Historie ČWA

2003

Lodní třída FUN se stabilizovala a závodů se pravidelně účastní 20 lidí srovnatelné výkonnosti. 5 lidí se pravidelně zúčastňuje závodů Euro Cupu.

Třída OK. Jedná se o druhou nejpočetnější třídu, kde účast v závodě hodně závisí na tom, v které části republiky se závod koná. Je otevřená pro všechny závodníky bez rozdílu výkonnosti a materiálového zabezpečení.

Více o historii ČWA...
Historie windsurfingu

Windsurfing – tento název vznikl z anglických slov wind - vítr a surf - příboj a přesně vystihuje oč se v tomto sportu jedná. Zatímco ale windsurfing je sport poměrně mladý, asi 35 let, tak surfování na prknech po příbojových vlnách provozují havaijští domorodci od nepaměti. Surfing velmi rádi provozovali i kaliforňané Jim Drake se svým přítelem Hoylem Schweitzerem. Jelikož to byli činorodí muži, přemýšleli, jak si zasurfovat, ikdyž zrovna ty správné vlny nejsou. Jim Drake tak jednoho dne připevnil na klasické surfové prkno trojúhelníkovou plachtu s ráhnem pro držení. Plachta byla připevněna k plováku kloubem a mohla se tak pohybovat ve všech směrech a umožňovat ovládání plováku. Psal se rok 1967 a byl vynalezen windsurfing.

Více o windsurfingu...
Novinky
Novinky

MS Raceboard - Youth + Masters 2013

Tisk
worlds2013 ymPrávě skončilo Mistrovství Světa Raceboard Masters, kterého se účastnila početná česká výprava (celkem 8 závodníků). Mistrovství se konalo od 11. do 15. června 2013 v italském Monfalcone v části zvané Marina Julia. Na stupně vítězů se podařilo dosáhnout Radimovi Kamenskému (2. v kategorii Masters) a Petrovi Kučerovi sen. (2. v kategorii Super Veteran).
Celý článek...
 

Pohár Vysočiny 2013

Tisk
Vitezove Od sezóny 2013 se na Velkém Dářku pojede jen jeden závod pro windsurfery. Tradiční druhý závod převzal sousední klub WCVD, aby se vyhovělo přání mnoha surferům, kteří se na VD rádi zdržují a využívají okolní cykloterény. Jenže i letos jsou oba závody postiženy střetem s jinými závody v zahraničí.
Celý článek...
 

Jesenický retrovlnolam!

Tisk

ČWA zve všechny surfařské rodiče a především jejich malé surfařky a surfaře na dětský windsurfingový camp, který se koná v rámci tradičního Jesenického retrovlnolamu.

  

Z tohoto důvodu a vzhledem k větrné předpovědi je zrušen závod ve slalomu na Nechranicích a přeložen na příští víkend.

  

 

Pohár Rozkoše 2013

Tisk
Absolutni poradi O víkendu 1.-2.6.2013 pokračoval Český pohár dalším závodem na Rozkoši. Páteční odpoledne nás přivítalo sluncem, ale víkendová předpověď byla jiná. Také se brzy začala naplňovat. Sobotu jsme strávili v chladnu a dešti, nejpopulárnější obuví se staly holínky a všichni jsme se brodili bahnem a blátem. Čekalo se na vítr, ten přišel až odpoledne a tak hlavní rozhodčí Ivan Žák zavelel: Jde se na vodu!
 
Celý článek...
 

Info ČWA 2013

Tisk
Sezóna 2013 je již v plném proudu a tak zveřejňujeme jarní informaci ČWA. Tu naleznete v sekci "dokumenty" a najdete zde všechny potřebné informace pro letošní závodní sezonu.

Dobrý vítr do plachet Vám přeje prezídium ČWA
 

Vypsání Poháru Rozkoše 1.-2.6.2013

Tisk
Pozvání od pořadatelů a vypsání závodu najdete v tomto dokumentu .
 

Vypsání Dragon Board Cup Velké Dářko

Tisk
dragon board Vypsání závodu, který se koná 15.-16.6. 2013, naleznete na této stránce. Upozorňujeme závodníky na nutnost včasné registrace do 7.6.2013.
 

Moravský pohár II - 2013

Tisk
start O víkendu se na Brněnské přehradě mohutně sportovalo. Uskutečnily se zde závody v triatlonu, dračích lodí a další závod Moravského poháru 2013, který byl i krajským přeborem Jihomoravkého kraje. Počasí nám příliš nepřálo a podle předpovědi to mělo být ještě horší. V sobotu se dlouho čekalo na vítr a odpoledne se odjely pouze dvě rozjížďky.
Celý článek...
 

Balaton žije!!!

Tisk

Hi,

I would like to invite you to the Super Cup at Balatongyorok on 28th-29th-30th of June 2013. Nothing changed compared to the previous years, we ordered the condition, what we had always on the competitions in the last years. Formula Windsurfing and Slalom races will be on the long weekend.
competition: Hungarian Super Cup 2013
venue: Balatongyorok/Hungary
date: 29-30-01 June/July 2012
classes: Slalom/Formula
entry fee: 35 Euro, what is cover both the Slalom and Formula classes
registration: 10-11 am 28 June
skippers meeting: 11 am 28 June
first possible start: 12 am 28 June
last possible start: 4 pm 30 June

Free parking for motor homes and caravans at the racing area and nice free dinner!
Every year, since we organize the Super Cup in Balatongyorok, we catch the 30 knots - so even with just 8-10 knots windguru forecast bring your slalom gear too.
Saturday evening will be the traditional free dinner for the competitors.
When you get this mail, please let me know in a short reply, what is your plan about coming and please share the info with other competitors on your country too. I'm waiting for all of you!
Here are some nice movie memories from the past - Super Cups at Balatongyorok. Enjoy it!
Super Cup Hungary 2010:
Super Cup Hungary 2008:
Super Cup Hungary 2007:
http://www.youtube.com/watch?v=feHH3gNvLzU
Hope to see you soon, drive safety,
Gyurmo
 
Výsledky 64 - 72 z 490
Česká windsurfingová asociace | www.cwa.cz

Windsurfing - česká windsurfingová asociace | Copyright © 2009 ČWA

Tyto stránky vytvořila česká widsurfingová asociace s cílem informovat

o dění ve svém okolí a pro všechy zájemce o windsurfing. Pokud i vás windsurfing

zajímá, tak jste na správném místě.