Wing Foil

Wing foil je nový sport, který kombinuje windsurfing, kitesurfing a stand up paddleboarding. Základem je malá deska s hydrofoilem, která se pohybuje nad vodou, a křídlo, které se drží v rukou a využívá sílu větru. Wing foil je vhodný pro všechny věkové kategorie a úrovně zkušeností. Můžete si ho užít na jezerech, i na moři. Wing foil je zábavný, dynamický sport, který vás nechá prožít nezapomenutelné zážitky na vodě. Tento relativně nový vodní sport se rychle stává velmi populárním po celém světě.

Sportovec stojí na prkně a drží nafukovací křídlo rukama ve vzduchu. Křídlo umožňuje plachtit na vodní hladině nebo ve vzduchu, pokud jsou k dispozici vhodné větrné podmínky. Kromě toho se však dá křídlo využít i k akrobatickým kouskům a skokům nad vodou.

V roce 2023 se v České republice začaly pořádat závody Českého poháru. Historicky prvním závodem byla Věstonická Venuše na Nových Mlýnech (13. – 14. 5. 2023).

Pokud máte zájem o tento sport, neváhejte a připojte se k naší komunitě nadšenců, kteří sdílejí stejnou vášeň pro vodu a vítr.

Odkazy