Historie ČWA

2003

Lodní třída FUN se stabilizovala a závodů se pravidelně účastní 20 lidí srovnatelné výkonnosti. 5 lidí se pravidelně zúčastňuje závodů Euro Cupu.

Třída OK. Jedná se o druhou nejpočetnější třídu, kde účast v závodě hodně závisí na tom, v které části republiky se závod koná. Je otevřená pro všechny závodníky bez rozdílu výkonnosti a materiálového zabezpečení.

Více o historii ČWA...
Historie windsurfingu

Windsurfing – tento název vznikl z anglických slov wind - vítr a surf - příboj a přesně vystihuje oč se v tomto sportu jedná. Zatímco ale windsurfing je sport poměrně mladý, asi 35 let, tak surfování na prknech po příbojových vlnách provozují havaijští domorodci od nepaměti. Surfing velmi rádi provozovali i kaliforňané Jim Drake se svým přítelem Hoylem Schweitzerem. Jelikož to byli činorodí muži, přemýšleli, jak si zasurfovat, ikdyž zrovna ty správné vlny nejsou. Jim Drake tak jednoho dne připevnil na klasické surfové prkno trojúhelníkovou plachtu s ráhnem pro držení. Plachta byla připevněna k plováku kloubem a mohla se tak pohybovat ve všech směrech a umožňovat ovládání plováku. Psal se rok 1967 a byl vynalezen windsurfing.

Více o windsurfingu...
Novinky
Novinky

Moravský pohár I

Tisk
Na Těrlicku proběhl o víkendu 30.4.-1.5.2016 první závod Moravského regionálního poháru. Přihlásilo se celkem 9 závodníků ve třídě Raceboard. Počasí bylo na rozdíl od předchozího mrazivého víkendu mnohem teplejší a slunečné. Vítr vál ze severovýchodu a byl tedy chladnější. Odpoledne se po ustálení větru začalo závodit. První dvě rozjížďky byly trochu "ušmudlané", protože občas přestávalo foukat. Později však začlo foukat lépe a celkem se v sobotu odjely čtyři rozjížďky.
Celý článek...
 

Raceboard Masters World Championships

Tisk
Hi everyone! 

You are very welcome to Riga, Latvia, to World Championships Raceboard Masters and Riga Cup RS:X and Techno293. The event will be held in lake Kisezers from May 31st to June 4th, and it’ll be hosted by Sailing Club 360

All the information you will find in Notice of Race: http://masters2016.raceboard.org

See you in Riga!

Sailing Club 360
 

Supercup Slovensko 2016

Tisk

Od 7. do 8.5.2016 bude na přehradě Domaša probíhat první Supercup letošní sezóny ve třídách Bic Techno 293 a Raceboard. Závodníkům poskytne zázemí Surfclub Domaša, Holčíkovce. Poblíž klubu je možné zajistit ubytování za 10EUR na noc. V blízkosti je nová restaurace, kde se vaří. Kempování, elektřina a WC je součástí startovného. Další podrobnosti ve vypsání. 

Vypsání závodu

 

MČR Funboard - vypsání závodu

Tisk

Ale abychom měli také nějaké dobré zprávy, tak ZDE  je Vypsání MČR Fun ve Viganji. 

Cool

Prosím, pozvěte všechny známé, hlavně ze zahraničí, ať to má pořádnou úroveň. 

Děkujeme 

 

Český pohár slalom III

Tisk

Milí slalomáři, bohužel nám letos Bůh větru nepřeje a ani tento víkend slalom neproběhne. Je mi líto.

Marek Raška, ředitel závodu 

 

 

 

 

 

Jarní informace ČWA 2016

Tisk
Jarní informace konečně na světě v sekci Dokumenty .
 

Pozvánka na Moravský pohár I

Tisk

30.4.-1.5.2016 se na Těrlické přehradě bude konat závod Moravský pohár I ve třídě Raceboard. Všechny závodníky za TJ Baník Karviná srdečně zve Zdeněk Raška.

Vypsání

 

Luky regata 2016

Tisk

O tomto víkendu 23.-24.4.2016 proběhl závod „Luky regata“ na Jesenici za velmi studeného počasí. V sobotu za nepřetržitého deště občas i se sněhem a v neděli již bez deště, ale pořádná „kosa“.

Celý článek...
 

Český pohár slalom II - update

Tisk

Milí slalomáři, 

vzhledem k předpovědi (teploty pod 10°C) dávám na vědomí, že tento víkend se závod ve slalomu nekoná.

Marek Raška, ředitel závodu 

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 1 - 9 z 589
Česká windsurfingová asociace | www.cwa.cz

Windsurfing - česká windsurfingová asociace | Copyright © 2009 ČWA

Tyto stránky vytvořila česká widsurfingová asociace s cílem informovat

o dění ve svém okolí a pro všechy zájemce o windsurfing. Pokud i vás windsurfing

zajímá, tak jste na správném místě.