Historie ČWA

2003

Lodní třída FUN se stabilizovala a závodů se pravidelně účastní 20 lidí srovnatelné výkonnosti. 5 lidí se pravidelně zúčastňuje závodů Euro Cupu.

Třída OK. Jedná se o druhou nejpočetnější třídu, kde účast v závodě hodně závisí na tom, v které části republiky se závod koná. Je otevřená pro všechny závodníky bez rozdílu výkonnosti a materiálového zabezpečení.

Více o historii ČWA...
Historie windsurfingu

Windsurfing – tento název vznikl z anglických slov wind - vítr a surf - příboj a přesně vystihuje oč se v tomto sportu jedná. Zatímco ale windsurfing je sport poměrně mladý, asi 35 let, tak surfování na prknech po příbojových vlnách provozují havaijští domorodci od nepaměti. Surfing velmi rádi provozovali i kaliforňané Jim Drake se svým přítelem Hoylem Schweitzerem. Jelikož to byli činorodí muži, přemýšleli, jak si zasurfovat, ikdyž zrovna ty správné vlny nejsou. Jim Drake tak jednoho dne připevnil na klasické surfové prkno trojúhelníkovou plachtu s ráhnem pro držení. Plachta byla připevněna k plováku kloubem a mohla se tak pohybovat ve všech směrech a umožňovat ovládání plováku. Psal se rok 1967 a byl vynalezen windsurfing.

Více o windsurfingu...
Novinky
Novinky

SUPER CUP Slovakia

Tisk
Pořadatelé ze Surfclubu Domaša srdečně zvou na závod SUPERCUP SLOVAKIA, který se koná 8.-10.5.2015 ve třídách Bic Techno 293 a Raceboard. Podrobnosti najdete ve VYPSÁNÍ nebo na následujících stránkách:

www.surfclub.sk

www.facebook.com/surfclubdomasa


 
Celý článek...
 

Moravský Pohár 1 - 2015

Tisk
V sobotu 2.5.2015 se konal první závod Moravského regionálního poháru ve třídě raceboard. Těrlicko uvítalo závodníky chladnějším počasím, ale naštěstí nepršelo a pokud se dá porovnávat s předchozími ročníky - už bylo i hůř.
Celý článek...
 

Český pohár slalom III

Tisk

Milí závodníci, 

z technických důvodů musím učinit rozhodnutí ohledně víkendového závod již nyní. Předpověď je v tuto chvíli taková, že naděje na odjetí závodu není, tudíž tento víkend závod ve slalomu ruším.

Díky za pochopení.

Marek Raška, ředitel závodu 

 

Maroko - Moulay Bouzerktoun

Tisk
Do sekce Revíry přibyl nový příspěvek od Pavla Včísla. Jeho článek o lokalitě Moulay Bouzerktoun v Maroku naleznete na tomto odkazu .
 

Pozvánka na Moravský pohár 1

Tisk
Pořadatelé z TJ Baník Karviná zvou srdečně všechny závodníky na Moravský pohár 1, který se koná 2.-3. května 2015 na Těrlické přehradě. Více podrobností naleznete ve vypsání .
 

Informace pro členy ČWA pro rok 2015

Tisk
V sekci Dokumenty bylo zveřejněno jarní info na rok 2015. V přiloženém dokumentu najdete pravidla hodnocení závodů, vypsání Master cupu a další informace jako je hospodaření apod.
 

Český pohár slalom I - výsledky

Tisk

Výsledky  mrazivého prvního závodu Českého poháru ve slalomu - Pannonia Windsurf Cup Regatta 1 

Info o závodě - pro němčináře - a fotografie

 

 

 

Čísla na plachtu 2015

Tisk
Byl aktualizován seznam čísel na plachtu. Dokument typu excel stáhnete zde , případně jej naleznete v sekci Dokumenty/CZE čísla na plachtu .
 

Výzva pro zájemce o aktivní závodění v juniorské lodní třídě BIC T293 ONE DESIGN

Tisk

 Žádáme zájemce o aktivní závodění v nové juniorské windsurf třídě BIC, aby poslali svoje jachtařské životopisy a plány na letošní sezonu. Hlásit se mohou kluby i jednotlivci.  ČWA (pověřením ČSJ) provede rozdělení 12 kompletů BIC k pronájmu, s cílem skokově odstartovat novou juniorskou kategorii. Viz příloha „Kritéria Bic“„Bic Smlouva o pronájmu“ .   V roce 2015 jsou vypsány 4 pohárové závody v této třídě.

 

Pro zájemce o nákup vlastního materiálu připravila ČWA ve spolupráci se zastoupením firmy BIC následující program podpory:

-        Firma BIC (resp. zástupce) poskytne slevu ve výši zhruba 15% pro další nákup materiálu, viz ceník v příloze. Podmínkou slevy je nákup min. 4 dalších kompletů.

-        ČWA uvolní částku ve výši 50.000 Kč jako podporu nákupu pro prvních deset zájemců ze strany klubů nebo soukromníků, tj. každý z prvních deseti zájemců o koupi kompletu dostane 5.000 Kč jako příspěvek na nákup Bic Techno 293. 

Big Techno 293 ONE DESING katalog  

Kontakt na zástupce ČWA:  Patrik Hrdina, tel. 608 94 99 88, e-mail:  Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny

 

 S pozdravem

Ing. Patrik Hrdina

tel. +420 608 949 988

 

 
Výsledky 64 - 72 z 589
Česká windsurfingová asociace | www.cwa.cz

Windsurfing - česká windsurfingová asociace | Copyright © 2009 ČWA

Tyto stránky vytvořila česká widsurfingová asociace s cílem informovat

o dění ve svém okolí a pro všechy zájemce o windsurfing. Pokud i vás windsurfing

zajímá, tak jste na správném místě.