Historie ČWA

2003

Lodní třída FUN se stabilizovala a závodů se pravidelně účastní 20 lidí srovnatelné výkonnosti. 5 lidí se pravidelně zúčastňuje závodů Euro Cupu.

Třída OK. Jedná se o druhou nejpočetnější třídu, kde účast v závodě hodně závisí na tom, v které části republiky se závod koná. Je otevřená pro všechny závodníky bez rozdílu výkonnosti a materiálového zabezpečení.

Více o historii ČWA...
Historie windsurfingu

Windsurfing – tento název vznikl z anglických slov wind - vítr a surf - příboj a přesně vystihuje oč se v tomto sportu jedná. Zatímco ale windsurfing je sport poměrně mladý, asi 35 let, tak surfování na prknech po příbojových vlnách provozují havaijští domorodci od nepaměti. Surfing velmi rádi provozovali i kaliforňané Jim Drake se svým přítelem Hoylem Schweitzerem. Jelikož to byli činorodí muži, přemýšleli, jak si zasurfovat, ikdyž zrovna ty správné vlny nejsou. Jim Drake tak jednoho dne připevnil na klasické surfové prkno trojúhelníkovou plachtu s ráhnem pro držení. Plachta byla připevněna k plováku kloubem a mohla se tak pohybovat ve všech směrech a umožňovat ovládání plováku. Psal se rok 1967 a byl vynalezen windsurfing.

Více o windsurfingu...
Novinky
Novinky

Senior Cup 2014

Tisk
Vitezove Letošní Senior Cup začal již 15.8. v pátek večer oslavou dvou jubilantů, kterými jsou Standa Koblasa a Pepa Hromádka. Závody tak nebyly pouze událostí sportovní, ale hlavně společenskou. Na nástupu v sobotu dopoledne se sešel úctyhodný počet 26 surferů a surferek.
Celý článek...
 

Pozvánka na Nechranice

Tisk

MCR Pořadatelé ze Sportklubu Lomazice zvou všechny závodníky na závody na přehradě Nechranice. Prvním závodem je Nechranická buchta, která se bude konat 23.–24.8.2014. Poté bude následovat Mistrovství ČR ve třídě Raceboard v termínu 28.–31.8. 2014. Více informací najdete na následujících odkazech:

Pozvánka Nechranická buchta
Vypsání závodu Nechranická buchta

Vypsání MČR 2014

www.sklomazice.cz

 

Balaton Race

Tisk

VYPSÁNÍ ZÁVODU

 

Sdružený krajský přebor 2014

Tisk
Výsledky z tohoto závodu najdete na tomto odkazu .
 

Pozvánka na Senior Cup

Tisk

TJ Lokomotiva Cheb zve všechny závodníky i s doprovodem na závody Senior Cup, konané ve dnech 16.-17.8.2014. Vypsané jsou třídy RAC a FUN. Při této příležitosti oslaví své kulatiny Pepa Hromádka a Standa Koblasa. Jídlo a pitivo zajištěno pro všechny v hospodě - bude i hudba. Grilovačky pod pergolou se ujme tradičně Roman, takže ještě jednou srdečně zveme. A snad bude i foukat.

Standa Koblasa

 

24 hodin Velkého Dářka 2014

Tisk
Na startu dálkového závodu se v sobotu 2.8.2014 v poledne sešlo 10 vytrvalců a jediná žena - Dagmar Hrubá. Všichni vystartovali z pláže a dále pokračovali po trati ve tvaru karuselu. Počasí závodění přálo, bylo jasno až polojasno a foukal vítr z jihovýchodu o síle 5-7 m/s, takže bylo možné dosáhnout skluzu.
Celý článek...
 

Pozvánka na 24 hodin Velkého Dářka

Tisk
Pořadatelé z Windsurfing Clubu Velké Dářko zvou všechny vytrvalce na dálkový závod/maraton 24 hodin Velkého Dářka. Závod se koná 2.-3.8. 2014. Přijeďte si vyzkoušet svoje fyzické limity nebo se aspoň "rozjezdit" po prázdninové pauze. Rádi Vás uvidíme. Více informací najdete v tomto vypsání závodu .
 

Pozvánka na Femina regatu

Tisk

Pořadatelé z Yacht Clubu Regent zvou všechny závodníky na Femina Regatu, která se bude konat 26.-27.7.2014 na Regentu u Mariánských Lázní.

Pozvánka na závod

 

Veteran Cup 2014

Tisk
Veteran V sobotu 28.6.2014 přijelo na Brněnskou přehradu změřit svoje síly celkem 13 závodníků a 2 závodnice. Počasí bylo velmi příjemné - teplo a dostatek větru z jihu, který umožňoval občas jízdu ve skluzu.
Celý článek...
 
Výsledky 19 - 27 z 515
Česká windsurfingová asociace | www.cwa.cz

Windsurfing - česká windsurfingová asociace | Copyright © 2009 ČWA

Tyto stránky vytvořila česká widsurfingová asociace s cílem informovat

o dění ve svém okolí a pro všechy zájemce o windsurfing. Pokud i vás windsurfing

zajímá, tak jste na správném místě.