Historie ČWA

2003

Lodní třída FUN se stabilizovala a závodů se pravidelně účastní 20 lidí srovnatelné výkonnosti. 5 lidí se pravidelně zúčastňuje závodů Euro Cupu.

Třída OK. Jedná se o druhou nejpočetnější třídu, kde účast v závodě hodně závisí na tom, v které části republiky se závod koná. Je otevřená pro všechny závodníky bez rozdílu výkonnosti a materiálového zabezpečení.

Více o historii ČWA...
Historie windsurfingu

Windsurfing – tento název vznikl z anglických slov wind - vítr a surf - příboj a přesně vystihuje oč se v tomto sportu jedná. Zatímco ale windsurfing je sport poměrně mladý, asi 35 let, tak surfování na prknech po příbojových vlnách provozují havaijští domorodci od nepaměti. Surfing velmi rádi provozovali i kaliforňané Jim Drake se svým přítelem Hoylem Schweitzerem. Jelikož to byli činorodí muži, přemýšleli, jak si zasurfovat, ikdyž zrovna ty správné vlny nejsou. Jim Drake tak jednoho dne připevnil na klasické surfové prkno trojúhelníkovou plachtu s ráhnem pro držení. Plachta byla připevněna k plováku kloubem a mohla se tak pohybovat ve všech směrech a umožňovat ovládání plováku. Psal se rok 1967 a byl vynalezen windsurfing.

Více o windsurfingu...
Novinky
Novinky

Pozvánka na Veterán Cup

Tisk

Pořadatelé z TJ Rapid Brno zvou na závod Veterán Cup, který se koná 27.-28.6. 2015 na Brněnské přehradě. Je vítána také mládež ve třídě Bic nebo Rac. Více informací najdete ve vypsání.

Vypsání

 

Pohár Vysočiny 2015

Tisk
Pohar Vysociny 2015 Na Velkém Dářku se o víkendu 20.-21. června pořádal tradiční závod Pohár Vysočiny. Do závodu se přihlásilo 18 plováků v LT Rac. Počasí nebylo tentokrát přívětivé jako loni. Teplota okolo 10 stupňů Celsia a déšť přinutila surfery a především rozhodčí na vodě se náležitě obléci až navléci.
Celý článek...
 

Petr Kučera 1. v kategorii těžcí na MS Raceboard 2015

Tisk

Petr Kučera Mistrovství světa ve třídě Raceboard se tento rok pořádalo v polských Sopotech v týdnu od 8. do 13.6. 2015. Na mistrovství se vydala početná skupina 11 českých závodníků. Celkem se závodu zúčastnilo 70 mužů a 10 žen.

 

Celý článek...
 

Český pohár slalom IV

Tisk

Dear racers!

Předpověď nám vydržela, takže definitivně potvrzuji, že v pátek 12.6. se uskuteční závod ve slalomu na Nových Mlýnech!

S největší pravděpodobností bude závod jednodenní, takže bude v pátek večer ukončen.

Časový plán:  9:00 - 9:30 přihlášky, 10:00 skipper´s meeting, 11:00 první start. Ukončení závodu cca 18:00 h.

Těším se na vás! 

Marek Raška, ředitel závodu 

 

MS Raceboard Sopoty 2015

Tisk
Právě probíhá Mistrovství světa ve třídě Raceboard v Sopotech v Polsku. České národní barvy zde hájí celkem 11 závodníků. Průběžné výsledky , sledování GPS a fotogalerie najdete na oficiálních stránkách http://www.rcb.ergohestiacup.pl/en .
 

Maďarský Super Cup

Tisk
V termínu 5.-7. června 2015 se koná Maďarský Super Cup na Balatonu. Závod je vypsaný pro formule, Raceboard, Bic Techno 293 a RS:X. Formule a RS:X začínají závodit již v pátek. Rozjížďky pro raceboard a Techno jsou od soboty. Podrobnější informace najdete v tomto vypsání závodu .
 

Věstonická Venuše 2015

Tisk
 Na závod Věstonická Venuše, který se konal v termínu 30.-31.5. 2015, přijelo 17 účastníků ve třídě Raceboard a 11 ve třídě Fun. Ze začátku se chvíli čekalo, až přijde vítr. Ten přišel po poledni z méně obvyklého směru - od jihu, takže foukalo od kopce o síle 4-5 m/s.
Celý článek...
 

Major of Kalisz cup

Tisk
Winsurfingové závody se dají pořádat ve velkém stylu. Příkladem toho může být Major of Kalisz cup, o kterém se můžete dočíst díky zprávě od Patrika Pollaka. Uvítali byste také, kdyby měl u nás windsurfing také takovou popularitu?
Celý článek...
 

Pohár Rozkoše 2015

Tisk
O víkendu 23.-24.5.2015 proběhl závod Pohár Rozkoše. V kempu u Milana se sešlo celkem 17 závodníků ve třídě Raceboard a 11 ve třídě Fun. Mnohé přilákala dobrá větrná předpověď i když měla být zima.
Celý článek...
 
Výsledky 55 - 63 z 595
Česká windsurfingová asociace | www.cwa.cz

Windsurfing - česká windsurfingová asociace | Copyright © 2009 ČWA

Tyto stránky vytvořila česká widsurfingová asociace s cílem informovat

o dění ve svém okolí a pro všechy zájemce o windsurfing. Pokud i vás windsurfing

zajímá, tak jste na správném místě.