Historie ČWA

2003

Lodní třída FUN se stabilizovala a závodů se pravidelně účastní 20 lidí srovnatelné výkonnosti. 5 lidí se pravidelně zúčastňuje závodů Euro Cupu.

Třída OK. Jedná se o druhou nejpočetnější třídu, kde účast v závodě hodně závisí na tom, v které části republiky se závod koná. Je otevřená pro všechny závodníky bez rozdílu výkonnosti a materiálového zabezpečení.

Více o historii ČWA...
Historie windsurfingu

Windsurfing – tento název vznikl z anglických slov wind - vítr a surf - příboj a přesně vystihuje oč se v tomto sportu jedná. Zatímco ale windsurfing je sport poměrně mladý, asi 35 let, tak surfování na prknech po příbojových vlnách provozují havaijští domorodci od nepaměti. Surfing velmi rádi provozovali i kaliforňané Jim Drake se svým přítelem Hoylem Schweitzerem. Jelikož to byli činorodí muži, přemýšleli, jak si zasurfovat, ikdyž zrovna ty správné vlny nejsou. Jim Drake tak jednoho dne připevnil na klasické surfové prkno trojúhelníkovou plachtu s ráhnem pro držení. Plachta byla připevněna k plováku kloubem a mohla se tak pohybovat ve všech směrech a umožňovat ovládání plováku. Psal se rok 1967 a byl vynalezen windsurfing.

Více o windsurfingu...
Advertisement
Novinky arrow Forum
Přispět do fora
Autor
Název
Přidat příspěvek
Email
Neukazovat email návštěvníkům
Homepage
Neukazovat homepage návštěvníkům
Protispamová ochrana Kolik je dvě + tři?

Počet příspěvků: 150

Display # 

BIC TECHNO 293
2015-09-30

Supercup Bic Techno 293
Ještě se jede letošní poslední díl Supercupu ve třídě BIC TECHNO 293 na Chiemsee v Německu. Start je od pátku 2.října, od jedenácti hodin přihlášky a od 13:00 zahájení a příprava na start. Vypsání a informace jsou na těchto stránkách. http://www.surfclub-chiemsee.de/chiemsee-insel-marathon-bayerische-jugendmeisterschaft-2015/

Caryfuk
2015-09-03

Fotky
Ona čtyřmetrová kláda taky moc mladých nenadchne. Snad ten BIC 293. Jako skončil Windlider a pak Divize, tak měl být v propadlišti dějin i RAC. Formule měla být i olympijská třída, neboť má nejblíž k dnešnímu pojetí Windsurfingu.

starej Rottak
2015-09-03

Fotky na facebooku
Jestli má být facebook zajímavý pro mladý a má je přitáhnout,tak by se mělo vypsat embargo na fotky serfařů starších 40 let. Nebo maximálně jako nahodile se vyskytující starý jedinec.

Caryfuk
2015-08-25

BIC
Tady je specifikace: http://www.bicsportwindsurf.com/products/boards,3,31/t293,330.html Vzhledem k výtlaku a výklopné kačeně tvé požadavky asi splni. Mozna bych jeste vedel o necem takovem starsim. http://www.windsurfing.pl/equipment/3881,prodigy

Návštěvník
2015-08-22

BIC TECHNO 293
Chtěl bych koupit Bic Techno 293, jako doplněk k 140l plováku, pro případ,kdy je slabší vítr (ze zdravotních důvodú mohu jezdit jen v teple a to moc nefouká).Třída je určená pro juniory do 17 let. Mám 85 kg a nevím zda vlastnosti budou ještě dobré. Svez se na tom někdo s podobnou váhou? Děkuji za odpověď.

Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny

Hulín
2015-06-13

Mlejny-Slalom jak víno...;)!
http://results.ukwindsurfing.com/2015/slalom4-worthing.html 29/30/5. Jsem se byl podivat ve Wortingu na slalom zavody v UK a koukejte ta slaba ucast v zemi kde maj 400lokalit na w.guru(Stejne jsme blaznivej sportovni narod, mohlo se nas rybnikaru" bejt klidne 25!!!, kdyby to nebylo v patek..a dorazil i slavnej speedak Grim, je hustej neboji se toho..

Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny

starej Rottak
2015-06-02

Prezident vypadá spokojeně
a leskne se mu opasek

Návštěvník
2015-04-10

ztrata mobilu
prosim o zaslani cisla na mobil m.sladase.st,, dekuji predem.j.

Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny

kamenda
2015-02-22

Info o třídách
O doplnění stránek o informace o jednotlivých třídách, ve kterých se u nás závodí jsem už taky uvažoval. Něco jako stručná charakteristika, fotky vybavení, větrný rozsah + nějaká videa. Ať si každý vybere, co se mu líbí. Budu se o to v dohledné době snažit. Jak vidím, zájem by o to byl.

jarda
2015-02-20

RAC pomalé ?
Polemizoval bych, že RAC jsou pomalé,umí se taky pěkně rozjet.

<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>
Výsledky 1 - 10 z 150

Powered by Jambook written by Olle Johansson from JX Development
Česká windsurfingová asociace | www.cwa.cz

Windsurfing - česká windsurfingová asociace | Copyright © 2009 ČWA

Tyto stránky vytvořila česká widsurfingová asociace s cílem informovat

o dění ve svém okolí a pro všechy zájemce o windsurfing. Pokud i vás windsurfing

zajímá, tak jste na správném místě.