Historie ČWA

2003

Lodní třída FUN se stabilizovala a závodů se pravidelně účastní 20 lidí srovnatelné výkonnosti. 5 lidí se pravidelně zúčastňuje závodů Euro Cupu.

Třída OK. Jedná se o druhou nejpočetnější třídu, kde účast v závodě hodně závisí na tom, v které části republiky se závod koná. Je otevřená pro všechny závodníky bez rozdílu výkonnosti a materiálového zabezpečení.

Více o historii ČWA...
Historie windsurfingu

Windsurfing – tento název vznikl z anglických slov wind - vítr a surf - příboj a přesně vystihuje oč se v tomto sportu jedná. Zatímco ale windsurfing je sport poměrně mladý, asi 35 let, tak surfování na prknech po příbojových vlnách provozují havaijští domorodci od nepaměti. Surfing velmi rádi provozovali i kaliforňané Jim Drake se svým přítelem Hoylem Schweitzerem. Jelikož to byli činorodí muži, přemýšleli, jak si zasurfovat, ikdyž zrovna ty správné vlny nejsou. Jim Drake tak jednoho dne připevnil na klasické surfové prkno trojúhelníkovou plachtu s ráhnem pro držení. Plachta byla připevněna k plováku kloubem a mohla se tak pohybovat ve všech směrech a umožňovat ovládání plováku. Psal se rok 1967 a byl vynalezen windsurfing.

Více o windsurfingu...
Novinky arrow Forum
Přispět do fora
Autor
Název
Přidat příspěvek
Email
Neukazovat email návštěvníkům
Homepage
Neukazovat homepage návštěvníkům
Protispamová ochrana Kolik je jedna + tři?

Počet příspěvků: 108

Display # 

CZE 21
2014-09-02

Fotky z MČR z vody
Viděl jsem na vodě ze startovního prámu někoho fotit. V galerii jsou jen fotky z nástupu. Můžu poprosit o zveřejnění fotek z vody. Díky

CZE7
2014-08-29

On bude Filipe
degradovan už tím, že tam přijde dle informací stěží 5 formulářů... a jestli většina se těší do Chorvatska a jsou ochotni měřit cestu, tak pak má i smysl ten závod přesunout tam. Možná to chtělo hlasovat nebo tak něco, já se na Mlýny těším, a že to nebude 4ka, s tím se vyrovnám... ano, jak jsem psal, kdybych bojoval o pohár a chtěl závodit na Mlýnech, tak mně to rozčílí, zase na druhou stranu, kdybych bojoval o pohár, tedy jsem v kondici, tak bych asi měřil cestu do Chorvatska... asi je to správné rozhodnutí od prezidenta..

Filip333
2014-08-29

Re; CZE7
Myslim, ze je zrejme, ze o zmrzlinu ani pohary tady nejde. Spis o degradovani potencialne dobreho zavodu.

CZE7
2014-08-29

Pohár
Hele Filipe, já Ti ten pohár klidně koupím, i se zmrzlinou....)) No, přišlo mi to divný, kdybych okupoval bednu, tak bych se asi také vztekal, přijeď, když bude foukat, zajezdíme si, a o to jde... třeba to ještě prezident přehodnotí a bude pohár tam i tam...)) Martin

Filip333
2014-08-26

Pohary formule
... To je opet vymysl. Zmenit pohar jeste k tomu na Mlynech tyden pred zavodem. Bravo!

Jiří
2014-08-16

pro Mopose - medaile pro optimisty
To si musíš ale přečíst celý zápis z jednání. Je tam jasně napsáno, že v dané kategorii musí být minimálně 10.závodníků. Atd. viz http://www.sailing.cz/dokumenty.php?detail=381 Jinak se mi to taky nelíbí a myslím, že to není souškovina.

Mapos
2014-08-15

kategorie na MČR
Ahoj Marku a ostatní. Martin soušek sice chce omezit počet medailí, ale oficiálně proti přání třídy taky asi nepůjde. Když si Optimisti kterým jako všem kategorie zrušil o medaile pro mladší žactvo zažádali, tak jimto VV ČSJ odsouhlasil. Je to precedens a zkusme to udělat stejně, alespoň pro 1 kategorii dle Soutěžního řádu, t.j.Veteráni nad 45 let. Musí to být oficiální žádost ČWA, aby se tím vůbec zabývali. A Patrik by to snad mohl prolobovat.

Marek Raška
2014-08-12

Veteránské katergorie
Vztekal jsem se nad tím, když mi to Martin Soušek suše oznámil s tím, že vztekat se je tak jediné, co s tím mohu dělat. Prý měl z MČR medaili každý druhý a znevažovalo to hodnotu tohoto závodu. Moje námitka, že toto rozhodnutí odradí některé závodníky, nebyla akceptována. Toť vyjádření ČWA. Asi Svaz už nemá na medaile a diplomy, nebo nevím. Nerozumím tomu.

Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny

Caryfuk
2014-08-09

re
Ja ti reknu, co je k tomu vedlo. ZBYTNELA PROSTATA!

Jarda Škola
2014-08-08

Veteránské kategorie
Nechápu jak může svaz bez jakéhokoli projednání s čwa přistoupit k tomuto kroku.Ví někdo co je k tomu vedlo?

<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>
Výsledky 1 - 10 z 108

Powered by Jambook written by Olle Johansson from JX Development
Česká windsurfingová asociace | www.cwa.cz

Windsurfing - česká windsurfingová asociace | Copyright © 2009 ČWA

Tyto stránky vytvořila česká widsurfingová asociace s cílem informovat

o dění ve svém okolí a pro všechy zájemce o windsurfing. Pokud i vás windsurfing

zajímá, tak jste na správném místě.