Historie ČWA

2003

Lodní třída FUN se stabilizovala a závodů se pravidelně účastní 20 lidí srovnatelné výkonnosti. 5 lidí se pravidelně zúčastňuje závodů Euro Cupu.

Třída OK. Jedná se o druhou nejpočetnější třídu, kde účast v závodě hodně závisí na tom, v které části republiky se závod koná. Je otevřená pro všechny závodníky bez rozdílu výkonnosti a materiálového zabezpečení.

Více o historii ČWA...
Historie windsurfingu

Windsurfing – tento název vznikl z anglických slov wind - vítr a surf - příboj a přesně vystihuje oč se v tomto sportu jedná. Zatímco ale windsurfing je sport poměrně mladý, asi 35 let, tak surfování na prknech po příbojových vlnách provozují havaijští domorodci od nepaměti. Surfing velmi rádi provozovali i kaliforňané Jim Drake se svým přítelem Hoylem Schweitzerem. Jelikož to byli činorodí muži, přemýšleli, jak si zasurfovat, ikdyž zrovna ty správné vlny nejsou. Jim Drake tak jednoho dne připevnil na klasické surfové prkno trojúhelníkovou plachtu s ráhnem pro držení. Plachta byla připevněna k plováku kloubem a mohla se tak pohybovat ve všech směrech a umožňovat ovládání plováku. Psal se rok 1967 a byl vynalezen windsurfing.

Více o windsurfingu...
Novinky
Novinky

MS Raceboard 2015 - vypsány další třídy

Tisk
Na oficiálních stránkách třídy Raceboard bylo zveřejněno vypsání Mistrovství světa 2015 , které se letos koná v Sopotech. Překvapením je vypsání pro další lodní třídy: Divize II, R300-hybridy a otevřená třída - dlouhá prkna (longboard). Pamětníci, oprašte starý materiál ze stodoly! Máte šanci! Podle tohoto článku se několika nadšencům v Kanadě podařilo "restartovat" třídu, kterou měli tak rádi.
 

Předběžná CTL 2015

Tisk

Předběžnou termínovou listinu závodů na rok 2015 najdete v sekci Závody nebo přímo na následujícím odkazu.

Kalendář závodů 2015

U závodů pro třídu Bic Techno 293 bude možná ještě změna. 

 

PF 2015

Tisk
PF2015
 

Zachování winsurfingu v ČR

Tisk

Martin Pospíšil posílá příspěvek k zamyšlení nad stavem českého závodního windsurfingu. Martin má tu výhodu, že může porovnávat jak to funguje u jiných tříd v jachtingu. Součástí příspěvku jsou také návrhy jak z toho ven. Pokud vám záleží na tom, kam se bude ČWA dál ubírat, vyjádřete se v diskuzi (slušně).

Celý příspěvek si můžete přečíst zde .

 

Vyhlášení sezóny 2014

Tisk

Vyhlaseni V sobotu 6.12.2014 se konal večírek s vyhlášením výsledků sezóny 2014. Akce byla připravena na tradičním místě v hostinci Ve Mlýně. Před samotným vyhlášením proběhla valná hromada, jejímž hlavním bodem bylo zavedení nové mládežnické windsurfingové třídy. Poté proběhlo ocenění vítězů jednotlivých pohárů. Jako obvykle bylo připraveno výborné občerstvení, pivo, studená a teplá jídla ve formě švédského stolu. O své nové zážitky ze speed závodu se s námi podělil Martin Tóth. Fotografie z této podařené akce najdete na těchto odkazech

Fotogalerie I

Fotogalerie II

 

Závěrečný večírek

Tisk

          Váženým hostem večírku na ukončení sezony bude i náš topspeedista Martin Toth , který se s vámi podělí o své zážitky z rychlostního klání  při kterém několikrát překonal český rychlostní rekord. Součástí večera bude i obrazová dokumentace z různých akcí a v neposlední řadě i bohatý raut

 

 

 

Termín závěrečného večírku sezóny

Tisk

Večírek s vyhlášením výsledků sezóny 2014 se bude konat v Praze v hostinci Ve Mlýně, Jalodvorská 841/16 v sobotu 6. prosince 2014 od 18:00 h.

Především se bude ale konat Valná hromada ČWA. Proto prosím všechny členy ČWA, aby přišli. Přesný program valné hromady zde ještě zveřejníme, ale především půjde o volbu nového prezídia ČWA a diskuzi a hlasování ohledně nové juniorské třídy. Pokud vám alespoň trochu záleží na windsurfingu, tak prosím, přijďte. Jinak vyhyneme a žádné další večírky nebudou (což by mě mrzelo!).

Váš prezident 

 

Celkové výsledky ČP Slalom 2014

Tisk

Do výsledků Českého poháru přibylo vyhodnocení slalomu. Jak si na tom stojíte najdete v tomto dokumentu .

 

Celkové výsledky sezóny 2014

Tisk
Byly zveřejněny celkové výsledky pohárů za rok 2014. Naleznete je v sekci Výsledky. Případné zjištěné chyby zasílejte na adresu Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny .
 
Výsledky 19 - 27 z 534
Česká windsurfingová asociace | www.cwa.cz

Windsurfing - česká windsurfingová asociace | Copyright © 2009 ČWA

Tyto stránky vytvořila česká widsurfingová asociace s cílem informovat

o dění ve svém okolí a pro všechy zájemce o windsurfing. Pokud i vás windsurfing

zajímá, tak jste na správném místě.