Historie ČWA

2003

Lodní třída FUN se stabilizovala a závodů se pravidelně účastní 20 lidí srovnatelné výkonnosti. 5 lidí se pravidelně zúčastňuje závodů Euro Cupu.

Třída OK. Jedná se o druhou nejpočetnější třídu, kde účast v závodě hodně závisí na tom, v které části republiky se závod koná. Je otevřená pro všechny závodníky bez rozdílu výkonnosti a materiálového zabezpečení.

Více o historii ČWA...
Historie windsurfingu

Windsurfing – tento název vznikl z anglických slov wind - vítr a surf - příboj a přesně vystihuje oč se v tomto sportu jedná. Zatímco ale windsurfing je sport poměrně mladý, asi 35 let, tak surfování na prknech po příbojových vlnách provozují havaijští domorodci od nepaměti. Surfing velmi rádi provozovali i kaliforňané Jim Drake se svým přítelem Hoylem Schweitzerem. Jelikož to byli činorodí muži, přemýšleli, jak si zasurfovat, ikdyž zrovna ty správné vlny nejsou. Jim Drake tak jednoho dne připevnil na klasické surfové prkno trojúhelníkovou plachtu s ráhnem pro držení. Plachta byla připevněna k plováku kloubem a mohla se tak pohybovat ve všech směrech a umožňovat ovládání plováku. Psal se rok 1967 a byl vynalezen windsurfing.

Více o windsurfingu...
Advertisement
Novinky
Novinky

Český pohár slalom I - výsledky

Tisk

Výsledky  mrazivého prvního závodu Českého poháru ve slalomu - Pannonia Windsurf Cup Regatta 1 

Info o závodě - pro němčináře - a fotografie

 

 

 

Čísla na plachtu 2015

Tisk
Byl aktualizován seznam čísel na plachtu. Dokument typu excel stáhnete zde , případně jej naleznete v sekci Dokumenty/CZE čísla na plachtu .
 

Výzva pro zájemce o aktivní závodění v juniorské lodní třídě BIC T293 ONE DESIGN

Tisk

 Žádáme zájemce o aktivní závodění v nové juniorské windsurf třídě BIC, aby poslali svoje jachtařské životopisy a plány na letošní sezonu. Hlásit se mohou kluby i jednotlivci.  ČWA (pověřením ČSJ) provede rozdělení 12 kompletů BIC k pronájmu, s cílem skokově odstartovat novou juniorskou kategorii. Viz příloha „Kritéria Bic“„Bic Smlouva o pronájmu“ .   V roce 2015 jsou vypsány 4 pohárové závody v této třídě.

 

Pro zájemce o nákup vlastního materiálu připravila ČWA ve spolupráci se zastoupením firmy BIC následující program podpory:

-        Firma BIC (resp. zástupce) poskytne slevu ve výši zhruba 15% pro další nákup materiálu, viz ceník v příloze. Podmínkou slevy je nákup min. 4 dalších kompletů.

-        ČWA uvolní částku ve výši 50.000 Kč jako podporu nákupu pro prvních deset zájemců ze strany klubů nebo soukromníků, tj. každý z prvních deseti zájemců o koupi kompletu dostane 5.000 Kč jako příspěvek na nákup Bic Techno 293. 

Big Techno 293 ONE DESING katalog  

Kontakt na zástupce ČWA:  Patrik Hrdina, tel. 608 94 99 88, e-mail:  Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny

 

 S pozdravem

Ing. Patrik Hrdina

tel. +420 608 949 988

 

 

Pronájem motorového člunu

Tisk

Výzva všem!

ČWA shání pronájem motorového člunu pro pořádání závodů ve slalomu na Nechranicích v termínech:

1.-3. května 2015

12.-14.června 2015

18.-20.září 2015

25.-27.září 2015

Podmínky dohodou. Uvítáme i pronájem na jednotlivé termíny, nikoli na všechny. Kompletní pronájem na všechny termíny by byl výhodou.

Kontaktní osoba:

Marek Raška, tel.: 602 135 720, e-mail: Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny

 

 

MS Raceboard 2015 - vypsány další třídy

Tisk
Na oficiálních stránkách třídy Raceboard bylo zveřejněno vypsání Mistrovství světa 2015 , které se letos koná v Sopotech. Překvapením je vypsání pro další lodní třídy: Divize II, R300-hybridy a otevřená třída - dlouhá prkna (longboard). Pamětníci, oprašte starý materiál ze stodoly! Máte šanci! Podle tohoto článku se několika nadšencům v Kanadě podařilo "restartovat" třídu, kterou měli tak rádi.
 

Předběžná CTL 2015

Tisk

Předběžnou termínovou listinu závodů na rok 2015 najdete v sekci Závody nebo přímo na následujícím odkazu.

Kalendář závodů 2015

U závodů pro třídu Bic Techno 293 bude možná ještě změna. 

 

PF 2015

Tisk
PF2015
 

Zachování winsurfingu v ČR

Tisk

Martin Pospíšil posílá příspěvek k zamyšlení nad stavem českého závodního windsurfingu. Martin má tu výhodu, že může porovnávat jak to funguje u jiných tříd v jachtingu. Součástí příspěvku jsou také návrhy jak z toho ven. Pokud vám záleží na tom, kam se bude ČWA dál ubírat, vyjádřete se v diskuzi (slušně).

Celý příspěvek si můžete přečíst zde .

 

Vyhlášení sezóny 2014

Tisk

Vyhlaseni V sobotu 6.12.2014 se konal večírek s vyhlášením výsledků sezóny 2014. Akce byla připravena na tradičním místě v hostinci Ve Mlýně. Před samotným vyhlášením proběhla valná hromada, jejímž hlavním bodem bylo zavedení nové mládežnické windsurfingové třídy. Poté proběhlo ocenění vítězů jednotlivých pohárů. Jako obvykle bylo připraveno výborné občerstvení, pivo, studená a teplá jídla ve formě švédského stolu. O své nové zážitky ze speed závodu se s námi podělil Martin Tóth. Fotografie z této podařené akce najdete na těchto odkazech

Fotogalerie I

Fotogalerie II

 
Výsledky 55 - 63 z 574
Česká windsurfingová asociace | www.cwa.cz

Windsurfing - česká windsurfingová asociace | Copyright © 2009 ČWA

Tyto stránky vytvořila česká widsurfingová asociace s cílem informovat

o dění ve svém okolí a pro všechy zájemce o windsurfing. Pokud i vás windsurfing

zajímá, tak jste na správném místě.