20 lidí srovnatelné výkonnosti. 5 lidí se pravidelně zúčastňuje závodů Euro Cupu.

Třída OK. Jedná se o druhou nejpočetnější třídu, kde účast v závodě hodně závisí na tom, v které části republiky se závod koná. Je otevřená pro všechny závodníky bez rozdílu výkonnosti a materiálového zabezpečení.

Více o historii ČWA...
Historie windsurfingu

Windsurfing – tento název vznikl z anglických slov wind - vítr a surf - příboj a přesně vystihuje oč se v tomto sportu jedná. Zatímco ale windsurfing je sport poměrně mladý, asi 35 let, tak surfování na prknech po příbojových vlnách provozují havaijští domorodci od nepaměti. Surfing velmi rádi provozovali i kaliforňané Jim Drake se svým přítelem Hoylem Schweitzerem. Jelikož to byli činorodí muži, přemýšleli, jak si zasurfovat, ikdyž zrovna ty správné vlny nejsou. Jim Drake tak jednoho dne připevnil na klasické surfové prkno trojúhelníkovou plachtu s ráhnem pro držení. Plachta byla připevněna k plováku kloubem a mohla se tak pohybovat ve všech směrech a umožňovat ovládání plováku. Psal se rok 1967 a byl vynalezen windsurfing.

Více o windsurfingu...
Novinky arrow Forum
Přispět do fora
Autor
Název
Přidat příspěvek
Email
Neukazovat email návštěvníkům
Homepage
Neukazovat homepage návštěvníkům
Protispamová ochrana Kolik je tři + čtyři?

Počet příspěvků: 156

Display # 

Caryfuk
2016-04-03

RAC
Martine, proc myslis, ze mlady z BIC budou prechazet na RAC? To bude RAC snad olympijska trida? Par kluku jsem videl po zavode na slalomaku a neverim tomu, ze udelaji krok zpet. Vim o cem mluvim, take jsem zavodil na RAC.

Mapos
2016-04-02

Pohár ČR Raceboard
Prosím závodníky RAC,aby podpořili naši nejvyšší soutěž, pohár ČR. ALT by se správně měla snažit, aby na poháráky jezdilo maximum Rejsbordistů. Krom tradičních 3 mladých medailistů těchto závodů (Petřík, Radim a Kuba)musí také na závody přijet veteránské kategorie, které nyní tvoří většinu členské základny. Pokud ale Grandmasteři a Vetráni v poháru ČR nejsou vyhlašováni a tato soutěž je nahrazena Maserscupem, je to signál pro GM a VT startovat na plevelných závodech do M-cupu zařazených a naopak nepřijet na poháráky do M-cupu nezařezených (loni např. 2 poslední pohárové závody na Mlýnech). Vzhledem k tomu,že v kategoriích se reálně již minimálních 5 závodníků v kategorii stejně nesejde (GM musí započítávat ženu na plachtě 8,5 m2 a VT zase superveterány),navrhuji M-cup pro rok 2016 nevypisovat a nahradit jej vyhlašováním GM,VT a SVT kategorií v Poháru ČR na základě celkových výsledků. Vše se s tím velmi zjednoduší a odpadnou spekulace s počtem lidí v kategorii. Myslím že pokud se RAC chce dožít přílivu mladých závodníků z BIC Techno, musí si zachovat alespoň základní soutěž, kterou by naopak časem měla doplnit kategorie dorostenců a juniorů. Na víc nyní ve třídě nejsou závodníci. Prosím o podporu této myšlenky v diskuzi a o konečné rozhodnutí hlasováním závodníků při vyhlašování pohárů 2015. na Mlýnech.

Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny

Návštěvník
2016-04-01

Czech Sailing Centre Nechranice
Na Nechranické přehradě nám začala sezóna, přijeďte k nám po zimě provětrat svůj windsurf! Lokalita CSCN je ideální volbou pro surfaře všech úrovní. Začátečníci ocení mírné krytí břehem při silném západním větru. Naopak zkušení jezdci odjedou kus dál od břehu a mohou jezdit na otevřeném jezeru v místě, kde se tvoří ty největší vlny.Nabízíme ubytování v pohodlných chatičkách přímo u vody s vlastní kuchyňkou a sociálním zařízením. Těšíme se na Vás!

Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny

Caryfuk
2016-03-01

odpovedi
Hájek nejezdí. 12 m - na windsurfing.cz už ti někdo odpověděl. Jinak platí nepadat, nenechat dlouho válet plachtu ve vodě, nebo vodní start, když to padne šikovně, k tomu je dobrá vesta, pokud ručkuješ od špičky plachty aby si pod ní dostal vítr. :)

Návštěvník
2016-02-29

tahání 12m plachty z vody
Ahoj, uvažuji o přestup na formuli. Můžete mi prosím někdo poradit, jak se tahá 12m plachta z vody? Jsou nějaké fígle, pomůcky..., jak si to ulehčit? Děkuji D.

Návštěvník
2016-02-24

vyhledat
jezdi jeste jiri hajek vanilka

BIC TECHNO 293
2015-09-30

Supercup Bic Techno 293
Ještě se jede letošní poslední díl Supercupu ve třídě BIC TECHNO 293 na Chiemsee v Německu. Start je od pátku 2.října, od jedenácti hodin přihlášky a od 13:00 zahájení a příprava na start. Vypsání a informace jsou na těchto stránkách. http://www.surfclub-chiemsee.de/chiemsee-insel-marathon-bayerische-jugendmeisterschaft-2015/

Caryfuk
2015-09-03

Fotky
Ona čtyřmetrová kláda taky moc mladých nenadchne. Snad ten BIC 293. Jako skončil Windlider a pak Divize, tak měl být v propadlišti dějin i RAC. Formule měla být i olympijská třída, neboť má nejblíž k dnešnímu pojetí Windsurfingu.

starej Rottak
2015-09-03

Fotky na facebooku
Jestli má být facebook zajímavý pro mladý a má je přitáhnout,tak by se mělo vypsat embargo na fotky serfařů starších 40 let. Nebo maximálně jako nahodile se vyskytující starý jedinec.

Caryfuk
2015-08-25

BIC
Tady je specifikace: http://www.bicsportwindsurf.com/products/boards,3,31/t293,330.html Vzhledem k výtlaku a výklopné kačeně tvé požadavky asi splni. Mozna bych jeste vedel o necem takovem starsim. http://www.windsurfing.pl/equipment/3881,prodigy

<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>
Výsledky 1 - 10 z 156

Powered by Jambook written by Olle Johansson from JX Development
Česká windsurfingová asociace | www.cwa.cz

Windsurfing - česká windsurfingová asociace | Copyright © 2009 ČWA

Tyto stránky vytvořila česká widsurfingová asociace s cílem informovat

o dění ve svém okolí a pro všechy zájemce o windsurfing. Pokud i vás windsurfing

zajímá, tak jste na správném místě.