Historie ČWA

2003

Lodní třída FUN se stabilizovala a závodů se pravidelně účastní 20 lidí srovnatelné výkonnosti. 5 lidí se pravidelně zúčastňuje závodů Euro Cupu.

Třída OK. Jedná se o druhou nejpočetnější třídu, kde účast v závodě hodně závisí na tom, v které části republiky se závod koná. Je otevřená pro všechny závodníky bez rozdílu výkonnosti a materiálového zabezpečení.

Více o historii ČWA...
Historie windsurfingu

Windsurfing – tento název vznikl z anglických slov wind - vítr a surf - příboj a přesně vystihuje oč se v tomto sportu jedná. Zatímco ale windsurfing je sport poměrně mladý, asi 35 let, tak surfování na prknech po příbojových vlnách provozují havaijští domorodci od nepaměti. Surfing velmi rádi provozovali i kaliforňané Jim Drake se svým přítelem Hoylem Schweitzerem. Jelikož to byli činorodí muži, přemýšleli, jak si zasurfovat, ikdyž zrovna ty správné vlny nejsou. Jim Drake tak jednoho dne připevnil na klasické surfové prkno trojúhelníkovou plachtu s ráhnem pro držení. Plachta byla připevněna k plováku kloubem a mohla se tak pohybovat ve všech směrech a umožňovat ovládání plováku. Psal se rok 1967 a byl vynalezen windsurfing.

Více o windsurfingu...
Advertisement
Novinky
Novinky

Pozvánka na Senior Cup 2015

Tisk
aneb 40 let windsurfingu v Čechách. Pořadatelé z TJ Lokomotiva Cheb OJ srdečně zvou všechny závodníky na tradiční závod, který se uskuteční 15.-16.8. 2015 na Jesenické přehradě. Více informací zde v pozvánce .
 

24 hodin Velkého Dářka 2015

Tisk

24h Uprostřed prázdnin se v termínu 1.-2.8.2015 tradičně pořádal dálkový vytrvalostní závod 24 hodin Velkého Dářka. Tento rok se konal již 10. ročník. Organizace se ujali členové Yacht Clubu Velké Dářko. Do závodu se přihlásilo celkem 11 závodníků a závodnic. K 9-ti zájemcům o udržení drsných rukou a puchýřů se tentokráte přidali i dva účastníci ze Slovenska.

Celý článek...
 

Pozvánka na 24 hodin Velkého Dářka

Tisk
Zveme všechny závodníky ve třídě Raceboard na 10. ročník závodu 24 hodin Velkého Dářka. Závod se koná od 1. do 2. srpna 2015 na Velkém Dářku. Pořadatelem je Radim Kamenský a jeho tým z Yacht Clubu Velké Dářko. Více podrobností najdete v tomto vypsání .
 

Závod mladých nadějí WS 2015

Tisk
Bic I přes popraskané puchýře na rukou odjely naše mladé windsurfařské naděje svůj druhý závod nazvaný "Závod mladých nadějí". Ķonal se 2.-3.7.2015 opět v rámci jachtařského soustředění, kterého se surfy účastní prvním rokem.
Celý článek...
 

1. Bic závod na Velkém Dářku

Tisk

Bic V rámci jachtařského soustředění na Velkém Dářku se uskutečnil historicky první závod třídy Bic Techno v ČR. Závodu nazvaného "1.Bic závod" se zúčastnilo 19 mladých závodníků. Mladí surfaři překvapili všechny diváky, jelikož s přehledem objeli trať a napínavě bojovali o přední příčky.

Celý článek...
 

Veterán Cup 2015

Tisk

VeteranCup O víkendu 27. - 28. 6. 2015 se v Brně konal závod Moravského poháru Veterán Cup kterého se zúčastnilo 19 závodníků z celé republiky. Sponzorem závodu byla společnost RENAULT AUTO POKORNÝ a Statutární město Brno.

 

Celý článek...
 

Pozvánka na Veterán Cup

Tisk

Pořadatelé z TJ Rapid Brno zvou na závod Veterán Cup, který se koná 27.-28.6. 2015 na Brněnské přehradě. Je vítána také mládež ve třídě Bic nebo Rac. Více informací najdete ve vypsání.

Vypsání

 

Pohár Vysočiny 2015

Tisk
Pohar Vysociny 2015 Na Velkém Dářku se o víkendu 20.-21. června pořádal tradiční závod Pohár Vysočiny. Do závodu se přihlásilo 18 plováků v LT Rac. Počasí nebylo tentokrát přívětivé jako loni. Teplota okolo 10 stupňů Celsia a déšť přinutila surfery a především rozhodčí na vodě se náležitě obléci až navléci.
Celý článek...
 

Petr Kučera 1. v kategorii těžcí na MS Raceboard 2015

Tisk

Petr Kučera Mistrovství světa ve třídě Raceboard se tento rok pořádalo v polských Sopotech v týdnu od 8. do 13.6. 2015. Na mistrovství se vydala početná skupina 11 českých závodníků. Celkem se závodu zúčastnilo 70 mužů a 10 žen.

 

Celý článek...
 
Výsledky 28 - 36 z 574
Česká windsurfingová asociace | www.cwa.cz

Windsurfing - česká windsurfingová asociace | Copyright © 2009 ČWA

Tyto stránky vytvořila česká widsurfingová asociace s cílem informovat

o dění ve svém okolí a pro všechy zájemce o windsurfing. Pokud i vás windsurfing

zajímá, tak jste na správném místě.