Historie ČWA

2003

Lodní třída FUN se stabilizovala a závodů se pravidelně účastní 20 lidí srovnatelné výkonnosti. 5 lidí se pravidelně zúčastňuje závodů Euro Cupu.

Třída OK. Jedná se o druhou nejpočetnější třídu, kde účast v závodě hodně závisí na tom, v které části republiky se závod koná. Je otevřená pro všechny závodníky bez rozdílu výkonnosti a materiálového zabezpečení.

Více o historii ČWA...
Historie windsurfingu

Windsurfing – tento název vznikl z anglických slov wind - vítr a surf - příboj a přesně vystihuje oč se v tomto sportu jedná. Zatímco ale windsurfing je sport poměrně mladý, asi 35 let, tak surfování na prknech po příbojových vlnách provozují havaijští domorodci od nepaměti. Surfing velmi rádi provozovali i kaliforňané Jim Drake se svým přítelem Hoylem Schweitzerem. Jelikož to byli činorodí muži, přemýšleli, jak si zasurfovat, ikdyž zrovna ty správné vlny nejsou. Jim Drake tak jednoho dne připevnil na klasické surfové prkno trojúhelníkovou plachtu s ráhnem pro držení. Plachta byla připevněna k plováku kloubem a mohla se tak pohybovat ve všech směrech a umožňovat ovládání plováku. Psal se rok 1967 a byl vynalezen windsurfing.

Více o windsurfingu...
Novinky
Novinky

ČP Slalom V.

Tisk

Milé slalomářky a slalomáři,

ZDE  můžete najít zatím neoficiální výsledky našeho parádního nedělního závodu. FOTO snad večer na FB.

Marek Raška, ředitel závodu

 

Windsurfing jde k veřejnosti

Tisk

Poslouchejte zítra (9.9.2015) v 7:20 a 10:30 rádio Beat a uslyšíte pana prezidenta ČWA Marka Rašku hovořit o windsurfingu! Pořad o třídě Bic Techno můžete sledovat ve Lvíčatech na ČT Déčko 12.9. od 12 hod. Následně také v iVysílání ČT .

 

 

 

Pozvánka do Chorvatska - Bic Techno 293

Tisk
Chorvatští pořadatelé zvou závodníky kategorie U16 (narození od roku 2000) na Chorvatské otevřené mistrovství mládeže, které bude probíhat od 17. do 20.9. 2015. Podrobnosti naleznete na tomto odkazu . Přihlásit se můžete pomocí tohoto formuláře .
 

Pozvánka na Tvarůžkovou regatu

Tisk

Pořadatelé z Mohelnice zvou srdečně všechny na závod, který se bude konat 12.-13.9.2015 a samozřejmě také na tvarůžky upravované na mnoho způsobů :-).

Podrobnosti naleznete zde ve vypsání  .

 

Vítr z vinohradů

Tisk

O víkendu 5.-6. 9. 2015 se uskutečnil na Nových Mlýnech poslední pohárový závod windsurfingové závodní sezóny 2015 „Vítr z vinohradů“.  Jednalo se o první závod v rámci Super Cupu třídy „Bic Techno 293“ v České republice, to znamená, že se čeští mladí závodníci poprvé utkali se závodníky z Německa, Maďarska a Slovenska. Účast byla nad očekávání vysoká a na startovní listině rozvíjející se třídy se objevilo 36 závodníků.

Celý článek...
 

Galerie z Mistrovství ČR

Tisk
GALERIE z MČR je kompletní.
 

Zdokonalování webu a propagace

Tisk

Krásný dobrý den všem příznivcům závodního windsurfingu. Po návrzích na valné hromadě se již pracuje na vylepšení webu a propagaci našeho snažení a hlavně také našich mladých nadějí třídy BIC. Jsme si jistí, že po našich reportech skočí všechny deníky a sportovní weby, uděláme vše, co je v našich silách!!! Třeba se dočkáme opět doby, kdy se všichni závodníci nevejdou na start.

Novou součástí webu bude ikona Facebooku, kde najdete fotografie, budete moci komentovat akce, přidávat své vlastní postřehy a fotografie. Vše sdílet v Vašimi přáteli a šířit tak tento úžasný sport mezi další lidi, které možná zaujme a bude se k nám chtít připojit. Pokud založený facebook nemáte nezoufejte, podívat na stránku se můžete i tak s následujícího odkazu. Když se Vám nechce registrovat na nějaké další stránce, pouze nebudete moci přidávat příspěvky, ale veškeré informace si prohlédnete.

Facebook ČWA

 

Těšíme se na Vaši spolupráci. 

Na viděnou na vodě Martina Hrubá - ČWA

 

MČR a Český pohár Nové Mlýny 2015

Tisk

Závodní windsurfingová sezóna 2015 se pomalu chýlí ke konci a výsledky mezinárodního mistrovství České republiky jsou již známy! Nebudu Vás dlouho napínat, mistrem ČR ve třídy raceboard se stal po suverénním výkonu na Nových Mlýnech Petr Kučera jun. (CZE 15; TJ Rapid Brno) a ve třídy funboard Jakub Zíma (CZE 777; ČWA).

 

Celkové pořadí RAC: 1. Petr Kučera jun./ 2. Pollak Patrik/ 3. Kamenský Radim

MČR Rac: 1. Petr Kučera jun./2. Radim Kamenský/ 3. Jakub Slíva

Celkové pořadí FUN: 1. Jakub Zíma/ 2. Milan Kir/ 3. Patrik Hrdina

Celkové pořadí RSX: 1. Karel Lavický/ 2. Nikl András/ 3. Sánta Bence

 

 

Celý článek...
 

MČR FUN (Formula)

Tisk

Milí formuláři, 

letošní Mistrovství republiky ve třídě FUN - course race neboli Formula Windsurfing se uskuteční v rámci MČR třídy RAC na Nových Mlýnech od 27. do 30.8. Pokud by se neodjelo, bude stanoven náhradní termín.

Vaše prezídium 

 
Výsledky 28 - 36 z 586
Česká windsurfingová asociace | www.cwa.cz

Windsurfing - česká windsurfingová asociace | Copyright © 2009 ČWA

Tyto stránky vytvořila česká widsurfingová asociace s cílem informovat

o dění ve svém okolí a pro všechy zájemce o windsurfing. Pokud i vás windsurfing

zajímá, tak jste na správném místě.