Historie ČWA

2003

Lodní třída FUN se stabilizovala a závodů se pravidelně účastní 20 lidí srovnatelné výkonnosti. 5 lidí se pravidelně zúčastňuje závodů Euro Cupu.

Třída OK. Jedná se o druhou nejpočetnější třídu, kde účast v závodě hodně závisí na tom, v které části republiky se závod koná. Je otevřená pro všechny závodníky bez rozdílu výkonnosti a materiálového zabezpečení.

Více o historii ČWA...
Historie windsurfingu

Windsurfing – tento název vznikl z anglických slov wind - vítr a surf - příboj a přesně vystihuje oč se v tomto sportu jedná. Zatímco ale windsurfing je sport poměrně mladý, asi 35 let, tak surfování na prknech po příbojových vlnách provozují havaijští domorodci od nepaměti. Surfing velmi rádi provozovali i kaliforňané Jim Drake se svým přítelem Hoylem Schweitzerem. Jelikož to byli činorodí muži, přemýšleli, jak si zasurfovat, ikdyž zrovna ty správné vlny nejsou. Jim Drake tak jednoho dne připevnil na klasické surfové prkno trojúhelníkovou plachtu s ráhnem pro držení. Plachta byla připevněna k plováku kloubem a mohla se tak pohybovat ve všech směrech a umožňovat ovládání plováku. Psal se rok 1967 a byl vynalezen windsurfing.

Více o windsurfingu...
Novinky
Novinky

FORMULA WINDSURFING WORLD CHAMPIONSHIP 2013

Tisk
Image

Mistrovství světa ve formuli windsurfing ve Viganji skončilo 13.7.2013. Naši čeští závodníci se rovněž zúčastnili. Na skvělém 38. místě se ve zlaté skupině umístil Milan Kir. V této skupině se též umístil Jakub Zíma (51) a Jan Skřepek (60). Ve stříbrné skupině zajel výborný výsledek také Patrik Hrdina - dojel na 2. místě. Další podrobnosti, fotografie a videa najdete na stránkách IWA.

Všem  blahopřejeme ke sportovnímu úspěchu.

 

MČR 2012 - aktualizace fotogalerie

Tisk
Staronové fotky z MČR 2012 na Rozkoši najdete v této aktualizované fotogalerii.
 

Pozvánka na Bambusovou regatu

Tisk

Yachtclub Velké Dářko zve všechny surfery na kamarádsko-prezentační závod Bambusová regata, který se koná 13.-14.7. 2013. Závod se jede společně s lodní třídou Optimist, která ho má zařazen do Moravského poháru. Účelem je lehce potrénovat, prezentovat se mladým a nabídnout trochu zábavy pro tatínky-surfery, kteří by jinak seděli na břehu. Pro třídu raceboard bude mít závod koeficient 1.

Těším se na setkání s Vámi na vodě,

    Váš hlavní rozhodčí Pavel Kamenský

 

Pozvánka na Nechranickou buchtu 2013

Tisk
SK LomaziceSportklub Lomazice Vás srdečně zve na 32. ročník závodu NECHRANICKÁ BUCHTA, který se koná 24.-25.8.2013. Více informací naleznete v pozvánce a vypsání závodu .
 

Veteran Cup 2013

Tisk
Vitezove Veteran Cup 2013 O víkendu pokračovala závodní sezóna Moravským pohárem, Veterán Cupem na Brněnské přehradě. Na závod přijelo 15 závodníků a dalekou cestu neváhali absolvovat Petr Haubolt a Standa Koblasa. I když předpověď neslibovala nic dobrého, tak se podařilo v sobotu odjet 7 rozjížděk ve slabém a proměnlivém větru. V neděli dopoledne se odjela 8.rozjížďka, která nakonec byla na vítr nejlepší.
Celý článek...
 

Balaton už nežije

Tisk

Bohužel, letos nám nějak není přáno... :-(

Hi,
 
Very sad to let you know, today Bence Tamas (Holidaysport) and me made the decision we CANCEL the Super Cup Hungary for 2013. The local govenor of Balatongyorok tried everything in the last three years to kill all the sport activity at Gyorok's beach and Bence's works, including the biggest windsurfing competition of Hungary and finaly he did.
 
Specialy sad because one of our best support TandTSport organized to the competition Andrea Cucci who is multiple Super Cup Italy winner and owner and founder of the Point 7 sail company. Andrea was very happy to come and bring his gear not for test only, but he planned to start both in slalom and formula. (Check the attachment.)
 
We wont move to other venue. We planning to organize the competition next year, before that the court will make clear decision on Bence's side.
 
Thank you for your understanding and good luck for everyone, who will enjoy the worldchampionship at Viganj!
 
Hope to see you next year...
 

Gyurmo 

 

Český pohár - slalom III

Tisk

Vážení slalomáři, 

tentokrát mám člun i povolení, ale kromě zítřejšího rána mi chybí vítr. Tudíž ani tento víkend vás na Nechranice nepoženu.

Přeji všem mnoho zdaru na Balatonu a především ve Viganji a budu se těšit na viděnou na Nechranické buchtě.

Váš prezident 

 

 

MS Raceboard - Youth + Masters 2013

Tisk
worlds2013 ymPrávě skončilo Mistrovství Světa Raceboard Masters, kterého se účastnila početná česká výprava (celkem 8 závodníků). Mistrovství se konalo od 11. do 15. června 2013 v italském Monfalcone v části zvané Marina Julia. Na stupně vítězů se podařilo dosáhnout Radimovi Kamenskému (2. v kategorii Masters) a Petrovi Kučerovi sen. (2. v kategorii Super Veteran).
Celý článek...
 

Pohár Vysočiny 2013

Tisk
Vitezove Od sezóny 2013 se na Velkém Dářku pojede jen jeden závod pro windsurfery. Tradiční druhý závod převzal sousední klub WCVD, aby se vyhovělo přání mnoha surferům, kteří se na VD rádi zdržují a využívají okolní cykloterény. Jenže i letos jsou oba závody postiženy střetem s jinými závody v zahraničí.
Celý článek...
 
Výsledky 64 - 72 z 497
Česká windsurfingová asociace | www.cwa.cz

Windsurfing - česká windsurfingová asociace | Copyright © 2009 ČWA

Tyto stránky vytvořila česká widsurfingová asociace s cílem informovat

o dění ve svém okolí a pro všechy zájemce o windsurfing. Pokud i vás windsurfing

zajímá, tak jste na správném místě.