Historie ČWA

2003

Lodní třída FUN se stabilizovala a závodů se pravidelně účastní 20 lidí srovnatelné výkonnosti. 5 lidí se pravidelně zúčastňuje závodů Euro Cupu.

Třída OK. Jedná se o druhou nejpočetnější třídu, kde účast v závodě hodně závisí na tom, v které části republiky se závod koná. Je otevřená pro všechny závodníky bez rozdílu výkonnosti a materiálového zabezpečení.

Více o historii ČWA...
Historie windsurfingu

Windsurfing – tento název vznikl z anglických slov wind - vítr a surf - příboj a přesně vystihuje oč se v tomto sportu jedná. Zatímco ale windsurfing je sport poměrně mladý, asi 35 let, tak surfování na prknech po příbojových vlnách provozují havaijští domorodci od nepaměti. Surfing velmi rádi provozovali i kaliforňané Jim Drake se svým přítelem Hoylem Schweitzerem. Jelikož to byli činorodí muži, přemýšleli, jak si zasurfovat, ikdyž zrovna ty správné vlny nejsou. Jim Drake tak jednoho dne připevnil na klasické surfové prkno trojúhelníkovou plachtu s ráhnem pro držení. Plachta byla připevněna k plováku kloubem a mohla se tak pohybovat ve všech směrech a umožňovat ovládání plováku. Psal se rok 1967 a byl vynalezen windsurfing.

Více o windsurfingu...
Novinky
Novinky

Mistrovství ČR Raceboard 2013

Tisk
Vlajky Ve dnech 29.8.-1.9.2013 probíhalo na Nových Mlýnech Mistrovství České republiky ve třídě Raceboard. Závod byl vypsán jako mezinárodní mistrovstí, po kterém následuje mistrovství světa a tak se do závodu přihlásilo slušné množství 51 závodníků. Mezinárodní status závodu byl nadmíru splněn. Přijelo 13 závodníků ze Slovenska, 8 z Německa a 2 z Francie.
Celý článek...
 

Nechranická buchta 2013

Tisk
Nastup Dobře sponzorovaný závod Nechranická buchta se konal 24.-25.8.2013. Na startu se sešlo 17 závodníků třídy raceboard a 5 formulářů. Ti se v neděli rozrostli o dalších 5 závodníků, kteří přijeli na základě nadějnější větrné předpovědi. Závod v sobotu začal za hezkého počasí a po chvilce čekání jsme se okolo poledne dočkali relativně solidního větru. Vál vítr o síle okolo 5 m/s, ale měl občasné výpadky. Občas vítr zesílil a dalo se jezdit i ve skluzu. Většinou se podařilo zachytit poryvy pouze závodníkům na předních pozicích a ostatní museli dál pumpovat.
Celý článek...
 

Dětský windsurfing camp Nové Mlýny!

Tisk

se určitě koná a to v loděnici YC Dyje na Nových Mlýnech

Propozice:

Zahájení v pondělí 26.8. ve 13h

Ukončení ve středu 28.8. odpoledne

Program: základní teorie plachtění, jak funguje vítr, proč prkno jede, jak se pohybovat na vodě, kdo má přednost atd., výuka na vodě od začátečníků až po pokročilé, v případě bezvětří paddleboarding, cyklistika.

K dispozici budou dva ws komplety vhodné pro děti a dva paddleboardy, další materiál vítán!

Ubytování a stravování vlastní.

O děti se profesionálně postará nehrající prezident Marek Raška.

Veškeré dotazy na známém e-mailu: Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny , nebo tel.: 602 135 720

 

Pravidla pro umístění čísel na plachtách

Tisk
MS 2013 na Nových Mlýnech se blíží. Hlavní měřič Luboš Mielec upozorňuje všechny závodníky, kteří se MS zúčastní, na předpisy, které je třeba dodržet při značení plachet. Originální anglický dokument najdete na tomto odkazu. Pro ty, kteří nevládnou anglickým jazykem, jsou v tomto článku přeložena základní pravidla.
Celý článek...
 

Sdružený přebor západočeského kraje 2013

Tisk

Sdruzeny Prebor ZC Kraje O víkendu 10.-11.8 se konal na Jesenické přehradě Krajský přebor, kterého se zúčastnilo 13 závodníků. Hlavním rozhodčím byl Ivan Sikora a spolu s ředitelem závodu Tomášem Veselkou připravili závodníkům krásný závod. Závodní pole zdobily i dvě ženy J, škoda jen, že nepřijelo více závodníků z ostatních krajů či jiných lodních tříd, jelikož podmínky pro závodění byly ideální.

Celý článek...
 

Pronájem WS vybavení na MČR a MS 2013

Tisk
Chcete se zúčastnit MS nebo MČR a nemáte na čem jet? Mrkněte do sekce inzerce na možnost pronájmu.
 

ERGO HESTIA CUP - BALTIC SEA CUP - SOPOT POLAND 19.-21.7.2013

Tisk

Jana Na konci července se "Slíváci" s doprovodem zúčastnili polských závodů v přímořském městečku Sopot na severu Polska. Větrné podmínky nám slibovaly výborné podmínky pro trénink a závodění, tak jsme ve středu večer vyrazili. Po 9-ti hodinové cestě a 630km  nás čekal krásný výhled na krásnou širokou zátoku s nádhernými písečnými plážemi s teplotami okolo 20°C. Po krátkém odpočinku po cestě jsme hned začali strojit plachty, připravit prkna a šli jsme si zajezdit na mořské vodě. Závody pro Raceboard byli nakonec vypsány jen na sobotu a neděli, takže jsme tréninku, laďení materiálu a odpočinku mohli věnovat celý čtvrtek a pátek.

Celý článek...
 

24 hodin Velkého Dářka 2013

Tisk
 Zavodnici

Na start vytrvalostního maratonu se v sobotu 2.8.2013 přihlásilo celkem 11 závodníků, z toho 2 ženy. Předpověď nebyla nic moc, ale po obědě se vítr začal zvedat a ve 13:00 se již startovalo ve větru, který dosahoval rychlosti okolo 5 m/s a vál z oblíbeného severozápadního směru. K tomu svítilo sluníčko jako na Riviéře.

Celý článek...
 

Pozvánka na 24 hodin Velkého Dářka - 2013

Tisk
Windsurfing Club Velké Dářko zve všechny závodníky i závodnice na vytrvalostní dálkový závod 24 hodin Velkého Dářka. Termín konání je 3.-4.8.2013. Přijeďte si vyzkoušet svoje fyzické hranice. Vypsání závodu s dalšími podrobnostmi najdete na této stránce.
 
Výsledky 64 - 72 z 508
Česká windsurfingová asociace | www.cwa.cz

Windsurfing - česká windsurfingová asociace | Copyright © 2009 ČWA

Tyto stránky vytvořila česká widsurfingová asociace s cílem informovat

o dění ve svém okolí a pro všechy zájemce o windsurfing. Pokud i vás windsurfing

zajímá, tak jste na správném místě.