Historie ČWA

2003

Lodní třída FUN se stabilizovala a závodů se pravidelně účastní 20 lidí srovnatelné výkonnosti. 5 lidí se pravidelně zúčastňuje závodů Euro Cupu.

Třída OK. Jedná se o druhou nejpočetnější třídu, kde účast v závodě hodně závisí na tom, v které části republiky se závod koná. Je otevřená pro všechny závodníky bez rozdílu výkonnosti a materiálového zabezpečení.

Více o historii ČWA...
Historie windsurfingu

Windsurfing – tento název vznikl z anglických slov wind - vítr a surf - příboj a přesně vystihuje oč se v tomto sportu jedná. Zatímco ale windsurfing je sport poměrně mladý, asi 35 let, tak surfování na prknech po příbojových vlnách provozují havaijští domorodci od nepaměti. Surfing velmi rádi provozovali i kaliforňané Jim Drake se svým přítelem Hoylem Schweitzerem. Jelikož to byli činorodí muži, přemýšleli, jak si zasurfovat, ikdyž zrovna ty správné vlny nejsou. Jim Drake tak jednoho dne připevnil na klasické surfové prkno trojúhelníkovou plachtu s ráhnem pro držení. Plachta byla připevněna k plováku kloubem a mohla se tak pohybovat ve všech směrech a umožňovat ovládání plováku. Psal se rok 1967 a byl vynalezen windsurfing.

Více o windsurfingu...
Novinky
Novinky

Surf & Kite burza 2013

Tisk

Každoroční  burza winsurfingového materiálu v Plzni se opět blíží. Akce se bude konat v sobotu 13. dubna.

Zima je u konce, jaro začíná a ten, kdo si chce pořídit "nové hračky" nebo se naopak chce nějakých zbavit, zde má skvělou příležitost.

Místo konání:

KÖNIG SURF, s.r.o. Těšínská 14, Plzeň 312 00

Datum a čas:
sobota 13. dubna 2013, 8:00-13:00 hod

Více Info:

http://www.konig.cz/

http://www.facebook.com/pages/K%C3%B6nig-surf-sro/163790883860

 

PRDECKÁ LYŽE

Tisk

Ahoj všichni,

protože se mi nepodařilo zorganizovat letošní Ski Race, pro nadšené závodníky nabízím alternativu. O víkendu 9. - 10.3. se konají v Pasekách veřejné závody. Můžeme se zazávodit a v sobotu si udělat večírek, kde si sami vyhodnotíme výsledky.

Takže kdo se má chuť svést se v brankách, ať se hlásí!

Díiky

Honza Štěpánek


http://www.paseky.cz/attachments/article/165/PRDECKA.pdf

 

Nový přírůstek do surfařské rodiny - Patrik

Tisk

Dne 22.1.2013 se narodil další surfař Evě a Romanovi Pobuckým.

Dědeček a babička

Šťastní dědeček a babička Štrambachovi.

 

Snow Big Day 2013 ZRUŠEN

Tisk
Závod, který se měl konat 2.-3.2. 2013 je zrušen z důvodu nepříznivých klimatických podmínek .
 

WS PROGRAM - PŘÍPRAVA DĚTÍ PRO ZÁVODNÍ WS: nabídka 1 závod jetého vybavení

Tisk

V souvislosti s přípravou WS pro děti se naskytla příležitost koupit 1 závod jeté vybavení ze závodu v Thajsku. Pokud by někdo měl zájem (a jestli opravdu chceme děti s pomocí ČWA dostat k závodnímu windsurfingu), pak nás kontaktujte co nejdříve. Jinak se to rozebere celkem rychle....čtěte dále...

Celý článek...
 

Snow Big Day 2013

Tisk

Snow Big Day 2013 Je tu znovu vypsání zimního závodu Snow Big Day 2013, který se bude konat 2.-3.února 2013. Pozvánku na tuto akci i s podrobnostmi naleznete na těchto stránkách. Zváni jsou všichni příznivci adrenalinových zimních radovánek. Tentokráte si můžete vybrat, zda budete závodit v kategorii Snowkite nebo v otevřené třídě (cokoliv se surfovou plachtou, tzv. snowfuky). Samozřejmě mohou přijet také všichni surfaři i s doprovodem, kterým se zdá zimní odloučení dlouhé a chtějí si pokecat se známými.

Celý článek...
 

Termínovka zahraničních závodů 2013

Tisk

Termíny zahraničních závodů na sezonu 2013 najdete ZDE

 

Merry Christmas

Tisk

and Happy New Year 2013  přeje všem příznivcům windsurfingu

Prezídium ČWA

 

Vyhlášení sezóny 2012

Tisk
Vyhlášení 2012 Windsurfingová sezóna byla slavnostně ukončena na tradiční párty v sobotu 8.12.2012. Večírek probíhal na stejném místě jako loni - v prostředí příjemného Hostince Ve Mlýně v Praze. Zúčastnilo se hojné množství závodníků včetně jejich doprovodu.
Celý článek...
 
Výsledky 64 - 72 z 467
Česká windsurfingová asociace | www.cwa.cz

Windsurfing - česká windsurfingová asociace | Copyright © 2009 ČWA

Tyto stránky vytvořila česká widsurfingová asociace s cílem informovat

o dění ve svém okolí a pro všechy zájemce o windsurfing. Pokud i vás windsurfing

zajímá, tak jste na správném místě.