Historie ČWA

2003

Lodní třída FUN se stabilizovala a závodů se pravidelně účastní 20 lidí srovnatelné výkonnosti. 5 lidí se pravidelně zúčastňuje závodů Euro Cupu.

Třída OK. Jedná se o druhou nejpočetnější třídu, kde účast v závodě hodně závisí na tom, v které části republiky se závod koná. Je otevřená pro všechny závodníky bez rozdílu výkonnosti a materiálového zabezpečení.

Více o historii ČWA...
Historie windsurfingu

Windsurfing – tento název vznikl z anglických slov wind - vítr a surf - příboj a přesně vystihuje oč se v tomto sportu jedná. Zatímco ale windsurfing je sport poměrně mladý, asi 35 let, tak surfování na prknech po příbojových vlnách provozují havaijští domorodci od nepaměti. Surfing velmi rádi provozovali i kaliforňané Jim Drake se svým přítelem Hoylem Schweitzerem. Jelikož to byli činorodí muži, přemýšleli, jak si zasurfovat, ikdyž zrovna ty správné vlny nejsou. Jim Drake tak jednoho dne připevnil na klasické surfové prkno trojúhelníkovou plachtu s ráhnem pro držení. Plachta byla připevněna k plováku kloubem a mohla se tak pohybovat ve všech směrech a umožňovat ovládání plováku. Psal se rok 1967 a byl vynalezen windsurfing.

Více o windsurfingu...
Novinky
Novinky

Moravský pohár I - 2013

Tisk

Moravsky pohar O víkendu 4.-5. května 2013 se na Těrlické přehradě konal Moravský pohár I, jehož pořadatelem byl TJ Baník Karviná v areálu Klubu jachtingu Těrlicko. Větrná předpověď pro tento závod byla velice slabá a také se zcela vyplnila. I přes tuto špatnou předpověď se objevily staré známé tváře - závodu se účastnil i Libor Šebesta s vlastnoručně vyrobenou novou plachtou. V sobotu na přehradě panovala takřka flauta, pouze k večeru se zvedla lehká bríza. Většina závodníků využívala tento čas k doladění svého vybavení na začátku sezóny.

Celý článek...
 

Jesenický pohár 2013

Tisk
 Jesenicky pohar Jesenický pohár se uskutečnil za krásného, leč téměř bezvětrného počasí.
V sobotu 4.5.2013 se odjela jen jedna zkrácená rozjížďka. Beznadějnou situaci
zachránil Josef König a obdaroval klub originálními, značkovými
podprdelníky. Takže v Surf-baru se dalo vydržet velmi dlouho....
Celý článek...
 

Lucky regata Jeseníce

Tisk
První závod letošní sezony se uskutečnil na jesenické přehradě .Výsledky zde.
 

Moravský pohár I - 4.-5.5. 2013

Tisk
Začátek sezóny se blíží, pozvání na výše uvedený závod najdete v sekci Vypsání závodů .
 

BIC TECHNO 293 - úvodní video pro sezónu 2013

Tisk

Patrik Pollák publikoval nové video propagující mládežnickou one design třídu BIC Techno 293. Je snadná pro ovládání, vybavení je odolné a za přijatelnou cenu. Letos přichází také něco nového - BIC Techno 293+. Jedná se o vybavení pro mládež nad 17 let s plachtou 8,5m2. Odkaz na video najdete zde: http://www.youtube.com/watch?v=iztzZnmgToc

 

Aktualizovaný seznam WS čísel a členů ČWA 2013

Tisk

Aktualizovaný seznam WS čísel a členů ČWA 2013 najdete v sekci "WS čísla "

Prosíme kontroluje a připomínkujte na Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny

Prezídium ČWA 

 

CTL 2013 update

Tisk

Vážení,

co jsem slíbil, to jsem o den nestihl, ale v sekci Závody je upravená

Celostátní termínová listina.

Jsou přidány závody ve slalomu a další drobné úpravy. MČR Formula Windsurfing jsem zatím napsal na závod MČR Raceboard na Mlýnech s tím, že pokud objevíme nějaký zajímavý závod v dosahu obytek, přesuneme to tam. 

MS FW ve Viganji jsem po diskuzi a zralé úvaze mezi naše pohárové či mistrovské závody nezařadil.

Chybí nám jeden pohárový závod pro Formuli, dáme ho asi na Balaton, případně jiný závod v dosahu, až budu mít k dispozici informace.

MČR Slalom není v mých silách letos zorganizovat, pokud by měl někdo nějaký tip, samozřejmě to uvítám.

Těším se na vás!

Váš prezident 

 

MS Formula Windsurfing 2013 ve Viganji !

Tisk

Příznivce Formula Windsurfing určitě potěší zpráva, že bylo potvrzeno konání události Formula Windsurfing World Championship ve Viganji v Chorvatsku v termínu od 8. do 13. července 2013. Více informací, včetně vypsání závodu a možnosti online přihlášení naleznete na následujícím odkazu:

http://www.internationalwindsurfing.com/windsurfing_competion_0001v01news782.htm

 

Termínová listina 2013

Tisk
Do sekce Závody/Events bylo přidáno vypsání závodů pro rok 2013. Pro případné připomínky nebo upřesnění (hlavně závody ve slalomu) použijte email Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny .
 
Výsledky 55 - 63 z 467
Česká windsurfingová asociace | www.cwa.cz

Windsurfing - česká windsurfingová asociace | Copyright © 2009 ČWA

Tyto stránky vytvořila česká widsurfingová asociace s cílem informovat

o dění ve svém okolí a pro všechy zájemce o windsurfing. Pokud i vás windsurfing

zajímá, tak jste na správném místě.