Historie ČWA

2003

Lodní třída FUN se stabilizovala a závodů se pravidelně účastní 20 lidí srovnatelné výkonnosti. 5 lidí se pravidelně zúčastňuje závodů Euro Cupu.

Třída OK. Jedná se o druhou nejpočetnější třídu, kde účast v závodě hodně závisí na tom, v které části republiky se závod koná. Je otevřená pro všechny závodníky bez rozdílu výkonnosti a materiálového zabezpečení.

Více o historii ČWA...
Historie windsurfingu

Windsurfing – tento název vznikl z anglických slov wind - vítr a surf - příboj a přesně vystihuje oč se v tomto sportu jedná. Zatímco ale windsurfing je sport poměrně mladý, asi 35 let, tak surfování na prknech po příbojových vlnách provozují havaijští domorodci od nepaměti. Surfing velmi rádi provozovali i kaliforňané Jim Drake se svým přítelem Hoylem Schweitzerem. Jelikož to byli činorodí muži, přemýšleli, jak si zasurfovat, ikdyž zrovna ty správné vlny nejsou. Jim Drake tak jednoho dne připevnil na klasické surfové prkno trojúhelníkovou plachtu s ráhnem pro držení. Plachta byla připevněna k plováku kloubem a mohla se tak pohybovat ve všech směrech a umožňovat ovládání plováku. Psal se rok 1967 a byl vynalezen windsurfing.

Více o windsurfingu...
Novinky
Novinky

Pohár Vysočiny 2014

Tisk
Pohar Vysociny Windsurfery přijíždějící na čtyřkový závod o Pohár Vysočiny přivítalo Velké Dářko příjemným teplem, modrou oblohou a nepříliš příznivou předpovědí na větrný příděl nutný k provozování tohoto sportu.
Celý článek...
 

Pozvání na Dragon Board Cup Velké Dářko 2014

Tisk
Pořadatelé zvou srdečně všechny závodníky na Dragon Board Cup, který se bude konat 14.-15.6.2014 na Velkém Dářku. Více podrobností najdete ve vypsání na této stránce.
 

Pohár Rozkoše 2014

Tisk
Nased Na Rozkoši se 31.5.-1.6.2014 konal Český pohár ve třídě FUN a raceboard. V kempu U Milana se sešlo 17 závodníků v raceaboardech a 11 formulářů.
Celý článek...
 

Moravský Pohár 2 - 2014

Tisk

Brno Na Brněnské přehradě se v sobotu dopoledne 24.5.2014 sešel překvapivě hojný počet závodníků ve třídě raceboard. Kromě závodníků z Moravy přijeli také z Prahy a dalších koutů Čech. Větrná předpověď nevypadala příliš slibně a navíc mělo i pršet.

Celý článek...
 

ČP Rozkoš

Tisk
Rozkoš se blíží, tudíž je k zde k dispozici VYPSÁNÍ  závodu.
 

Český pohár slalom III

Tisk

Vážené slalomářky a slalomáři, 

vzhledem k předpovědi počasí oznamuji, že tento víkend se závod ve slalomu nekoná. V pátek, bohužel, nejsem schopen závod technicky zajistit.

Děkuji za pochopení.

Váš prezident 

 

Věstonická Venuše 2014

Tisk

FUN Na startu závodu Věstonická Venuše se v sobotu 17.5. 2014 i přes nepříliš optimistickou předpověď počasí sešlo celkem 14 závodníků třídy raceboard a 12 ve třídě FUN. Všichni očekávali hlavně déšť, ale nakonec ho při závodění nebylo tolik. Vítr foukal ze severozápadu a dosahoval rychlosti zhruba 5-7 m/s. Podmínky byly na hranici skluzu, někdy lepší, jindy horší.

Celý článek...
 

Český pohár slalom I - výsledky

Tisk

Výsledky prvního závodu

Výsledky druhého závodu

 

 

Pozvánka do Brna na Moravský pohár II

Tisk

TJ Rapid Brno zve závodníky ve třídě RAC na Moravský Pohár II a krajský pohár Jihomoravského kraje ve dnech 24.-25.5. 2014. Více informací ve vypsání.

Vypsání závodu

 
Výsledky 64 - 72 z 546
Česká windsurfingová asociace | www.cwa.cz

Windsurfing - česká windsurfingová asociace | Copyright © 2009 ČWA

Tyto stránky vytvořila česká widsurfingová asociace s cílem informovat

o dění ve svém okolí a pro všechy zájemce o windsurfing. Pokud i vás windsurfing

zajímá, tak jste na správném místě.