Historie ČWA

2003

Lodní třída FUN se stabilizovala a závodů se pravidelně účastní 20 lidí srovnatelné výkonnosti. 5 lidí se pravidelně zúčastňuje závodů Euro Cupu.

Třída OK. Jedná se o druhou nejpočetnější třídu, kde účast v závodě hodně závisí na tom, v které části republiky se závod koná. Je otevřená pro všechny závodníky bez rozdílu výkonnosti a materiálového zabezpečení.

Více o historii ČWA...
Historie windsurfingu

Windsurfing – tento název vznikl z anglických slov wind - vítr a surf - příboj a přesně vystihuje oč se v tomto sportu jedná. Zatímco ale windsurfing je sport poměrně mladý, asi 35 let, tak surfování na prknech po příbojových vlnách provozují havaijští domorodci od nepaměti. Surfing velmi rádi provozovali i kaliforňané Jim Drake se svým přítelem Hoylem Schweitzerem. Jelikož to byli činorodí muži, přemýšleli, jak si zasurfovat, ikdyž zrovna ty správné vlny nejsou. Jim Drake tak jednoho dne připevnil na klasické surfové prkno trojúhelníkovou plachtu s ráhnem pro držení. Plachta byla připevněna k plováku kloubem a mohla se tak pohybovat ve všech směrech a umožňovat ovládání plováku. Psal se rok 1967 a byl vynalezen windsurfing.

Více o windsurfingu...
Novinky
Novinky

24 hodin Velkého Dářka 2014

Tisk
Na startu dálkového závodu se v sobotu 2.8.2014 v poledne sešlo 10 vytrvalců a jediná žena - Dagmar Hrubá. Všichni vystartovali z pláže a dále pokračovali po trati ve tvaru karuselu. Počasí závodění přálo, bylo jasno až polojasno a foukal vítr z jihovýchodu o síle 5-7 m/s, takže bylo možné dosáhnout skluzu.
Celý článek...
 

Pozvánka na 24 hodin Velkého Dářka

Tisk
Pořadatelé z Windsurfing Clubu Velké Dářko zvou všechny vytrvalce na dálkový závod/maraton 24 hodin Velkého Dářka. Závod se koná 2.-3.8. 2014. Přijeďte si vyzkoušet svoje fyzické limity nebo se aspoň "rozjezdit" po prázdninové pauze. Rádi Vás uvidíme. Více informací najdete v tomto vypsání závodu .
 

Pozvánka na Femina regatu

Tisk

Pořadatelé z Yacht Clubu Regent zvou všechny závodníky na Femina Regatu, která se bude konat 26.-27.7.2014 na Regentu u Mariánských Lázní.

Pozvánka na závod

 

Veteran Cup 2014

Tisk
Veteran V sobotu 28.6.2014 přijelo na Brněnskou přehradu změřit svoje síly celkem 13 závodníků a 2 závodnice. Počasí bylo velmi příjemné - teplo a dostatek větru z jihu, který umožňoval občas jízdu ve skluzu.
Celý článek...
 

Bic Techno 293 na Velkém Dářku

Tisk
Na Velkém Dářku se od 2. do 11. července 2014 koná soustředění mládeže ve třídách Optimist, Laser a Evropa. Podařilo se nám zapůjčit celkem čtyři komplety Bic Techno 293 po dobu tohoto soustředění. Prkna budou sloužit v rámci doplňkového programu pro zájemce o výuku windsurfingu. Pokud byste měli zájem o vyzkoušení surfů této mládežnické třídy, kontaktujte prosím Pavla Kamenského ( Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny , tel.: 604 759 613).
 

ME Raceboard 2014

Tisk

V sobotu 21.6.2014 skončilo Mistrovsví Evropy ve třídě Raceboard po 5-ti dnech náročného zápolení na moři. Mistrovství se zúčastnilo celkem 5 závodníků z Čech: Luboš Mielec, Pavel Hrubý, Martin Slíva, Radim a Pavel Kamenský. V kategorii Masters se Radimovi Kamenskému podařilo získat 3. místo.

Celkové výsledky

Fotogalerie

 

Dragon Board Cup 2014

Tisk
Na Velkém Dářku o víkendu 14.-15.6.2014 pokračovala sezóna dalším závodem s názvem Dragon Board Cup, tentokráte pod taktovkou pořadatelů z Winsurfing Clubu Velké Dářko. Někteří závodníci zůstali na Dářku od předchozího týdne a využili tohoto času k tréninku a rekreaci. V sobotu ráno se na nástupu sešlo celkem 19 závodníků ve třídě Raceboard.
Celý článek...
 

Pozvánka na Veteran Cup 2014

Tisk

Pořadatelé z Rapidu Brno zvou všechny závodníky na Veteran Cup, který se bude konat 28.-29.6.2014 na Brněnské přehradě.

Vypsání závodu

 

Český pohár Slalom III

Tisk

Vážení slalomáři,

přestože to vypadalo zkraje týdne nadějně, tak jsem nyní přesvědčen, že podmínky by nám neumožnily uspořádat závod ve slalomu, proto tento víkend závod ruším.

Pokud by byla zajímavá předpověď na další červnové víkendy, pokusím se uspořádat závod v náhradním termínu.

Sledujte tento web.

Váš prezident

 
Výsledky 55 - 63 z 546
Česká windsurfingová asociace | www.cwa.cz

Windsurfing - česká windsurfingová asociace | Copyright © 2009 ČWA

Tyto stránky vytvořila česká widsurfingová asociace s cílem informovat

o dění ve svém okolí a pro všechy zájemce o windsurfing. Pokud i vás windsurfing

zajímá, tak jste na správném místě.