Historie ČWA

2003

Lodní třída FUN se stabilizovala a závodů se pravidelně účastní 20 lidí srovnatelné výkonnosti. 5 lidí se pravidelně zúčastňuje závodů Euro Cupu.

Třída OK. Jedná se o druhou nejpočetnější třídu, kde účast v závodě hodně závisí na tom, v které části republiky se závod koná. Je otevřená pro všechny závodníky bez rozdílu výkonnosti a materiálového zabezpečení.

Více o historii ČWA...
Historie windsurfingu

Windsurfing – tento název vznikl z anglických slov wind - vítr a surf - příboj a přesně vystihuje oč se v tomto sportu jedná. Zatímco ale windsurfing je sport poměrně mladý, asi 35 let, tak surfování na prknech po příbojových vlnách provozují havaijští domorodci od nepaměti. Surfing velmi rádi provozovali i kaliforňané Jim Drake se svým přítelem Hoylem Schweitzerem. Jelikož to byli činorodí muži, přemýšleli, jak si zasurfovat, ikdyž zrovna ty správné vlny nejsou. Jim Drake tak jednoho dne připevnil na klasické surfové prkno trojúhelníkovou plachtu s ráhnem pro držení. Plachta byla připevněna k plováku kloubem a mohla se tak pohybovat ve všech směrech a umožňovat ovládání plováku. Psal se rok 1967 a byl vynalezen windsurfing.

Více o windsurfingu...
Novinky
Novinky

PF 2014

Tisk

PF2013 Krásné svátky vánoční, hodně štěstí, zdraví a úspěchů v novém roce přeje všem windsurferům

prezídium ČWA

Vyhlášení sezóny 2013

Tisk
 Ceny V hostinci Ve Mlýně v Praze proběhlo 7.12.2013 slavnostní vyhlášení výsledků sezóny. Ti nejúspěšnější byli obdarováni novými skleněnými cenami. Organizátoři akce tradičně zajistili výborné a chutné pokrmy všeho druhu o více chodech. Hudbu zajišťoval Michal Dvořák. Večírek doplňovala projekce filmu Without The Sea a také fotky z MS na Nových Mlýnech. O tom, že se všichni dobře bavili a panovala veselá nálada se můžete přesvědčit ve fotogalerii.

Předběžná CTL 2014

Tisk

Byl vytvořen první návrh termínové listiny se závody na rok 2014. Tento návrh se může ještě mírně změnit.

Aktualizace čísel plachet

Tisk
V tomto excelovém sešitu naleznete aktualizovaný seznam čísel plachet. Prosíme o kontrolu vašich údajů. Čísla si můžete předem předplatit na večírku s vyhlašováním výsledků sezóny 2013, který proběhne 7.12. 2013.

Jana Slívová zvolena jachtařkou roku 2013

Tisk

JachtarkaRoku2013 V každoročně pořádané anketě Jachtař roku letos v kategorii ženy zvítězila Jana Slívová. Janě se letos opravdu dařilo. Její úspěchy začaly na závodu ERGO HESTIA CUP v Sopotech v Polsku, kde zvítězila v kategorii ženy. Následovalo vítězství na Mistrovství ČR a vyvrcholením bylo získání 2. místa na MS Raceboard.

Celý článek...

Celkové výsledky sezóny 2013

Tisk
Byly zveřejněny celkové výsledky sezóny 2013. Najdete zde vyhodnocený Český pohár, regionální poháry a Master Cup. Případné nalezené chyby a připomínky zasílejte na Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny

Austrian FW and Slalom Championships

Tisk

Výsledky k nahlédnutí zde:

Jesenický Maraton

Tisk
Ve dnech pátého a šestého října se konal letos poslední závod "Jesenický maraton", na který se přihlásilo osm závodníků, ale Pepa Hromádka to pro zdravotní potíže vzdal. Za hezkého počasí a větru 2-4 m jsme odjeli hezkou dlouhou rozjížďku. Na prvním místě start-cíl jel Ruda Dolejš. Za ním Pavel Hrubý a v těsném závěsu Standa Koblasa. Před cílem nás s "vrzajícím kloubem" předjela bojovnice Dagmarka Hrubá a skončila druhá. Předpověď na neděli nic moc, tak jsme v sobotu závod ukončili. Závod dobře řídil Ivan Sikora. Děkujeme Romanovi Hrubému za sponzorství nápoje z Plzně. Jen škoda, že nás nebylo víc. Tak snad příště, Standa Koblasa.

International Austrian Windsurfing Championship - pozvánka

Tisk

Dear Racer´s,

I am proud to inform you that the International Austrian Windsurfing Championship will start in a few days!

FORMULA until 13ktn and SLALOM if there is wind with more then 13ktn.