Historie ČWA

2003

Lodní třída FUN se stabilizovala a závodů se pravidelně účastní 20 lidí srovnatelné výkonnosti. 5 lidí se pravidelně zúčastňuje závodů Euro Cupu.

Třída OK. Jedná se o druhou nejpočetnější třídu, kde účast v závodě hodně závisí na tom, v které části republiky se závod koná. Je otevřená pro všechny závodníky bez rozdílu výkonnosti a materiálového zabezpečení.

Více o historii ČWA...
Historie windsurfingu

Windsurfing – tento název vznikl z anglických slov wind - vítr a surf - příboj a přesně vystihuje oč se v tomto sportu jedná. Zatímco ale windsurfing je sport poměrně mladý, asi 35 let, tak surfování na prknech po příbojových vlnách provozují havaijští domorodci od nepaměti. Surfing velmi rádi provozovali i kaliforňané Jim Drake se svým přítelem Hoylem Schweitzerem. Jelikož to byli činorodí muži, přemýšleli, jak si zasurfovat, ikdyž zrovna ty správné vlny nejsou. Jim Drake tak jednoho dne připevnil na klasické surfové prkno trojúhelníkovou plachtu s ráhnem pro držení. Plachta byla připevněna k plováku kloubem a mohla se tak pohybovat ve všech směrech a umožňovat ovládání plováku. Psal se rok 1967 a byl vynalezen windsurfing.

Více o windsurfingu...
Novinky
Novinky

Celkové výsledky ČP Slalom 2014

Tisk

Do výsledků Českého poháru přibylo vyhodnocení slalomu. Jak si na tom stojíte najdete v tomto dokumentu .

 

Celkové výsledky sezóny 2014

Tisk
Byly zveřejněny celkové výsledky pohárů za rok 2014. Naleznete je v sekci Výsledky. Případné zjištěné chyby zasílejte na adresu Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny .
 

Speed racing Namibie

Tisk

Hodnota českého rychlostního rekordu byla dnes 16.10.2014 opět překonána!

Aktuální hodnota je nyní 46,73 uzlů což je 86,54 km/h!

 

Dnes národní rychlostní rekord opět překonán!

Nová hodnota činí 44,5 knots, což je přes 80 km/h. Martin to tam poslal po dvou pokusech na 6.4 m2, kdy dosáhl 41 knots, na 5.8 m2 při větru 40 uzlů s nárazy až 48 uzlů.

Patrik Diethlem s 20 kg zátěží překonal hranici 50 knots.

Na pláži nelze existovat bez lyžařských brýlí, jak lítá drobný písek. Několikrát byla k vidění i sanitka, když to někdo neustál, ale náš pilot je zatím bez zranění, což mu přejeme i nadále!

Fotografie II  

Fotografie  

Celý článek...
 

MS Raceboard 2014, Blanes

Tisk
WCR2014 Tento rok se konalo Mistrovství světa Raceboard ve španělském Blanes v termínu od 22.-27.9. 2014. Účast závodníků byla rekordní. Přijelo celkem 104 mužů a 12 žen ze 16 zemí. Početná česká výprava zahrnovala celkem 9 závodníků, z toho 2 ženy a k tomu ještě doprovod. Konkurence byla vysoká, změřit své síly přijeli také závodníci, kteří běžně jezdí na RSX.
Celý článek...
 

Austrian Championships

Tisk

Vážení závodníci, ZDE  je k dispozici vypsání závodu na Neusiedlersee. Ovšem pouze pro němčináře.

Vzhledem k předpovědi tento závod nebude Mistrovstvím republiky. Bohužel tedy letos Mistrovství neodjedeme.

Ale pro ty, co nechtějí lenošit, je tu následující pozvánka:

V sobotu 11.10. se koná akce Krumlovský maraton.  Akce splutí na pohodu trvá cca 3 hodiny, po cestě je občerstvení.  Materiál  lze vypůjčit u Roťáka tel. 724065892. Přihlášky a všechny info viz: www.krumlovskymaraton.com  Závodu se předběžně zúčastní: Jakub Zíma, Jan Rott, Lukáš Neumann, Patrik Hrdina. Dále z rekreačních WS z Nechranic Jakub Hofmann, Lucie Žílová, Lucie Drobná. 

M.R. 

 

Anketa ČSJ !!!

Tisk

Chcete ovlivnit, jak by mělo vypadat závodění, vyhodnocování výsledků a MČR v dalších letech? Máte nyní možnost vyjádřit se v této anketě Českého svazu jachtingu:

http://www.mojeanketa.cz/pruzkum/231467883/

Hlasujete pokud možno v největším počtu. Je třeba tuto šanci využít.

 

Slalom III Nechranice

Tisk

Vážení závodníci, 

vzhledem k neutěšené předpovědi se ani tento víkend neuskuteční žádný závod ve třídě Funboard.

Nicméně se budeme dále snažit v následujících víkendech nějaký závod uspořádat, sledujte tento web.  

Marek Raška 

 

Formula Windsurfing European Championships 2014

Tisk
Ve Viganji v Chorvatsku probíhalo ve dnech 2.-7.9.2014 Mistrovství Evropy ve třídě Formula. Krátký report a fotografie z průběhu závodu od Pepy Königa najdete zde na jeho facebooku .
 

Vítr z vinohradů 2014

Tisk
Vitr z vinohradu V sobotu 6.9.2014 začal na Nových Mlýnech závod Vítr z vinohradů. Na startu se sešlo pouze 14 závodníků ve třídě raceboard. Ostatní, vzhledem k mizerné předpovědi, účast vzdali. Málem se přihlásil i prezident, ale zrovna nebylo volné žádné raceboardové prkno.
Celý článek...
 
Výsledky 64 - 72 z 572
Česká windsurfingová asociace | www.cwa.cz

Windsurfing - česká windsurfingová asociace | Copyright © 2009 ČWA

Tyto stránky vytvořila česká widsurfingová asociace s cílem informovat

o dění ve svém okolí a pro všechy zájemce o windsurfing. Pokud i vás windsurfing

zajímá, tak jste na správném místě.