Historie ČWA

2003

Lodní třída FUN se stabilizovala a závodů se pravidelně účastní 20 lidí srovnatelné výkonnosti. 5 lidí se pravidelně zúčastňuje závodů Euro Cupu.

Třída OK. Jedná se o druhou nejpočetnější třídu, kde účast v závodě hodně závisí na tom, v které části republiky se závod koná. Je otevřená pro všechny závodníky bez rozdílu výkonnosti a materiálového zabezpečení.

Více o historii ČWA...
Historie windsurfingu

Windsurfing – tento název vznikl z anglických slov wind - vítr a surf - příboj a přesně vystihuje oč se v tomto sportu jedná. Zatímco ale windsurfing je sport poměrně mladý, asi 35 let, tak surfování na prknech po příbojových vlnách provozují havaijští domorodci od nepaměti. Surfing velmi rádi provozovali i kaliforňané Jim Drake se svým přítelem Hoylem Schweitzerem. Jelikož to byli činorodí muži, přemýšleli, jak si zasurfovat, ikdyž zrovna ty správné vlny nejsou. Jim Drake tak jednoho dne připevnil na klasické surfové prkno trojúhelníkovou plachtu s ráhnem pro držení. Plachta byla připevněna k plováku kloubem a mohla se tak pohybovat ve všech směrech a umožňovat ovládání plováku. Psal se rok 1967 a byl vynalezen windsurfing.

Více o windsurfingu...
Novinky
Novinky

Výsledky Luky Regata 2014

Tisk

Jesenice Na Jesenice proběhl o víkendu 26.-27.4. 2014 první závod sezóny. Vypadá to, že to v tamějším klubu začíná znovu žít. Loděnice je nově opravená a je v ní také otevřená restaurace. Všechno nasvědčuje tomu, že se jedná o skvělý surf klub. Jak to šlo surfařům v závodě si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

výsledky RAC

 

Smuteční oznámení

Tisk

 V pátek 18. dubna 2014 nás po těžké nemoci navždy opustil bývalý windsurfer MUDr. Miroslav Myška. Zemřel ve věku 67 let.
Smuteční rozloučení se koná v pondělí 28. dubna 2014 ve 12:30 hodin v obřadní síni krematoria města Brna, Jihlavská ulice 1.

Smuteční oznámení

 

Informace pro členy ČWA pro rok 2014

Tisk
V sekci Dokumenty bylo zveřejněno jarní info na rok 2014. V přiloženém dokumentu najdete pravidla hodnocení závodů, vypsání Master cupu a další informace jako je hospodaření apod.
 

Vypsání závodu Moravský Pohár 1

Tisk
Sezóna se nezadržitelně blíží. Na Moravě se začíná závodem Moravský Pohár 1 na Těrlické přehradě, který je plánován na 3.-4.5.2014. Vypsání tohoto závodu naleznete v sekci Vypsání závodů .
 

Aktualizovaný seznam členů a čísel plachet 2014

Tisk
Seznam členů a čísel byl aktualizován. Dokument ve formátu excel najdete na tomto odkazu. Případné připomínky můžete posílat Romanovi Hrubému na jeho email Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny .
 

Pozvánka do Polska - Kalisz

Tisk
Do sekce Vypsání závodů byla přidána pozvánka a vypsání polského mezinárodního závodu International Windsurfing Regatta - Kalisz, který se koná 31.5.-1.6. 2014.
 

Termínová listina 2014

Tisk
Termínovou listinu závodů pro rok 2014 ve víceméně definitivní podobě naleznete v sekci závody/events > termínovka nebo také přímo v tomto PDF dokumentu . Termíny závodů, které dosud nejsou uvedeny, budou upřesněny později.
 

Mým funboardistům

Tisk

Děkuji všem za podnětné maily, odpovím takto, ať jsou informováni všichni. 

Vypadá to, že se nám letos ty termíny dost komplikují. Každopádně slalomy v ČR jsou vypsány na Nechra i na Mlýny, vidím, že je třeba to opravit v CTL. Nechra nebude problém, ale na Mlýnech to musím domluvit, jestli nás tam vezmou, i když tam budou závody lodí. Co se týká velkých kurzových závodů, tak s tím nejspíš opravdu pohnout nejde, přesto zkusím. Budu včas informovat, nyní spíš všem přeji, ať napadne trochu sněhu. :-)

Váš prezident 

 

PF 2014

Tisk

 PF2013 Krásné svátky vánoční, hodně štěstí, zdraví a úspěchů v novém roce přeje všem windsurferům

  prezídium ČWA

 
Výsledky 64 - 72 z 534
Česká windsurfingová asociace | www.cwa.cz

Windsurfing - česká windsurfingová asociace | Copyright © 2009 ČWA

Tyto stránky vytvořila česká widsurfingová asociace s cílem informovat

o dění ve svém okolí a pro všechy zájemce o windsurfing. Pokud i vás windsurfing

zajímá, tak jste na správném místě.