Historie ČWA

2003

Lodní třída FUN se stabilizovala a závodů se pravidelně účastní 20 lidí srovnatelné výkonnosti. 5 lidí se pravidelně zúčastňuje závodů Euro Cupu.

Třída OK. Jedná se o druhou nejpočetnější třídu, kde účast v závodě hodně závisí na tom, v které části republiky se závod koná. Je otevřená pro všechny závodníky bez rozdílu výkonnosti a materiálového zabezpečení.

Více o historii ČWA...
Historie windsurfingu

Windsurfing – tento název vznikl z anglických slov wind - vítr a surf - příboj a přesně vystihuje oč se v tomto sportu jedná. Zatímco ale windsurfing je sport poměrně mladý, asi 35 let, tak surfování na prknech po příbojových vlnách provozují havaijští domorodci od nepaměti. Surfing velmi rádi provozovali i kaliforňané Jim Drake se svým přítelem Hoylem Schweitzerem. Jelikož to byli činorodí muži, přemýšleli, jak si zasurfovat, ikdyž zrovna ty správné vlny nejsou. Jim Drake tak jednoho dne připevnil na klasické surfové prkno trojúhelníkovou plachtu s ráhnem pro držení. Plachta byla připevněna k plováku kloubem a mohla se tak pohybovat ve všech směrech a umožňovat ovládání plováku. Psal se rok 1967 a byl vynalezen windsurfing.

Více o windsurfingu...
Novinky
Novinky

Pronájem WS vybavení na MČR a MS 2013

Tisk
Chcete se zúčastnit MS nebo MČR a nemáte na čem jet? Mrkněte do sekce inzerce na možnost pronájmu.
 

ERGO HESTIA CUP - BALTIC SEA CUP - SOPOT POLAND 19.-21.7.2013

Tisk

Jana Na konci července se "Slíváci" s doprovodem zúčastnili polských závodů v přímořském městečku Sopot na severu Polska. Větrné podmínky nám slibovaly výborné podmínky pro trénink a závodění, tak jsme ve středu večer vyrazili. Po 9-ti hodinové cestě a 630km  nás čekal krásný výhled na krásnou širokou zátoku s nádhernými písečnými plážemi s teplotami okolo 20°C. Po krátkém odpočinku po cestě jsme hned začali strojit plachty, připravit prkna a šli jsme si zajezdit na mořské vodě. Závody pro Raceboard byli nakonec vypsány jen na sobotu a neděli, takže jsme tréninku, laďení materiálu a odpočinku mohli věnovat celý čtvrtek a pátek.

Celý článek...
 

24 hodin Velkého Dářka 2013

Tisk
 Zavodnici

Na start vytrvalostního maratonu se v sobotu 2.8.2013 přihlásilo celkem 11 závodníků, z toho 2 ženy. Předpověď nebyla nic moc, ale po obědě se vítr začal zvedat a ve 13:00 se již startovalo ve větru, který dosahoval rychlosti okolo 5 m/s a vál z oblíbeného severozápadního směru. K tomu svítilo sluníčko jako na Riviéře.

Celý článek...
 

Pozvánka na 24 hodin Velkého Dářka - 2013

Tisk
Windsurfing Club Velké Dářko zve všechny závodníky i závodnice na vytrvalostní dálkový závod 24 hodin Velkého Dářka. Termín konání je 3.-4.8.2013. Přijeďte si vyzkoušet svoje fyzické hranice. Vypsání závodu s dalšími podrobnostmi najdete na této stránce.
 

Jana Slívová 1. ženou na Mistrovsví Polska

Tisk

Jana Slívová zvítězila v kategorii žen na Raceboardu na Mistrovství Polska. To se konalo 19.-21. července 2013 v Sopotech. Pokud ovládáte polštinu, můžete si dále počíst v článku o závodu. Jinak se můžete pokochat fotografiemi ze závodu v této fotogalerii.

  Janě Slívové samozřejmě blahopřejeme a přejeme ať se jí daří "jen tak dál".

 

Pozvánka na Senior Cup a Sdružený krajský přebor 2013

Tisk
TJ Lokomotiva Cheb zve nejen seniory na nejlépe obsazené závody ve windsurfingu na Jesenici. Jako první proběhne v termínu 10.-.11. srpna Sdružený krajský přebor. O týden později 17.-18.srpna 2013 se koná Senior cup. Vypsání závodů naleznete na stránkách klubu.
 

FORMULA WINDSURFING WORLD CHAMPIONSHIP 2013

Tisk
Image

Mistrovství světa ve formuli windsurfing ve Viganji skončilo 13.7.2013. Naši čeští závodníci se rovněž zúčastnili. Na skvělém 38. místě se ve zlaté skupině umístil Milan Kir. V této skupině se též umístil Jakub Zíma (51) a Jan Skřepek (60). Ve stříbrné skupině zajel výborný výsledek také Patrik Hrdina - dojel na 2. místě. Další podrobnosti, fotografie a videa najdete na stránkách IWA.

Všem  blahopřejeme ke sportovnímu úspěchu.

 

MČR 2012 - aktualizace fotogalerie

Tisk
Staronové fotky z MČR 2012 na Rozkoši najdete v této aktualizované fotogalerii.
 

Pozvánka na Bambusovou regatu

Tisk

Yachtclub Velké Dářko zve všechny surfery na kamarádsko-prezentační závod Bambusová regata, který se koná 13.-14.7. 2013. Závod se jede společně s lodní třídou Optimist, která ho má zařazen do Moravského poháru. Účelem je lehce potrénovat, prezentovat se mladým a nabídnout trochu zábavy pro tatínky-surfery, kteří by jinak seděli na břehu. Pro třídu raceboard bude mít závod koeficient 1.

Těším se na setkání s Vámi na vodě,

    Váš hlavní rozhodčí Pavel Kamenský

 
Výsledky 64 - 72 z 503
Česká windsurfingová asociace | www.cwa.cz

Windsurfing - česká windsurfingová asociace | Copyright © 2009 ČWA

Tyto stránky vytvořila česká widsurfingová asociace s cílem informovat

o dění ve svém okolí a pro všechy zájemce o windsurfing. Pokud i vás windsurfing

zajímá, tak jste na správném místě.