Historie ČWA

2003

Lodní třída FUN se stabilizovala a závodů se pravidelně účastní 20 lidí srovnatelné výkonnosti. 5 lidí se pravidelně zúčastňuje závodů Euro Cupu.

Třída OK. Jedná se o druhou nejpočetnější třídu, kde účast v závodě hodně závisí na tom, v které části republiky se závod koná. Je otevřená pro všechny závodníky bez rozdílu výkonnosti a materiálového zabezpečení.

Více o historii ČWA...
Historie windsurfingu

Windsurfing – tento název vznikl z anglických slov wind - vítr a surf - příboj a přesně vystihuje oč se v tomto sportu jedná. Zatímco ale windsurfing je sport poměrně mladý, asi 35 let, tak surfování na prknech po příbojových vlnách provozují havaijští domorodci od nepaměti. Surfing velmi rádi provozovali i kaliforňané Jim Drake se svým přítelem Hoylem Schweitzerem. Jelikož to byli činorodí muži, přemýšleli, jak si zasurfovat, ikdyž zrovna ty správné vlny nejsou. Jim Drake tak jednoho dne připevnil na klasické surfové prkno trojúhelníkovou plachtu s ráhnem pro držení. Plachta byla připevněna k plováku kloubem a mohla se tak pohybovat ve všech směrech a umožňovat ovládání plováku. Psal se rok 1967 a byl vynalezen windsurfing.

Více o windsurfingu...
Novinky
Novinky

MČR Raceboard 2014 - Nechranice

Tisk

 Od čtvrtka 28. srpna do neděle 31. probíhalo v SK Lomazice Mistrovství republiky ve třídě Raceboard a zároveň Český pohár pro třídu FUN. Přestože předpověď nevypadala vůbec dobře, nakonec nám bylo dopřáno kvalitního větru a podařilo se odjet parádní závody. Skvěle připravený podnik však bohužel kontrastoval s nízkou účastí závodníků.

Fotogalerie  

 Výsledky: RAC FUN

Celý článek...
 

Nechranická buchta 2014

Tisk

Nechranice Během víkendu 23.-24.8. 2014 proběhl na Nechranické přehradě závod Českého poháru ve windsurfingu. Ve dvou kategoriích závodilo celkem 25 účastníků. V kategorii RAC zvítězil Petr Kučera jr. a v kategorii FUN Milan Kir. Počasí tentokrát milovníkům vody a větru přálo po oba soutěžní dny. Závodníkům i pořadatelům děkujeme za pěkný sportovní zážitek a zveme na poslední prázdninový víkend, tentokrát na mistrovství České republiky v obou kategoriích.

Fotogalerie

Fotogalerie SK Lomazice

Výsledky RAC

Výsledky FUN

 

Funboard class - info

Tisk

Vážení funboardisté,

tímto dávám na vědomí následující upřesnění.

1) Závod MČR RAC je zároveň závodem Českého poháru pro Formule s tím, že dle předpovědi se bude závodit nejdříve v pátek. Nicméně přihlásit se je třeba nejpozději ve čtvrtek ráno, což mohu zařídit, pokud mi pošlete sms s údaji.

2) MČR Course race a Slalom se uskuteční v rámci termínu Slalomu IV na Nových Mlýnech v termínu od 12. do 14. září.

3) Vzhledem k plánované účasti většiny formulářů na závodě ve Viganji v termínu Vítr z vinohradů na Nových Mlýnech 6.-7. září nebude tento závod závodem Českého poháru, bude mít pouze koeficient 3. 

Prosím, dejte to vědět všem, kdo nesledují náš web, např. Slaďochovi.

Váš prezident

 

 

Senior Cup 2014

Tisk
Vitezove Letošní Senior Cup začal již 15.8. v pátek večer oslavou dvou jubilantů, kterými jsou Standa Koblasa a Pepa Hromádka. Závody tak nebyly pouze událostí sportovní, ale hlavně společenskou. Na nástupu v sobotu dopoledne se sešel úctyhodný počet 26 surferů a surferek.
Celý článek...
 

Pozvánka na Nechranice

Tisk

MCR Pořadatelé ze Sportklubu Lomazice zvou všechny závodníky na závody na přehradě Nechranice. Prvním závodem je Nechranická buchta, která se bude konat 23.–24.8.2014. Poté bude následovat Mistrovství ČR ve třídě Raceboard v termínu 28.–31.8. 2014. Více informací najdete na následujících odkazech:

Pozvánka Nechranická buchta
Vypsání závodu Nechranická buchta

Vypsání MČR 2014

www.sklomazice.cz

 

Balaton Race

Tisk

VYPSÁNÍ ZÁVODU

 

Sdružený krajský přebor 2014

Tisk
Výsledky z tohoto závodu najdete na tomto odkazu .
 

Pozvánka na Senior Cup

Tisk

TJ Lokomotiva Cheb zve všechny závodníky i s doprovodem na závody Senior Cup, konané ve dnech 16.-17.8.2014. Vypsané jsou třídy RAC a FUN. Při této příležitosti oslaví své kulatiny Pepa Hromádka a Standa Koblasa. Jídlo a pitivo zajištěno pro všechny v hospodě - bude i hudba. Grilovačky pod pergolou se ujme tradičně Roman, takže ještě jednou srdečně zveme. A snad bude i foukat.

Standa Koblasa

 

24 hodin Velkého Dářka 2014

Tisk
Na startu dálkového závodu se v sobotu 2.8.2014 v poledne sešlo 10 vytrvalců a jediná žena - Dagmar Hrubá. Všichni vystartovali z pláže a dále pokračovali po trati ve tvaru karuselu. Počasí závodění přálo, bylo jasno až polojasno a foukal vítr z jihovýchodu o síle 5-7 m/s, takže bylo možné dosáhnout skluzu.
Celý článek...
 
Výsledky 55 - 63 z 554
Česká windsurfingová asociace | www.cwa.cz

Windsurfing - česká windsurfingová asociace | Copyright © 2009 ČWA

Tyto stránky vytvořila česká widsurfingová asociace s cílem informovat

o dění ve svém okolí a pro všechy zájemce o windsurfing. Pokud i vás windsurfing

zajímá, tak jste na správném místě.