Historie ČWA

2003

Lodní třída FUN se stabilizovala a závodů se pravidelně účastní 20 lidí srovnatelné výkonnosti. 5 lidí se pravidelně zúčastňuje závodů Euro Cupu.

Třída OK. Jedná se o druhou nejpočetnější třídu, kde účast v závodě hodně závisí na tom, v které části republiky se závod koná. Je otevřená pro všechny závodníky bez rozdílu výkonnosti a materiálového zabezpečení.

Více o historii ČWA...
Historie windsurfingu

Windsurfing – tento název vznikl z anglických slov wind - vítr a surf - příboj a přesně vystihuje oč se v tomto sportu jedná. Zatímco ale windsurfing je sport poměrně mladý, asi 35 let, tak surfování na prknech po příbojových vlnách provozují havaijští domorodci od nepaměti. Surfing velmi rádi provozovali i kaliforňané Jim Drake se svým přítelem Hoylem Schweitzerem. Jelikož to byli činorodí muži, přemýšleli, jak si zasurfovat, ikdyž zrovna ty správné vlny nejsou. Jim Drake tak jednoho dne připevnil na klasické surfové prkno trojúhelníkovou plachtu s ráhnem pro držení. Plachta byla připevněna k plováku kloubem a mohla se tak pohybovat ve všech směrech a umožňovat ovládání plováku. Psal se rok 1967 a byl vynalezen windsurfing.

Více o windsurfingu...
Novinky arrow Archiv arrow Závody 2010
Závody 2010

Konečné výsledky sezony 2010

Tisk

Konečné výsledky sezony 2010 jsou po připomínkách k nahlédnutí níže.

Český pohár 2010 Fun

Český pohár 2010 Rac

Regionální poháry 2010

Masters Cup 2010

Masters Cup FUN 2010

 

Onedesign world championship 2010

Tisk
Shlédněte video z produkce Patrika Pollaka...
Celý článek...
 

Hell of wind 2010

Tisk

Skutečně poslední závod sezóny už je na dohled.

Notice of race závěrečného podniku Super Cupu v Šibeniku je k vidění ZDE...

 

Chiemsee 2010

Tisk
Někteří čeští závodníci se zúčastnili letošního ročníku Chiemsee Marathonu. Report bohužel nikdo neposkytl, a tak máme k dispozici jen stránky tamního surfclubu.
 

Ski Regata 9.-10.10.2010

Tisk
 Netradiční závod na Jablonecké přehradě Ski Regata, minulý víkend úspěšně uzavřela surfařskou sezonu. Závod se povedl, počasí závěru sezony přálo a závodníci odjeli rozjížďky na kolech i na surfech. Pro přiblížení atmosféry pro ty, kteří se akce nezúčastnili, najdete ve fotogalerii.

Výsledky

 

Nechranický maraton zrušen!

Tisk
 Oznámení pro závodníky: Vzhledem k nepříznivé větrné předpovědi se závod Nechranický maraton, který měl proběhnout o nadcházejícím víkendu 2.-3.10.2010, ruší!
 

Dářkovská "50" 25.-26.9.2010

Tisk

 Minulý víkend se konal dlouho avizovaný netradiční závod Dářkovská "50". Pořádali ho Petr Rott, Roman Hrubý a Luboš Mielec k příležitosti svých narozenin. Byl zajištěn perfektní doprovodný program pro závodníky, bohaté pohoštění, večerní muzika a nechyběl dokonce ani ohňostroj, kterého se ujal Pavel Hartman. V sobotu byly dobré závodní podmínky, ani mráz ani déšť, jak bychom mohli ke konci září na Velkém Dářku očekávat a racy odjely 4 rozjížďky. Na vodě panovala skvělá atmosféra díky účasti některých formulářů ve třídě rac. Celkem ze 33 závodníků se na prvním místě umístil Petr Kučera na místě druhém Radim Kamenský a třetí místo získal Jiří Král. Nejlepší z oslavenců byl Lubomír Mielec, zárověň první v kategorii Veterans. Na prvním místě ve třídě Grand Masters se umístil Roman Hrubý. Z formulářů si na raceboardu nejlépe vedl Jakub Zíma, který skončil na šestém místě.

Výsledky

Fotogalerie

 

Cena Lučana 18.-19.9.2010

Tisk

 Závod jménem Cena Lučana na Nechranické přehradě znovu potvrdil, že předpověď větru často nevyjde. V sobotu začalo foukat až od dvou hodin a foukalo dlouho do večera. Pro Racy i Funy závod začal i skončil v sobotu, a obě třídy závod odjely, i když pro Funy nebyl pohárovým. Racům se podařily odjet 4 rozjížďky, první byla odjeta ve velmi slabém větru, chvílemi i v bezvětří, avšak další rozjížďky závod vylepšily. Ať byl vítr jaký byl, my mu neporučíme, a nejlépe si s ním poradil domácí závodník Jakub Slíva, druhé místo obsadil Petr Kučera a třetí místo záskal první Veteran Lubomír Mielec. Nejlepší ve třídě Rac v kategorii Grand Masters byl Petr Rott. Formule odjely jen jednu a to zkrácenou rozjížďku, ale i to se počítá. Musím vyzdvihnout výkon prezidenta ČWA Marka Rašky, který dostal hned 2 ocenění! Celkově se ve formuli umístil na třetím místě a v kategorii masters na prvním. V celkovém pořadí první místo ve třídě Fun získal Martin Sladký, následován Jakubem Zímou. Děkujeme pořadatelům za uspořádání závodu a těšíme se na příští závodní sezonu.

Výsledky

Fotogalerie 

Martina Hrubá

 

Tvarůžková regata 11.-12.9.2010

Tisk

 O víkendu 11.-12.9.2010 se konal závod na vodní ploše Štěrkovna Mohelnice, kterého se zúčastnilo 22 závodníků. Tento závod byl vždy nevšední pohoštěním, většinou se skládajícím z výborných olomouckých tvarůžků, a je určen pro kategorii Raceboard. Podařily se odjet 4 rozjížďky, ve kterých témeř suveréně vyhrál Radim Kamenský. Na další pořadí se podívejte sami do VÝSLEDKŮ. Pro přiblížení atmosféry závodu zde máme fotogalerii.

Martina Hrubá

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 Následující > Konec >>

Výsledky 1 - 9 z 41
Česká windsurfingová asociace | www.cwa.cz

Windsurfing - česká windsurfingová asociace | Copyright © 2009 ČWA

Tyto stránky vytvořila česká widsurfingová asociace s cílem informovat

o dění ve svém okolí a pro všechy zájemce o windsurfing. Pokud i vás windsurfing

zajímá, tak jste na správném místě.