Historie ČWA

2003

Lodní třída FUN se stabilizovala a závodů se pravidelně účastní 20 lidí srovnatelné výkonnosti. 5 lidí se pravidelně zúčastňuje závodů Euro Cupu.Třída OK. Jedná se o druhou nejpočetnější třídu, kde účast v závodě hodně závisí na tom, v které části republiky se závod koná. Je otevřená pro všechny závodníky bez rozdílu výkonnosti a materiálového zabezpečení.Ve třídě RAC pokračuje stálý úbytek závodníkůV olympijské třídě Mistral One Design se Tomáši Malinovi nepodařilo se kvalifikovat na OH v následujícím roce. Mistrovství dlouhých plováků se uskutečnilo na Lipně v rámci jubilejní regaty  110 let jachtingu v Čechách. Mistry v jednotlivých třídách se stali : OK Haubold Petr, IMC Kamenský Radim, RAC T Volf Radim, RAC L Zíma Jakub. Třída FUN měla své mistrovství opět v chorvatské Vigani a titul obhájil Martin Sladký. Český pohár, který byl díky sponzorům dotován 30.000 Kč pro třídu OK a 80.000 Kč pro třídu FUN,  v jednotlivých třídách získali : OK Petr Harant, IMC Petr Kučera ml, RAC Radim Volf, FUN Patrik Hrdina.

2004

Tomáš Malina se na poslední chvíli kvalifikoval na Olympijskou regatu na OH v Athénách obsadil 31. místo.Na Valné hromadě na Nechranicích se pro rok 2005 zrušila třída OK a vnikla nová třída Raceboard Open. Ve třídě musí být použity plováky odpovídající proměřovacím předpisům pro třídu Raceboard a velikost plachty není omezena. Třída Raceboard (RAC) zůstala beze změny. Dále nikdo nenavrhnul nového kandidáta ani změnu v presidiu ČWA a tak VH odhlasovala, že stávající presidium je zvoleno i pro další dvouleté období ve stejném složení.Pro sezónu 2005 Mezinárodní asociace schválila nový monotyp RS:X pro OH 2008 a razantní změny ve třídě RAC.Mistrovský titul na Nechranicích získali: Josef König, IMC Prtr Kučera ml, RAC Jakub Zobač. V chorvatské Vigani FUN Patrik Hrdina.Český pohár : OK Josef König, RAC Jakub Zobač, FUN Skřepek JanDíky štědrým sponzorům byl ČP pro třídu OK dotován 30000 Kč a třída FUN uskutečnila seriál závodů pod názvem Bonver Cup, který byl dotován 250000 Kč.

Výsledky Bonver Cupu: 1 Patrik Hrdina, 2 Jan Skřepek, 3 Oliver Glofak. Vyhlášení výsledků Bonver Cupu a předání cen proběhlo v předvánočním čase v Praze v klubu RODOP a byl to nezapomenutelný večírek.

2005

V tomto roce uběhlo třicet let od prvního závodu ve windsurfingu, který se konal v roce 1975 na přehradě Jesenice u Chebu. Místní oddíl TJ Lokomotiva Cheb pořádal u této příležitosti dvoudenní závod s koeficientem 5 pro všechny ws třídy. Součástí podniku byl i závod historických plováků.Firma Reinvest věnovala 50. 000 korun jako prize money do soutěže Super Cup pro třídu FUN.  Mistři ČRFUN Milan KirRAC Petr KučeraRCO Vavřík PetrVítězem Českého poháru se stali ve řídě FUN Skřepek Jan, ve třídě RAC Kučera Petr ml. , v RCO Himmel Jiří  2006Na valné hromadě se volilo nové presidium ČWA ale nikdo neměl o tyto pozice zájem a tak VH odhlasovala setrvání stávajících členů prezídia (Raška, Hrubý, Vaněk, Altmann) pro další dva roky.Luboš Milelec z presidia odstoupil a zároveň bylo presídium doplněno o Jaroslava Vykydala. Pro třídu FUN se na závody Českého poháru podařilo sehnat 60. 000 Kč jako price money  Třída RS:X je v světě hodně populární a v jednotlivých zemích má velkou podporu od národních asociací. V ČR je situace trochu odlišná, podpora od ČSJ je nulová a pouze 3 lidi u nás vlastní RS:X komplet. Ostatní mladí závodníci, kteří dříve olympijskou třídu jezdili, dali letos přednost levnější třídě FUN.Martin Toth zúčastnil na ME FW v Turecku a závodníci Štěpánek, Tóth, Raška, Malina, absolvovali MS ve slalomu.

Mistři ČRFUN Milan Kir
RAC Kamenský Radim
RCO Kučera PetrVítězem Českého poháru se stali ve řídě FUN Kir Milan, ve třídě RAC Kamenský Radim , v RCO Kučera Petr

2007

Velikost plachet pro třídu RAC je omezena na max. velikost 9,5 m2 pro muže a 8,5 m2 pro ženyStejně jako vloni, tak i v letošním roce obdržela ČWA velmi významný příspěvek od „štědrého dárce“ v hodnotě  200 tisíc na finanční odměny nejlepších závodníků.Poprvé se podařilo uspořádat MČR v řeckém Vassiliky, MČR se uskutečnilo na Gardě.Ve třídě RS:X se nikomu z trojice Malina, Kučera, Lavický nepodařilo kvalifikovat na OH 2008 do Číny.

Mistři ČRFUN Martin Tóth
RAC Karel Lavický
Slalom Kudláček Pavel
Freestyle Ondřej Erban
Rac master Roman Hrubý
Rac veteran Lubomír MielecVítězem Českého poháru se stali ve řídě FUN Tóth Martin, ve třídě RAC Lavický Karel
2008

V olympijské třídě RS:X nikdo z našich na OH 2008 nestartoval protože neprošel kvalifikací. Nyní se s napětím očekává na listopad, kdy bude upřesněn typ plováku na příští OH do Londýna.V Londýně se pojede opět na mírně modifikovaném kompletu RS:X. Reprezentační družstvo pro příští rok tvoří Petr Kučera ml. a Karel LavickýRAC :V této třídě získal Luboš Mielec bronzovou medaili z mistrovství světa veteránů. Petr Kučera získal 3 místo na mistrovství Evropy.FUN:Naši se pravidelně objevují na předních místech mezinárodního SuperCupu.Letošní Super Cup se stal doménou Čechů, ve Formuli zvítězil Karel Lavický a ve slalomu Honza Štěpánek. I další přední místa obsadili čeští jezdci. Na mistrovství Evropy obsadil Patrik Hrdina 69. místo.Slalom:Opět proběhlo Mistrovství ČR ve slalomu v řeckém Vassiliki, závod byl velmi bohatý na doprovodný program, ale bohužel ne na vítr, takže se odjely pouhé tři eliminace. Na mistrovství světa masters skončil Pavel Kudláček 15. místě ČWA opět obdržela velmi významný příspěvek od velmi štědrého sponzora.Podařilo uvést do života vlastní internetové stránky České windsurfingové asociace www.cwa.cz O jejich provoz a aktualizaci se bude starat Adam Horký a prezídium ČWA.Na Valné hromadě na Nechranicích proběhla volba prezídia ČWA. Z funkce sekretáře ČWA odstoupil Václav Vaněk a nahradil jej Adam Horký.Ostatní členové prezídia zůstávají na svých funkcích minimálně do příštích voleb v tomto složení:Prezident: Marek RaškaHospodář: Roman HrubýSekretář: Adam HorkýSTK: Tomáš AltmannZástupce RAC: Jaroslav Vykydal

RAC Radim Kamenský
Slalom Milan Kir
Freestyle Dominik Kovařík
Fun junioři Jakub Zíma
Rac veteran Lubomír MielecVítězem Českého poháru se stali ve řídě FUN Milan Kir, ve třídě RAC Radim Kamenský, ve třídě Slalom Pavel Kudláček