Historie ČWA

2003

Lodní třída FUN se stabilizovala a závodů se pravidelně účastní 20 lidí srovnatelné výkonnosti. 5 lidí se pravidelně zúčastňuje závodů Euro Cupu.

Třída OK. Jedná se o druhou nejpočetnější třídu, kde účast v závodě hodně závisí na tom, v které části republiky se závod koná. Je otevřená pro všechny závodníky bez rozdílu výkonnosti a materiálového zabezpečení.

Více o historii ČWA...
Historie windsurfingu

Windsurfing – tento název vznikl z anglických slov wind - vítr a surf - příboj a přesně vystihuje oč se v tomto sportu jedná. Zatímco ale windsurfing je sport poměrně mladý, asi 35 let, tak surfování na prknech po příbojových vlnách provozují havaijští domorodci od nepaměti. Surfing velmi rádi provozovali i kaliforňané Jim Drake se svým přítelem Hoylem Schweitzerem. Jelikož to byli činorodí muži, přemýšleli, jak si zasurfovat, ikdyž zrovna ty správné vlny nejsou. Jim Drake tak jednoho dne připevnil na klasické surfové prkno trojúhelníkovou plachtu s ráhnem pro držení. Plachta byla připevněna k plováku kloubem a mohla se tak pohybovat ve všech směrech a umožňovat ovládání plováku. Psal se rok 1967 a byl vynalezen windsurfing.

Více o windsurfingu...
Novinky
Novinky

Dragon Board Cup 2014

Tisk
Na Velkém Dářku o víkendu 14.-15.6.2014 pokračovala sezóna dalším závodem s názvem Dragon Board Cup, tentokráte pod taktovkou pořadatelů z Winsurfing Clubu Velké Dářko. Někteří závodníci zůstali na Dářku od předchozího týdne a využili tohoto času k tréninku a rekreaci. V sobotu ráno se na nástupu sešlo celkem 19 závodníků ve třídě Raceboard.
Celý článek...
 

Pozvánka na Veteran Cup 2014

Tisk

Pořadatelé z Rapidu Brno zvou všechny závodníky na Veteran Cup, který se bude konat 28.-29.6.2014 na Brněnské přehradě.

Vypsání závodu

 

Český pohár Slalom III

Tisk

Vážení slalomáři,

přestože to vypadalo zkraje týdne nadějně, tak jsem nyní přesvědčen, že podmínky by nám neumožnily uspořádat závod ve slalomu, proto tento víkend závod ruším.

Pokud by byla zajímavá předpověď na další červnové víkendy, pokusím se uspořádat závod v náhradním termínu.

Sledujte tento web.

Váš prezident

 

Pohár Vysočiny 2014

Tisk
Pohar Vysociny Windsurfery přijíždějící na čtyřkový závod o Pohár Vysočiny přivítalo Velké Dářko příjemným teplem, modrou oblohou a nepříliš příznivou předpovědí na větrný příděl nutný k provozování tohoto sportu.
Celý článek...
 

Pozvání na Dragon Board Cup Velké Dářko 2014

Tisk
Pořadatelé zvou srdečně všechny závodníky na Dragon Board Cup, který se bude konat 14.-15.6.2014 na Velkém Dářku. Více podrobností najdete ve vypsání na této stránce.
 

Pohár Rozkoše 2014

Tisk
Nased Na Rozkoši se 31.5.-1.6.2014 konal Český pohár ve třídě FUN a raceboard. V kempu U Milana se sešlo 17 závodníků v raceaboardech a 11 formulářů.
Celý článek...
 

Moravský Pohár 2 - 2014

Tisk

Brno Na Brněnské přehradě se v sobotu dopoledne 24.5.2014 sešel překvapivě hojný počet závodníků ve třídě raceboard. Kromě závodníků z Moravy přijeli také z Prahy a dalších koutů Čech. Větrná předpověď nevypadala příliš slibně a navíc mělo i pršet.

Celý článek...
 

ČP Rozkoš

Tisk
Rozkoš se blíží, tudíž je k zde k dispozici VYPSÁNÍ  závodu.
 

Český pohár slalom III

Tisk

Vážené slalomářky a slalomáři, 

vzhledem k předpovědi počasí oznamuji, že tento víkend se závod ve slalomu nekoná. V pátek, bohužel, nejsem schopen závod technicky zajistit.

Děkuji za pochopení.

Váš prezident 

 
Výsledky 28 - 36 z 513
Česká windsurfingová asociace | www.cwa.cz

Windsurfing - česká windsurfingová asociace | Copyright © 2009 ČWA

Tyto stránky vytvořila česká widsurfingová asociace s cílem informovat

o dění ve svém okolí a pro všechy zájemce o windsurfing. Pokud i vás windsurfing

zajímá, tak jste na správném místě.