Historie ČWA

2003

Lodní třída FUN se stabilizovala a závodů se pravidelně účastní 20 lidí srovnatelné výkonnosti. 5 lidí se pravidelně zúčastňuje závodů Euro Cupu.

Třída OK. Jedná se o druhou nejpočetnější třídu, kde účast v závodě hodně závisí na tom, v které části republiky se závod koná. Je otevřená pro všechny závodníky bez rozdílu výkonnosti a materiálového zabezpečení.

Více o historii ČWA...
Historie windsurfingu

Windsurfing – tento název vznikl z anglických slov wind - vítr a surf - příboj a přesně vystihuje oč se v tomto sportu jedná. Zatímco ale windsurfing je sport poměrně mladý, asi 35 let, tak surfování na prknech po příbojových vlnách provozují havaijští domorodci od nepaměti. Surfing velmi rádi provozovali i kaliforňané Jim Drake se svým přítelem Hoylem Schweitzerem. Jelikož to byli činorodí muži, přemýšleli, jak si zasurfovat, ikdyž zrovna ty správné vlny nejsou. Jim Drake tak jednoho dne připevnil na klasické surfové prkno trojúhelníkovou plachtu s ráhnem pro držení. Plachta byla připevněna k plováku kloubem a mohla se tak pohybovat ve všech směrech a umožňovat ovládání plováku. Psal se rok 1967 a byl vynalezen windsurfing.

Více o windsurfingu...
Novinky arrow Archiv arrow Závody 2009
Závody 2009

Samovo Hnízdo 2009

Tisk

Vyhlášení sezony 2009 máme již za sebou a surfařský večírek byl opět velice vydařený. Občerstvení bylo perfektní jako vždy, hudba nechyběla a zábavy bylo v celém "Samově hnízdě" plno. Za toto všechno patří dík Martinovi Tothovi, který surfařům večírek umožnil uspořádat. Všem vítězům gratulujeme a čekáme na brzké shledání znovu na vodě!!!

Novinka!...Příští rok se mohou raceboardaři těšit na Pana prezidenta Marka Rašku, který poctí a posílí jejich třídu v závodech regionálních pohárů. Máro vítej!

Fotografie

RS:X Team Race European Open Championship

Tisk

Team race RS:X na Sicílii měl i české zastoupení v československém týmu s Karlem Lavickým, Patrikem Pollakem a Janou Slívovou...skončili celkově na 9. místě...podívejte se na výsledky...

Zhlédněte i video ze závodu na youtube...

Slalom Egypt 2009

Tisk

Mistrem Slalomu letošní sezony pro Českou Republiku je Jan Skřepek. Gratulujeme!

Tisk
Máme zde report z Českého poháru Slalomu a Formule na Neusiedlersee v Rakousku, který nám poskytl Jan Skřepek...(dále v textu najdete výsledky)
Celý článek...

Nechranický maraton 2009 + Slalom

Tisk
O víkendu 3.-4.10.2009 se uskuteční poslední závod letošní sezony v ČR a to Nechranický Maraton. Koná se na Nechranické přehradě ve Vikleticích a organizuje ho místní Jacht Club a ČWA. Ve vypsání je maraton pro Racy i Funy a za příznivých větrných podmínek se pojede i slalom! Proto neváhejte a pojďme se všichni naposledy letos sejít na Nechranicích a zakončit tak windsurfařskou sezonu 2009.

VYPSÁNÍ

V rámci závodu Nechranický maraton se tento víkend 3.-4.10.2009 koná náhradní závod českého poháru ve slalomu! Předpověď vypadá nadějně proto se tento závod uskuteční.

MISTRZOSTWA POLSKI w kl. OLIMPIJSKICH RS:X

Tisk

Máme zde výsledky závodu olympijské třídy RS:X z Mistrovtsví Polska, kterého se účastnil náš závodník Petr Kučera jun.

VÝSLEDKY

Chiemsee 2009

Tisk

Info o letošním ročníku maratonu na Chiemsee na stránkách zdejšího surfclubu, kde najdete i výsledky... http://www.surfclub-chiemsee.de/sport/

Zúčastnili se i někteří čeští surfaři..Petr Kučera ml. se umístil celkově na třetím místě, na šestém Radim Kamenský. V kategorii nad 35 let zvítězil Josef König a na druhém místě v kategorii nad 55 let byl Petr Kučera st. Gratulujeme všem zúčastněným!

Cena Lučana 2009

Tisk
Poslední pohárový závod sezony mají surfaři za sebou. Vítr závodníci moc neočekávali, přesto raceboardaři odjeli v sobotu 5 rozjížděk, stálé pumpování však nechybělo. Sobotní večer byl ve znamení country, někteří se vypravili kapely poslechnout a případně si i "trsnout". V neděli se zatáhlo a vítr již nepřišel, proto byl závod ukončen již ve 12 hodin.

Pořadí: Závod vyhrál Jakub Slíva, druhý byl Radim Kamenský a třetí Petr Kučera mladší. Nejlepší žena byla Martina Hrubá, nejlepší a jediný dorostenec Lukáš Koblasa, nejlepší veterán Petr Kučera starší a nejlepší grand master Roman Hrubý.

VÝSLEDKY

FOTOGALERIE

Tvarůžková regata 2009

Tisk
Další ročník závodu Tvarůžková regata v Mohelnici se konal tento víkend 12.-13.9.2009. Zpestřením sobotního rána byl "příjezd" bratrů Kamenských, které do loděnice s jejich porouchaným autem přitáhl na laně Láďa Ehl. V loděnici vládla výborná atmosféra jako každým rokem a přítomnost olomouckých tvarůžků byla samozřejmostí. Celodenní dostupnost čerstvých chlebů s tvarůžky, k večeři raubířská a nakonec místní specialita, smažené tvarůžky v těstíčku dle tajné receptury, jistě uspokojili chutě všech závodníků. Nebyli jsme tam však pouze kvůli jídlu i na závodění došlo, i když větru nebylo mnoho. Odjely se 4 rozjížďky, 2 v sobotu a 2 v neděli, ve kterých se místy střídalo bezvětří s větrem kolem 4 m/s, který se točil ze všech stran. Závod to tedy byl vydařený a ceny byly bohaté jak to na Mohelnici známe. Každý závodník byl oceněn, takže si všichni odvezli spoustu cen a ještě navíc "vůni tvarůžků".