Historie ČWA

2003

Lodní třída FUN se stabilizovala a závodů se pravidelně účastní 20 lidí srovnatelné výkonnosti. 5 lidí se pravidelně zúčastňuje závodů Euro Cupu.

Třída OK. Jedná se o druhou nejpočetnější třídu, kde účast v závodě hodně závisí na tom, v které části republiky se závod koná. Je otevřená pro všechny závodníky bez rozdílu výkonnosti a materiálového zabezpečení.

Více o historii ČWA...
Historie windsurfingu

Windsurfing – tento název vznikl z anglických slov wind - vítr a surf - příboj a přesně vystihuje oč se v tomto sportu jedná. Zatímco ale windsurfing je sport poměrně mladý, asi 35 let, tak surfování na prknech po příbojových vlnách provozují havaijští domorodci od nepaměti. Surfing velmi rádi provozovali i kaliforňané Jim Drake se svým přítelem Hoylem Schweitzerem. Jelikož to byli činorodí muži, přemýšleli, jak si zasurfovat, ikdyž zrovna ty správné vlny nejsou. Jim Drake tak jednoho dne připevnil na klasické surfové prkno trojúhelníkovou plachtu s ráhnem pro držení. Plachta byla připevněna k plováku kloubem a mohla se tak pohybovat ve všech směrech a umožňovat ovládání plováku. Psal se rok 1967 a byl vynalezen windsurfing.

Více o windsurfingu...
Novinky
Novinky

Bic Techno 293 na Velkém Dářku

Tisk
Na Velkém Dářku se od 2. do 11. července 2014 koná soustředění mládeže ve třídách Optimist, Laser a Evropa. Podařilo se nám zapůjčit celkem čtyři komplety Bic Techno 293 po dobu tohoto soustředění. Prkna budou sloužit v rámci doplňkového programu pro zájemce o výuku windsurfingu. Pokud byste měli zájem o vyzkoušení surfů této mládežnické třídy, kontaktujte prosím Pavla Kamenského ( Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny , tel.: 604 759 613).
 

ME Raceboard 2014

Tisk

V sobotu 21.6.2014 skončilo Mistrovsví Evropy ve třídě Raceboard po 5-ti dnech náročného zápolení na moři. Mistrovství se zúčastnilo celkem 5 závodníků z Čech: Luboš Mielec, Pavel Hrubý, Martin Slíva, Radim a Pavel Kamenský. V kategorii Masters se Radimovi Kamenskému podařilo získat 3. místo.

Celkové výsledky

Fotogalerie

 

Dragon Board Cup 2014

Tisk
Na Velkém Dářku o víkendu 14.-15.6.2014 pokračovala sezóna dalším závodem s názvem Dragon Board Cup, tentokráte pod taktovkou pořadatelů z Winsurfing Clubu Velké Dářko. Někteří závodníci zůstali na Dářku od předchozího týdne a využili tohoto času k tréninku a rekreaci. V sobotu ráno se na nástupu sešlo celkem 19 závodníků ve třídě Raceboard.
Celý článek...
 

Pozvánka na Veteran Cup 2014

Tisk

Pořadatelé z Rapidu Brno zvou všechny závodníky na Veteran Cup, který se bude konat 28.-29.6.2014 na Brněnské přehradě.

Vypsání závodu

 

Český pohár Slalom III

Tisk

Vážení slalomáři,

přestože to vypadalo zkraje týdne nadějně, tak jsem nyní přesvědčen, že podmínky by nám neumožnily uspořádat závod ve slalomu, proto tento víkend závod ruším.

Pokud by byla zajímavá předpověď na další červnové víkendy, pokusím se uspořádat závod v náhradním termínu.

Sledujte tento web.

Váš prezident

 

Pohár Vysočiny 2014

Tisk
Pohar Vysociny Windsurfery přijíždějící na čtyřkový závod o Pohár Vysočiny přivítalo Velké Dářko příjemným teplem, modrou oblohou a nepříliš příznivou předpovědí na větrný příděl nutný k provozování tohoto sportu.
Celý článek...
 

Pozvání na Dragon Board Cup Velké Dářko 2014

Tisk
Pořadatelé zvou srdečně všechny závodníky na Dragon Board Cup, který se bude konat 14.-15.6.2014 na Velkém Dářku. Více podrobností najdete ve vypsání na této stránce.
 

Pohár Rozkoše 2014

Tisk
Nased Na Rozkoši se 31.5.-1.6.2014 konal Český pohár ve třídě FUN a raceboard. V kempu U Milana se sešlo 17 závodníků v raceaboardech a 11 formulářů.
Celý článek...
 

Moravský Pohár 2 - 2014

Tisk

Brno Na Brněnské přehradě se v sobotu dopoledne 24.5.2014 sešel překvapivě hojný počet závodníků ve třídě raceboard. Kromě závodníků z Moravy přijeli také z Prahy a dalších koutů Čech. Větrná předpověď nevypadala příliš slibně a navíc mělo i pršet.

Celý článek...
 
Výsledky 64 - 72 z 551
Česká windsurfingová asociace | www.cwa.cz

Windsurfing - česká windsurfingová asociace | Copyright © 2009 ČWA

Tyto stránky vytvořila česká widsurfingová asociace s cílem informovat

o dění ve svém okolí a pro všechy zájemce o windsurfing. Pokud i vás windsurfing

zajímá, tak jste na správném místě.