Historie ČWA

2003

Lodní třída FUN se stabilizovala a závodů se pravidelně účastní 20 lidí srovnatelné výkonnosti. 5 lidí se pravidelně zúčastňuje závodů Euro Cupu.

Třída OK. Jedná se o druhou nejpočetnější třídu, kde účast v závodě hodně závisí na tom, v které části republiky se závod koná. Je otevřená pro všechny závodníky bez rozdílu výkonnosti a materiálového zabezpečení.

Více o historii ČWA...
Historie windsurfingu

Windsurfing – tento název vznikl z anglických slov wind - vítr a surf - příboj a přesně vystihuje oč se v tomto sportu jedná. Zatímco ale windsurfing je sport poměrně mladý, asi 35 let, tak surfování na prknech po příbojových vlnách provozují havaijští domorodci od nepaměti. Surfing velmi rádi provozovali i kaliforňané Jim Drake se svým přítelem Hoylem Schweitzerem. Jelikož to byli činorodí muži, přemýšleli, jak si zasurfovat, ikdyž zrovna ty správné vlny nejsou. Jim Drake tak jednoho dne připevnil na klasické surfové prkno trojúhelníkovou plachtu s ráhnem pro držení. Plachta byla připevněna k plováku kloubem a mohla se tak pohybovat ve všech směrech a umožňovat ovládání plováku. Psal se rok 1967 a byl vynalezen windsurfing.

Více o windsurfingu...
Novinky arrow Archiv arrow Výsledky 2008
Výsledky 2008

Watersweets Ocean Festival . 26.6 - 3.7 / 2008

Tisk
http://test.funlife.cz/cwa/images/data/photos/watersweets/379-vlajka_cr_home.jpgMistrovství České republiky ve SLALOMU a FREESTYLE.
Celý článek...
 

Vetrán Cup . 28 - 29/6 /2008

Tisk
http://test.funlife.cz/cwa/images/data/photos/veterancup/373-brno_senior_00.jpg O víkendu se v Brně jel předposlední závod Regionálního poháru Morava - Veterán Cup.
Celý článek...
 

Jarní cena Dářka . 21 - 22/6/2008

Tisk
http://test.funlife.cz/cwa/images/data/photos/darka/355-darko_cena.jpg Velké Dářko a loděnice YC Žďas bylo o víkendu 21.-22. června dějištěm druhého závodu surferů.
Celý článek...
 

Super Cup Balaton . 13 - 15/6/08

Tisk
http://test.funlife.cz/cwa/images/data/photos/balaton/357-balaton.jpg Je to neuvěřitelné, ale již pátý rok za sebou na Balatonu funělo a odjel se závod ve slalomu i formule.
Celý článek...
 

Pohár Vysočiny . 14 - 15/6/2008

Tisk
http://test.funlife.cz/cwa/images/data/photos/poharvysocina/343-darko_vysocina01.jpg Letošní dvojice závodů pro surfery na Velkém Dářku má již patnácté pokračování. První závod - Pohár Vysočiny - je součástí seriálu o Český pohár.
Celý článek...
 

Pohár Rozkoše . 7-8/6/2008

Tisk
http://test.funlife.cz/cwa/images/data/photos/rozkos/336-rozkos_00.jpg O víkendu se uskutečnil další závod Českého poháru lodních tříd Rac a Fun na Rozkoši.
Celý článek...
 

Velká cena ČR - TMR WS . 3-4/6/08

Tisk
Výsledky z Brněnské přehrady.
Celý článek...
 

Luky Regata . 24-25/5/08

Tisk
http://test.funlife.cz/cwa/images/data/photos/lukyregata/322-jesenice_luky1.jpg V sobotu odjety 3 rozjížďky nonstop - pozdní odpoledne za severovýchodního větru 3- 5 m/s. V neděli nic.
Celý článek...
 

Krajský přebor v Brně . 24-25/5/08

Tisk
Výsledky z Brněnské přehrady.
Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 Následující > Konec >>

Výsledky 1 - 9 z 17
Česká windsurfingová asociace | www.cwa.cz

Windsurfing - česká windsurfingová asociace | Copyright © 2009 ČWA

Tyto stránky vytvořila česká widsurfingová asociace s cílem informovat

o dění ve svém okolí a pro všechy zájemce o windsurfing. Pokud i vás windsurfing

zajímá, tak jste na správném místě.