Historie ČWA

2003

Lodní třída FUN se stabilizovala a závodů se pravidelně účastní 20 lidí srovnatelné výkonnosti. 5 lidí se pravidelně zúčastňuje závodů Euro Cupu.

Třída OK. Jedná se o druhou nejpočetnější třídu, kde účast v závodě hodně závisí na tom, v které části republiky se závod koná. Je otevřená pro všechny závodníky bez rozdílu výkonnosti a materiálového zabezpečení.

Více o historii ČWA...
Historie windsurfingu

Windsurfing – tento název vznikl z anglických slov wind - vítr a surf - příboj a přesně vystihuje oč se v tomto sportu jedná. Zatímco ale windsurfing je sport poměrně mladý, asi 35 let, tak surfování na prknech po příbojových vlnách provozují havaijští domorodci od nepaměti. Surfing velmi rádi provozovali i kaliforňané Jim Drake se svým přítelem Hoylem Schweitzerem. Jelikož to byli činorodí muži, přemýšleli, jak si zasurfovat, ikdyž zrovna ty správné vlny nejsou. Jim Drake tak jednoho dne připevnil na klasické surfové prkno trojúhelníkovou plachtu s ráhnem pro držení. Plachta byla připevněna k plováku kloubem a mohla se tak pohybovat ve všech směrech a umožňovat ovládání plováku. Psal se rok 1967 a byl vynalezen windsurfing.

Více o windsurfingu...
Novinky
Novinky

Rozkoš se blíží

Tisk

Tento víkend se koná první celostátní pohár na Rozkoši. Předpověď nemůže být lepší, tak doufám v hojnou účast.

Vypsání závodu je k dispozici zde.

Těší se na vás

Marek Raška, ředitel závodu 

 

Pohár D.I.M. 2015

Tisk
dim Na Bezdrevu se v sobotu 16.5.2015 sešlo na závod Pohár DIM celkem 12 účastníků. Nově se přihlásili také Šplíchalovi na hybridech (Bic Techno a Starboard). Jejich účast byla spíše o sbírání zkušeností a tréninku na vodě.
Celý článek...
 

Starobrno Cup 2015

Tisk

Starobrnocup O víkendu 9.-10.května se pořádal na Brněnské přehradě závod Starobrno Cup, jehož organizátorem byl klub Rapid Brno. Na start závodu se přihlásilo celkem 13 závodníků ve třídě Raceboard, z toho byly dvě závodnice a jeden "zahraniční" závodník ze Slovenska. 

 

Celý článek...
 

Slalom race na Balatonu

Tisk

Pro tento víkend závod potvrzen! 

 

SZÖRFBÁZIS HUNGARIAN SLALOM CHAMPIONSHIP 2015
DATE: THIS WEEKEND, 16TH-17TH MAY.
Place: Hungary, 2484 Agard, Udulok utja 13. 
INFORMATION: GABOR VARGA +36 70 433 9992, GABOR KOSZTI +36 30 612 0909, OR  Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny

  • Registration can be make direct personally from 9-10 am at the registration office or by email here:

Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny

  • Entry fee 5000.-HUF
  • Rules under the ISAF slalom class rules
  • Downwind slalom races back-to back max. 8 races /day

  

 

See You there!

 

Trofeo Neirotti - zrušeno

Tisk

Vážení závodníci, 

závod na Gardě o nadcházejícím víkendu "Trofeo Neirotti" se nekoná. Náhradní závod bude vypsán co nevidět.

Zdraví prezident

 

Informace - závody Bic 2015

Tisk

Byla aktualizována termínová listina závodů 2015 . U pohárových závodů pro třídu Bic došlo k posunutí závodů až na soustředění na Velkém Dářku. Z původních dvou závodů Věstonická Venuše a Pohár Vysočiny, byla třída Bic odebrána. Navíc přibyl pohár v září na Nových Mlýnech - Vítr z vinohradů WS, který bude zároveň součástí Super Cupu. Zájemci ve třídě Bic, kteří chtějí získávat zkušenosti v závodu dříve, se mohou přihlásit ve třídě Raceboard. Vybavení Bic Techno zapadá do pravidel třídy Raceboard (plovák s kačenou). Problém může být časový limit pro dokončení, ale to nebrání si to alespoň vyzkoušet.

Za případné vzniklé zmatky se omlouvám a těším se na shledanou u vody.

  Pavel Kamenský

 

SUPER CUP Slovakia

Tisk
Pořadatelé ze Surfclubu Domaša srdečně zvou na závod SUPERCUP SLOVAKIA, který se koná 8.-10.5.2015 ve třídách Bic Techno 293 a Raceboard. Podrobnosti najdete ve VYPSÁNÍ nebo na následujících stránkách:

www.surfclub.sk

www.facebook.com/surfclubdomasa


 
Celý článek...
 

Moravský Pohár 1 - 2015

Tisk
V sobotu 2.5.2015 se konal první závod Moravského regionálního poháru ve třídě raceboard. Těrlicko uvítalo závodníky chladnějším počasím, ale naštěstí nepršelo a pokud se dá porovnávat s předchozími ročníky - už bylo i hůř.
Celý článek...
 

Český pohár slalom III

Tisk

Milí závodníci, 

z technických důvodů musím učinit rozhodnutí ohledně víkendového závod již nyní. Předpověď je v tuto chvíli taková, že naděje na odjetí závodu není, tudíž tento víkend závod ve slalomu ruším.

Díky za pochopení.

Marek Raška, ředitel závodu 

 
Výsledky 64 - 72 z 595
Česká windsurfingová asociace | www.cwa.cz

Windsurfing - česká windsurfingová asociace | Copyright © 2009 ČWA

Tyto stránky vytvořila česká widsurfingová asociace s cílem informovat

o dění ve svém okolí a pro všechy zájemce o windsurfing. Pokud i vás windsurfing

zajímá, tak jste na správném místě.