Historie ČWA

2003

Lodní třída FUN se stabilizovala a závodů se pravidelně účastní 20 lidí srovnatelné výkonnosti. 5 lidí se pravidelně zúčastňuje závodů Euro Cupu.

Třída OK. Jedná se o druhou nejpočetnější třídu, kde účast v závodě hodně závisí na tom, v které části republiky se závod koná. Je otevřená pro všechny závodníky bez rozdílu výkonnosti a materiálového zabezpečení.

Více o historii ČWA...
Historie windsurfingu

Windsurfing – tento název vznikl z anglických slov wind - vítr a surf - příboj a přesně vystihuje oč se v tomto sportu jedná. Zatímco ale windsurfing je sport poměrně mladý, asi 35 let, tak surfování na prknech po příbojových vlnách provozují havaijští domorodci od nepaměti. Surfing velmi rádi provozovali i kaliforňané Jim Drake se svým přítelem Hoylem Schweitzerem. Jelikož to byli činorodí muži, přemýšleli, jak si zasurfovat, ikdyž zrovna ty správné vlny nejsou. Jim Drake tak jednoho dne připevnil na klasické surfové prkno trojúhelníkovou plachtu s ráhnem pro držení. Plachta byla připevněna k plováku kloubem a mohla se tak pohybovat ve všech směrech a umožňovat ovládání plováku. Psal se rok 1967 a byl vynalezen windsurfing.

Více o windsurfingu...
Novinky
Novinky

International Austrian Windsurfing Championship - pozvánka

Tisk

 

Dear Racer´s,

I am proud to inform you that the International Austrian Windsurfing Championship will start in a few days!

FORMULA until 13ktn and SLALOM if there is wind with more then 13ktn.

Enclosed the NOR only in German sorry, here are some details:

Celý článek...
 

Jesenický Maraton

Tisk
"Zveme závodníky Race a Fun na JESENICKÝ MARATON 5. a 6.10.2013. Je to v letošní sezoně poslední závod. Doufáme, že nám počasí bude přát. V hospodě bude bohužel "jen" teplo a sponzorská plzeň. Jídlo a ostatní pitivo z vlastních zdrojů. Startovné 300 Kč."

Tomáš Veselka

TJ Lokomotiva Cheb
tel.: 724 169 477
 

Chiemsee Marathon 2013

Tisk
Ve změněném termínu 20.-21.9. 2013 proběhl na Chiemsee v Německu závod Bavarian Masters a Chiemsee Insel Marathon. Tradičně se těchto závodů účastní i naši závodníci. Fotogalerii najdete na tomto odkazu. Výsledky se nacházejí na stránkách místního klubu.
 

Hledají se staré fotografie WS

Tisk
Pro vznikající dokumentární film o českém windsurfingu se hledají fotografie nebo videa z počátků windsurfingu u nás (léta 1970 až 1980). Pamětníci, zahledejte ve svých fotalbech a šuplících. Pokud něco najdete, obraťte se na pana Tomáše Vaďuru ( Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny ) z Alternative.NOW.
 

Ještě jedna fotogalerie z MS

Tisk
Další velkou várku fotografií z MS2013 ve třídě Raceboard naleznete v albumu Jaroslava Roušala.
 

MČR FUN - výsledky

Tisk
 MČR FUN v disciplínách slalom a course racing (FW) proběhlo v termínu od 13. do 15.9. v YC Dyje na Nových Mlýnech.

Mistři 2013 Slalom

Zde jsou k dispozici výsledky:

 

Course

 

Slalom

 

Dle ohlasů se závod velmi vydařil, pokud by někdo byl ochoten napsat reportáž a poslat foto, rádi zveřejníme.

 

Tvarůžková regata 2013

Tisk
Ve dnech 14.-15.9.2013 se pořádala tradiční Tvarůžková regata na Mohelnici, kde nás jezero přivítalo křišťálově čistou vodou. Sobotní dopoledne nám přichystalo deštivé počasí a teploty kolem 15 °C. I přesto se přihlásilo 19 závodníků.
Celý článek...
 

Video z MS2013

Tisk

Na ČT Sport byl ve čtvrtek 12. 9. – 17:30 odvysílán pořad z MS světa ve windsurfingu ve třídě Raceboard. Videa můžete zhlédnout také na internetu na těchto odkazech:

MS ve windsurfingu 2013 Česko

Rozjížďky MS ve windsurfingu na Nových mlýnech ovládl Wójcik

MS ve windsurfingu čeká na vítr

 

Foto MS Nové Mlýny Raceboard 2013

Tisk

Shlédněte další fotografie z Mistrovství světa na Nových Mlýnech. Postupným zpracováním budou přibývat a zájemci o plnou verzi fotografií pište na email: Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny

Foto ZDE

 
Výsledky 64 - 72 z 518
Česká windsurfingová asociace | www.cwa.cz

Windsurfing - česká windsurfingová asociace | Copyright © 2009 ČWA

Tyto stránky vytvořila česká widsurfingová asociace s cílem informovat

o dění ve svém okolí a pro všechy zájemce o windsurfing. Pokud i vás windsurfing

zajímá, tak jste na správném místě.