Historie ČWA

2003

Lodní třída FUN se stabilizovala a závodů se pravidelně účastní 20 lidí srovnatelné výkonnosti. 5 lidí se pravidelně zúčastňuje závodů Euro Cupu.

Třída OK. Jedná se o druhou nejpočetnější třídu, kde účast v závodě hodně závisí na tom, v které části republiky se závod koná. Je otevřená pro všechny závodníky bez rozdílu výkonnosti a materiálového zabezpečení.

Více o historii ČWA...
Historie windsurfingu

Windsurfing – tento název vznikl z anglických slov wind - vítr a surf - příboj a přesně vystihuje oč se v tomto sportu jedná. Zatímco ale windsurfing je sport poměrně mladý, asi 35 let, tak surfování na prknech po příbojových vlnách provozují havaijští domorodci od nepaměti. Surfing velmi rádi provozovali i kaliforňané Jim Drake se svým přítelem Hoylem Schweitzerem. Jelikož to byli činorodí muži, přemýšleli, jak si zasurfovat, ikdyž zrovna ty správné vlny nejsou. Jim Drake tak jednoho dne připevnil na klasické surfové prkno trojúhelníkovou plachtu s ráhnem pro držení. Plachta byla připevněna k plováku kloubem a mohla se tak pohybovat ve všech směrech a umožňovat ovládání plováku. Psal se rok 1967 a byl vynalezen windsurfing.

Více o windsurfingu...
Novinky
Novinky

MČR FUN - výsledky

Tisk
 MČR FUN v disciplínách slalom a course racing (FW) proběhlo v termínu od 13. do 15.9. v YC Dyje na Nových Mlýnech.

Mistři 2013 Slalom

Zde jsou k dispozici výsledky:

 

Course

 

Slalom

 

Dle ohlasů se závod velmi vydařil, pokud by někdo byl ochoten napsat reportáž a poslat foto, rádi zveřejníme.

 

Tvarůžková regata 2013

Tisk
Ve dnech 14.-15.9.2013 se pořádala tradiční Tvarůžková regata na Mohelnici, kde nás jezero přivítalo křišťálově čistou vodou. Sobotní dopoledne nám přichystalo deštivé počasí a teploty kolem 15 °C. I přesto se přihlásilo 19 závodníků.
Celý článek...
 

Video z MS2013

Tisk

Na ČT Sport byl ve čtvrtek 12. 9. – 17:30 odvysílán pořad z MS světa ve windsurfingu ve třídě Raceboard. Videa můžete zhlédnout také na internetu na těchto odkazech:

MS ve windsurfingu 2013 Česko

Rozjížďky MS ve windsurfingu na Nových mlýnech ovládl Wójcik

MS ve windsurfingu čeká na vítr

 

Foto MS Nové Mlýny Raceboard 2013

Tisk

Shlédněte další fotografie z Mistrovství světa na Nových Mlýnech. Postupným zpracováním budou přibývat a zájemci o plnou verzi fotografií pište na email: Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny

Foto ZDE

 

MS Raceboard 2013

Tisk

V tomto článku budou postupně přidávány zprávy z největšího svátku windsurferů v tomto roce, který probíhá od 2. do 7. září 2013 na Nových Mlýnech.

Celkové výsledky muži

Celkové výsledky ženy

Celý článek...
 

Mistrovství ČR Raceboard 2013

Tisk
Vlajky Ve dnech 29.8.-1.9.2013 probíhalo na Nových Mlýnech Mistrovství České republiky ve třídě Raceboard. Závod byl vypsán jako mezinárodní mistrovstí, po kterém následuje mistrovství světa a tak se do závodu přihlásilo slušné množství 51 závodníků. Mezinárodní status závodu byl nadmíru splněn. Přijelo 13 závodníků ze Slovenska, 8 z Německa a 2 z Francie.
Celý článek...
 

Nechranická buchta 2013

Tisk
Nastup Dobře sponzorovaný závod Nechranická buchta se konal 24.-25.8.2013. Na startu se sešlo 17 závodníků třídy raceboard a 5 formulářů. Ti se v neděli rozrostli o dalších 5 závodníků, kteří přijeli na základě nadějnější větrné předpovědi. Závod v sobotu začal za hezkého počasí a po chvilce čekání jsme se okolo poledne dočkali relativně solidního větru. Vál vítr o síle okolo 5 m/s, ale měl občasné výpadky. Občas vítr zesílil a dalo se jezdit i ve skluzu. Většinou se podařilo zachytit poryvy pouze závodníkům na předních pozicích a ostatní museli dál pumpovat.
Celý článek...
 

Dětský windsurfing camp Nové Mlýny!

Tisk

se určitě koná a to v loděnici YC Dyje na Nových Mlýnech

Propozice:

Zahájení v pondělí 26.8. ve 13h

Ukončení ve středu 28.8. odpoledne

Program: základní teorie plachtění, jak funguje vítr, proč prkno jede, jak se pohybovat na vodě, kdo má přednost atd., výuka na vodě od začátečníků až po pokročilé, v případě bezvětří paddleboarding, cyklistika.

K dispozici budou dva ws komplety vhodné pro děti a dva paddleboardy, další materiál vítán!

Ubytování a stravování vlastní.

O děti se profesionálně postará nehrající prezident Marek Raška.

Veškeré dotazy na známém e-mailu: Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny , nebo tel.: 602 135 720

 

Pravidla pro umístění čísel na plachtách

Tisk
MS 2013 na Nových Mlýnech se blíží. Hlavní měřič Luboš Mielec upozorňuje všechny závodníky, kteří se MS zúčastní, na předpisy, které je třeba dodržet při značení plachet. Originální anglický dokument najdete na tomto odkazu. Pro ty, kteří nevládnou anglickým jazykem, jsou v tomto článku přeložena základní pravidla.
Celý článek...
 
Výsledky 64 - 72 z 513
Česká windsurfingová asociace | www.cwa.cz

Windsurfing - česká windsurfingová asociace | Copyright © 2009 ČWA

Tyto stránky vytvořila česká widsurfingová asociace s cílem informovat

o dění ve svém okolí a pro všechy zájemce o windsurfing. Pokud i vás windsurfing

zajímá, tak jste na správném místě.