Historie ČWA

2003

Lodní třída FUN se stabilizovala a závodů se pravidelně účastní 20 lidí srovnatelné výkonnosti. 5 lidí se pravidelně zúčastňuje závodů Euro Cupu.

Třída OK. Jedná se o druhou nejpočetnější třídu, kde účast v závodě hodně závisí na tom, v které části republiky se závod koná. Je otevřená pro všechny závodníky bez rozdílu výkonnosti a materiálového zabezpečení.

Více o historii ČWA...
Historie windsurfingu

Windsurfing – tento název vznikl z anglických slov wind - vítr a surf - příboj a přesně vystihuje oč se v tomto sportu jedná. Zatímco ale windsurfing je sport poměrně mladý, asi 35 let, tak surfování na prknech po příbojových vlnách provozují havaijští domorodci od nepaměti. Surfing velmi rádi provozovali i kaliforňané Jim Drake se svým přítelem Hoylem Schweitzerem. Jelikož to byli činorodí muži, přemýšleli, jak si zasurfovat, ikdyž zrovna ty správné vlny nejsou. Jim Drake tak jednoho dne připevnil na klasické surfové prkno trojúhelníkovou plachtu s ráhnem pro držení. Plachta byla připevněna k plováku kloubem a mohla se tak pohybovat ve všech směrech a umožňovat ovládání plováku. Psal se rok 1967 a byl vynalezen windsurfing.

Více o windsurfingu...
Novinky arrow Forum
Přispět do fora
Autor
Název
Přidat příspěvek
Email
Neukazovat email návštěvníkům
Homepage
Neukazovat homepage návštěvníkům
Protispamová ochrana Kolik je tři + čtyři?

Počet příspěvků: 103

Display # 

Jiří
2014-08-16

pro Mopose - medaile pro optimisty
To si musíš ale přečíst celý zápis z jednání. Je tam jasně napsáno, že v dané kategorii musí být minimálně 10.závodníků. Atd. viz http://www.sailing.cz/dokumenty.php?detail=381 Jinak se mi to taky nelíbí a myslím, že to není souškovina.

Mapos
2014-08-15

kategorie na MČR
Ahoj Marku a ostatní. Martin soušek sice chce omezit počet medailí, ale oficiálně proti přání třídy taky asi nepůjde. Když si Optimisti kterým jako všem kategorie zrušil o medaile pro mladší žactvo zažádali, tak jimto VV ČSJ odsouhlasil. Je to precedens a zkusme to udělat stejně, alespoň pro 1 kategorii dle Soutěžního řádu, t.j.Veteráni nad 45 let. Musí to být oficiální žádost ČWA, aby se tím vůbec zabývali. A Patrik by to snad mohl prolobovat.

Marek Raška
2014-08-12

Veteránské katergorie
Vztekal jsem se nad tím, když mi to Martin Soušek suše oznámil s tím, že vztekat se je tak jediné, co s tím mohu dělat. Prý měl z MČR medaili každý druhý a znevažovalo to hodnotu tohoto závodu. Moje námitka, že toto rozhodnutí odradí některé závodníky, nebyla akceptována. Toť vyjádření ČWA. Asi Svaz už nemá na medaile a diplomy, nebo nevím. Nerozumím tomu.

Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny

Caryfuk
2014-08-09

re
Ja ti reknu, co je k tomu vedlo. ZBYTNELA PROSTATA!

Jarda Škola
2014-08-08

Veteránské kategorie
Nechápu jak může svaz bez jakéhokoli projednání s čwa přistoupit k tomuto kroku.Ví někdo co je k tomu vedlo?

Návštěvník
2014-08-06

Honza - má zkušnost
Aloha, my jezdíme s rodinou na kursy WS do F4-ky (www.f4.cz). Podle mého je to jediná kvalitní a komplexní WS škola/WS půjčovna, pro začínající i pokročilé s potřebným vybavením v ČR. Viděl jsem, jak probíhá výuka WS i v jiných školách/půjčovnách, na různých lokalitách v ČR, většinou mívají dost opotřebované zastaralé vybavení nevalné úrovně, potrhané plachty, do toho už by se mi vážně nechtělo. Jezdíme do F4 celá rodina, máme každý různé nároky na vybavení, včetně vhodného WS vybavení pro děti, tohle jinde než u F4-ky prostě nemají. Vím, že jim tímto dělám reklamu, sám z toho nic nemám, ale dobrá škola, která si léta drží vysokou úroveň, si propagaci a pochvalu prostě zaslouží.

Caryfuk
2014-08-06

Re: kategorie na mcr
Nojo, pany na svazu to netrapi. Zrusme svaz!!!!

Mapos
2014-08-05

Kategorie na MČR
Tak nám svaz zrušil všechny vetránské kategorie na Mistrovství ČR (GM,VT,SVT). Myslím že na Raceboardu mají veteránské kategorie tradici, vyhodnocují se v nich všechny pohárové závody a na MČR najednou utrum. Skoro 80 letý Standa Koblasa se má tak porovnávat s 20 letými mladíky. Ne že by je nepředjel, ale je to prostě jiná kategorie. Myslím že by ČWA měla vyjednávat alespoň o kompromisu, např.jediná kategorie podle soutěžního řádu (Veteráni nad 45 let), případně zvýšit limit pro minimální počet závodníků pro vyhlášení kategorie. Pokud chceme zabránit vymření windsurferů a rozjet mládežnické kategorie, bylo by praktické veterány u závodění přidržet co nejdéle, jinak už nebude kam vstoupit a od koho se učit. Mládež bude samozřejmě potřebovat pro povzbuzení svoje kategorie (dorost,junioři).Roky to takhle ve všech třídách fungovalo a nemyslím, že by kategorie znevážily hodnotu MČR. Prosím funkcionáře i členy ČWA o stanovisko a o případnou intervenci na svazu (letos máme Patrika dokonce předsedu KVS).

Návštěvník
2014-08-04

historie info pro Misu
Ahoj. Fotky mám :) zajímají mě zážitky. Můžeme to promailovat? Přidá se někdo kdo zkoušel snowboardovat do roku 1990?

Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny

Návštěvník
2014-07-23

Honza - má zkušnost
Ahoj, rád bych se podělil o moji zkušenost.Minulé léto jsem si chtěl vyzkoušet windsurfing a tak jsem si zkoupil voucher, který nabízel pan Petr Oraský z MODERNÍ ŠKOLY WINDSURFINGU. Zkušenost velice špatná po roce výmluv a nebrání telefonu jsem musel řešit situaci, že jsem naletěl. Tak pozor, kdo chcete začít, tak pečlivě vybírejte instruktory atd.. Zdraví Honza

<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>
Výsledky 1 - 10 z 103

Powered by Jambook written by Olle Johansson from JX Development
Česká windsurfingová asociace | www.cwa.cz

Windsurfing - česká windsurfingová asociace | Copyright © 2009 ČWA

Tyto stránky vytvořila česká widsurfingová asociace s cílem informovat

o dění ve svém okolí a pro všechy zájemce o windsurfing. Pokud i vás windsurfing

zajímá, tak jste na správném místě.