Historie ČWA

2003

Lodní třída FUN se stabilizovala a závodů se pravidelně účastní 20 lidí srovnatelné výkonnosti. 5 lidí se pravidelně zúčastňuje závodů Euro Cupu.

Třída OK. Jedná se o druhou nejpočetnější třídu, kde účast v závodě hodně závisí na tom, v které části republiky se závod koná. Je otevřená pro všechny závodníky bez rozdílu výkonnosti a materiálového zabezpečení.

Více o historii ČWA...
Historie windsurfingu

Windsurfing – tento název vznikl z anglických slov wind - vítr a surf - příboj a přesně vystihuje oč se v tomto sportu jedná. Zatímco ale windsurfing je sport poměrně mladý, asi 35 let, tak surfování na prknech po příbojových vlnách provozují havaijští domorodci od nepaměti. Surfing velmi rádi provozovali i kaliforňané Jim Drake se svým přítelem Hoylem Schweitzerem. Jelikož to byli činorodí muži, přemýšleli, jak si zasurfovat, ikdyž zrovna ty správné vlny nejsou. Jim Drake tak jednoho dne připevnil na klasické surfové prkno trojúhelníkovou plachtu s ráhnem pro držení. Plachta byla připevněna k plováku kloubem a mohla se tak pohybovat ve všech směrech a umožňovat ovládání plováku. Psal se rok 1967 a byl vynalezen windsurfing.

Více o windsurfingu...
Novinky
Novinky

Doprovodné čluny pro závodníky Bic - Nechranice

Tisk
Byli jsme požádáni Václavem Hnízdilem za SK Lomazice (MČR Bic) a Tondou Solfronkem za YCN (závod Cena YCN), abychom předali tuto zprávu.
Vzhledem k tomu, že na Nechranické přehradě je zákaz plavby motorových člunů je nutno zažádat o výjimku.
Potřebujeme nejpozději do 27.3.2016 12.00 zaslat čísla Vašich motorových člunů a VMP řidiče. Prosíme o zaslání skenu těchto dokumentů na e-mail Jiřího Himmela Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny a ten je následně všechny předá dál.

 

Soustředění Velké Dářko 2016

Tisk
Yacht Club Velké Dářko pořádá 10. ročník Letního soustředění mládeže Velké Dářko 2016 v lodních třídách Optimist, Bic Techno, Laser 4,7 a Evropa, které se uskuteční od 4. 7 – 15. 7. 2016 na Velkém Dářku. Veškeré informace včetně elektronické přihlášky najdete na stránkách soustředění .
 

Termínová listina závodů 2016

Tisk

Termíny závodů pro rok 2016 jsou zveřejněny v sekci Závody/Events. Soubor si můžete stáhnout na tomto odkazu .

Případné změny budou projednány na prvních závodech na Nových Mlýnech.

 

SKI Race - slavnostní vyhlášení výsledků letošní sezóny - update

Tisk

Milé závodnice a závodníci,

bohužel, jak sami vidíte, letošní zima zatím přeje spíše windsurfingu nebo cyklistice než lyžování a tak vám musím s politováním oznámit, že závod SKI Race, v rámci kterého mělo proběhnout slavnostní vyhlášení letošní sezóny, se konat nebude.

Má sice začít mrznout, ale nikoli sněžit a dle informací provozovatele areálu v Pasekách nad Jizerou není reálné do uvažovaného termínu sjezdovky zasněžit natolik, aby nám mohli část vyhradit pro závod.

Slavnostní vyhlášení sezóny 2015 provedeme na závodě Věstonická Venuše a věřím, že nebudete o nic ochuzeni, vynasnažíme se vám připravit důstojný večírek.

Přeji všem windsurferům bezbolestný Nový rok a větrnou sezónu 2016.

Za prezídium ČWA

Marek Raška 

 

Raceboard Worlds 2016 u protinožců

Tisk
 Pro zájemce, kteří uvažují o účasti na MS Raceboard v Austrálii v roce 2016, připravili pořadatelé krátký dotazník . Můžete v něm vyjádřit svoje požadavky na charter windsurfigového vybavení.
 

Proč je Techno 293 ve světě úspěšné

Tisk

 Třída Bic Techno 293 je největší windsurfingová třída s 10 000 mladými surfery po celém světě. Techno 293 OD byla přijata do ISAF jako nová třída v roce 2006. Od té doby se rozšířila do 55 zemí a všech 6-ti kontinentů.

Na Techno 293 můžete začít s windsurfingem, soutěžit na závodech všech úrovní (od místních po světové) anebo se účastnit Olympijských her mládeže. Techno je cestou k olympijské třídě RSX a nejlepší závodníci přecházejí právě z Techno 293.

 Více informací najdete v následujícím letáku .

 

 

 

Techno 293+ na olympiádě mládeže 2018

Tisk

Na čínském ostrově Hainan ve městě Sanya probíhala od 7. do 14.11.2015 výroční konference ISAF, na které se rozhodovalo o budoucnosti plachetních sportů. Bylo potvrzeno, že součástí  Olympijských her mládeže 2018 v Buenos Aires bude windsurfing v kategorii chlapci a dívky. Jako vybavení pro tuto událost bylo zvoleno Bic Techno 293+. Mládeži, ještě máte nějakou tu chvilku čas se připravit ... :-).

Více v tomto článku (anglicky)

 

Oprava výsledků Masters Cupu 2015

Tisk
V sekci Výsledky naleznete opravené výsledky Masters Cupu na základě připomínky od Martina Pospíšila.
 

Výroční schůze třídy Bic Techno 293

Tisk

t29329.10.2015 proběhla v Cagliari výroční schůze (AGM) třídy Techno 293. Na schůzi byla dána zelená novým strhujícím návrhům důležitým pro budoucí rozvoj třídy   ... nebo spíše "tříd".

 • byla upravena pravidla pro pořádání mistrovství - Techno 293 Championship Rules
 • přijetí třídových pravidel nové třídy Techno 293 Plus Class Rules a pravidel mistrovství Championship Rules
 • závody pro rok 2017 budou dořešeny koncem roku 2015 -  Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny

Ve zkratce:

 • na rok 2016 bylo potvrzeno ME v Sopotech (Polsko) a MS v Torbole (Itálie)
 • z pravidel mistrovství:
  • odebrán bod CR 3.3 (dříve pouze 2 rozjížďky v neskluzových podmínkách)
  • zkrácen interval mezi nonstop rozjížďkami na 10 minut - CR 3.4.1
  • povolena možnost uspořádat 3 nonstop rozjížďky - CR 3.4.2

 Prohlédnout celý dokument schůze (anglicky)

 Celková zpráva z MS Cagliari 2015

 
Výsledky 19 - 27 z 595
Česká windsurfingová asociace | www.cwa.cz

Windsurfing - česká windsurfingová asociace | Copyright © 2009 ČWA

Tyto stránky vytvořila česká widsurfingová asociace s cílem informovat

o dění ve svém okolí a pro všechy zájemce o windsurfing. Pokud i vás windsurfing

zajímá, tak jste na správném místě.