Historie ČWA

2003

Lodní třída FUN se stabilizovala a závodů se pravidelně účastní 20 lidí srovnatelné výkonnosti. 5 lidí se pravidelně zúčastňuje závodů Euro Cupu.

Třída OK. Jedná se o druhou nejpočetnější třídu, kde účast v závodě hodně závisí na tom, v které části republiky se závod koná. Je otevřená pro všechny závodníky bez rozdílu výkonnosti a materiálového zabezpečení.

Více o historii ČWA...
Historie windsurfingu

Windsurfing – tento název vznikl z anglických slov wind - vítr a surf - příboj a přesně vystihuje oč se v tomto sportu jedná. Zatímco ale windsurfing je sport poměrně mladý, asi 35 let, tak surfování na prknech po příbojových vlnách provozují havaijští domorodci od nepaměti. Surfing velmi rádi provozovali i kaliforňané Jim Drake se svým přítelem Hoylem Schweitzerem. Jelikož to byli činorodí muži, přemýšleli, jak si zasurfovat, ikdyž zrovna ty správné vlny nejsou. Jim Drake tak jednoho dne připevnil na klasické surfové prkno trojúhelníkovou plachtu s ráhnem pro držení. Plachta byla připevněna k plováku kloubem a mohla se tak pohybovat ve všech směrech a umožňovat ovládání plováku. Psal se rok 1967 a byl vynalezen windsurfing.

Více o windsurfingu...
Novinky
Novinky

Pozvánka do Polska - Kalisz

Tisk
Do sekce Vypsání závodů byla přidána pozvánka a vypsání polského mezinárodního závodu International Windsurfing Regatta - Kalisz, který se koná 31.5.-1.6. 2014.
 

Termínová listina 2014

Tisk
Termínovou listinu závodů pro rok 2014 ve víceméně definitivní podobě naleznete v sekci závody/events > termínovka nebo také přímo v tomto PDF dokumentu . Termíny závodů, které dosud nejsou uvedeny, budou upřesněny později.
 

Mým funboardistům

Tisk

Děkuji všem za podnětné maily, odpovím takto, ať jsou informováni všichni. 

Vypadá to, že se nám letos ty termíny dost komplikují. Každopádně slalomy v ČR jsou vypsány na Nechra i na Mlýny, vidím, že je třeba to opravit v CTL. Nechra nebude problém, ale na Mlýnech to musím domluvit, jestli nás tam vezmou, i když tam budou závody lodí. Co se týká velkých kurzových závodů, tak s tím nejspíš opravdu pohnout nejde, přesto zkusím. Budu včas informovat, nyní spíš všem přeji, ať napadne trochu sněhu. :-)

Váš prezident 

 

PF 2014

Tisk

 PF2013 Krásné svátky vánoční, hodně štěstí, zdraví a úspěchů v novém roce přeje všem windsurferům

  prezídium ČWA

 

Vyhlášení sezóny 2013

Tisk
 Ceny V hostinci Ve Mlýně v Praze proběhlo 7.12.2013 slavnostní vyhlášení výsledků sezóny. Ti nejúspěšnější byli obdarováni novými skleněnými cenami. Organizátoři akce tradičně zajistili výborné a chutné pokrmy všeho druhu o více chodech. Hudbu zajišťoval Michal Dvořák. Večírek doplňovala projekce filmu Without The Sea a také fotky z MS na Nových Mlýnech. O tom, že se všichni dobře bavili a panovala veselá nálada se můžete přesvědčit ve fotogalerii.
 

Předběžná CTL 2014

Tisk

Byl vytvořen první návrh termínové listiny se závody na rok 2014. Tento návrh se může ještě mírně změnit.

 

 

Aktualizace čísel plachet

Tisk
V tomto excelovém sešitu naleznete aktualizovaný seznam čísel plachet. Prosíme o kontrolu vašich údajů. Čísla si můžete předem předplatit na večírku s vyhlašováním výsledků sezóny 2013, který proběhne 7.12. 2013.
 

Jana Slívová zvolena jachtařkou roku 2013

Tisk

JachtarkaRoku2013 V každoročně pořádané anketě Jachtař roku letos v kategorii ženy zvítězila Jana Slívová. Janě se letos opravdu dařilo. Její úspěchy začaly na závodu ERGO HESTIA CUP v Sopotech v Polsku, kde zvítězila v kategorii ženy. Následovalo vítězství na Mistrovství ČR a vyvrcholením bylo získání 2. místa na MS Raceboard.

Celý článek...
 

Celkové výsledky sezóny 2013

Tisk
Byly zveřejněny celkové výsledky sezóny 2013. Najdete zde vyhodnocený Český pohár, regionální poháry a Master Cup. Případné nalezené chyby a připomínky zasílejte na Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
 
Výsledky 55 - 63 z 520
Česká windsurfingová asociace | www.cwa.cz

Windsurfing - česká windsurfingová asociace | Copyright © 2009 ČWA

Tyto stránky vytvořila česká widsurfingová asociace s cílem informovat

o dění ve svém okolí a pro všechy zájemce o windsurfing. Pokud i vás windsurfing

zajímá, tak jste na správném místě.