Historie ČWA

2003

Lodní třída FUN se stabilizovala a závodů se pravidelně účastní 20 lidí srovnatelné výkonnosti. 5 lidí se pravidelně zúčastňuje závodů Euro Cupu.

Třída OK. Jedná se o druhou nejpočetnější třídu, kde účast v závodě hodně závisí na tom, v které části republiky se závod koná. Je otevřená pro všechny závodníky bez rozdílu výkonnosti a materiálového zabezpečení.

Více o historii ČWA...
Historie windsurfingu

Windsurfing – tento název vznikl z anglických slov wind - vítr a surf - příboj a přesně vystihuje oč se v tomto sportu jedná. Zatímco ale windsurfing je sport poměrně mladý, asi 35 let, tak surfování na prknech po příbojových vlnách provozují havaijští domorodci od nepaměti. Surfing velmi rádi provozovali i kaliforňané Jim Drake se svým přítelem Hoylem Schweitzerem. Jelikož to byli činorodí muži, přemýšleli, jak si zasurfovat, ikdyž zrovna ty správné vlny nejsou. Jim Drake tak jednoho dne připevnil na klasické surfové prkno trojúhelníkovou plachtu s ráhnem pro držení. Plachta byla připevněna k plováku kloubem a mohla se tak pohybovat ve všech směrech a umožňovat ovládání plováku. Psal se rok 1967 a byl vynalezen windsurfing.

Více o windsurfingu...
Novinky
Novinky

Slalom race na Balatonu

Tisk

Pro tento víkend závod potvrzen! 

 

SZÖRFBÁZIS HUNGARIAN SLALOM CHAMPIONSHIP 2015
DATE: THIS WEEKEND, 16TH-17TH MAY.
Place: Hungary, 2484 Agard, Udulok utja 13. 
INFORMATION: GABOR VARGA +36 70 433 9992, GABOR KOSZTI +36 30 612 0909, OR  Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny

  • Registration can be make direct personally from 9-10 am at the registration office or by email here:

Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny

  • Entry fee 5000.-HUF
  • Rules under the ISAF slalom class rules
  • Downwind slalom races back-to back max. 8 races /day

  

 

See You there!

 

Trofeo Neirotti - zrušeno

Tisk

Vážení závodníci, 

závod na Gardě o nadcházejícím víkendu "Trofeo Neirotti" se nekoná. Náhradní závod bude vypsán co nevidět.

Zdraví prezident

 

Informace - závody Bic 2015

Tisk

Byla aktualizována termínová listina závodů 2015 . U pohárových závodů pro třídu Bic došlo k posunutí závodů až na soustředění na Velkém Dářku. Z původních dvou závodů Věstonická Venuše a Pohár Vysočiny, byla třída Bic odebrána. Navíc přibyl pohár v září na Nových Mlýnech - Vítr z vinohradů WS, který bude zároveň součástí Super Cupu. Zájemci ve třídě Bic, kteří chtějí získávat zkušenosti v závodu dříve, se mohou přihlásit ve třídě Raceboard. Vybavení Bic Techno zapadá do pravidel třídy Raceboard (plovák s kačenou). Problém může být časový limit pro dokončení, ale to nebrání si to alespoň vyzkoušet.

Za případné vzniklé zmatky se omlouvám a těším se na shledanou u vody.

  Pavel Kamenský

 

SUPER CUP Slovakia

Tisk
Pořadatelé ze Surfclubu Domaša srdečně zvou na závod SUPERCUP SLOVAKIA, který se koná 8.-10.5.2015 ve třídách Bic Techno 293 a Raceboard. Podrobnosti najdete ve VYPSÁNÍ nebo na následujících stránkách:

www.surfclub.sk

www.facebook.com/surfclubdomasa


 
Celý článek...
 

Moravský Pohár 1 - 2015

Tisk
V sobotu 2.5.2015 se konal první závod Moravského regionálního poháru ve třídě raceboard. Těrlicko uvítalo závodníky chladnějším počasím, ale naštěstí nepršelo a pokud se dá porovnávat s předchozími ročníky - už bylo i hůř.
Celý článek...
 

Český pohár slalom III

Tisk

Milí závodníci, 

z technických důvodů musím učinit rozhodnutí ohledně víkendového závod již nyní. Předpověď je v tuto chvíli taková, že naděje na odjetí závodu není, tudíž tento víkend závod ve slalomu ruším.

Díky za pochopení.

Marek Raška, ředitel závodu 

 

Maroko - Moulay Bouzerktoun

Tisk
Do sekce Revíry přibyl nový příspěvek od Pavla Včísla. Jeho článek o lokalitě Moulay Bouzerktoun v Maroku naleznete na tomto odkazu .
 

Pozvánka na Moravský pohár 1

Tisk
Pořadatelé z TJ Baník Karviná zvou srdečně všechny závodníky na Moravský pohár 1, který se koná 2.-3. května 2015 na Těrlické přehradě. Více podrobností naleznete ve vypsání .
 

Informace pro členy ČWA pro rok 2015

Tisk
V sekci Dokumenty bylo zveřejněno jarní info na rok 2015. V přiloženém dokumentu najdete pravidla hodnocení závodů, vypsání Master cupu a další informace jako je hospodaření apod.
 
Výsledky 19 - 27 z 547
Česká windsurfingová asociace | www.cwa.cz

Windsurfing - česká windsurfingová asociace | Copyright © 2009 ČWA

Tyto stránky vytvořila česká widsurfingová asociace s cílem informovat

o dění ve svém okolí a pro všechy zájemce o windsurfing. Pokud i vás windsurfing

zajímá, tak jste na správném místě.