Vítr z vinohradů

O víkendu 5.-6. 9. 2015 se uskutečnil na Nových Mlýnech poslední pohárový závod windsurfingové závodní sezóny 2015 „Vítr z vinohradů“.  Jednalo se o první závod v rámci Super Cupu třídy „Bic Techno 293“ v České republice, to znamená, že se čeští mladí závodníci poprvé utkali se závodníky z Německa, Maďarska a Slovenska. Účast byla nad očekávání vysoká a na startovní listině rozvíjející se třídy se objevilo 36 závodníků.

Podmínky nebyly vůbec snadné, jelikož vítr dosahoval v neděli v nárazech až 14 m/s a vlny byly srovnatelné s podmínkami na moři. I přes náročné podmínky závodníci bojovali o umístění z plných sil. Závodní pole zkrášlovalo i 5 dívek, z nichž silný vítr nejlépe zvládla Karolína Beránková ze Slovenska (SVK – 11). V celkovém pořadí ve třídě Bic Techno se na prvním místě umístil Stephan Hecker (GER – 864) z Německa, zároveň vyhrál kategorii do 17ti let.  Richárd Geiger (HUN – 208) z Maďarska byl nejrychlejší v kategorii do 15ti let následovaný nejlepším domácím závodníkem  Petrem Čechem (CZE – 48, TJ Delfín Jablonec), který v celkovém pořadí skončil osmý.              Bylo dobré se poměřit s konkurencí mimo ČR, silnější vítr mi sedl velmi dobře.“ okomentoval Petr závod.

 Kategorii do 13 let ovládl Maďar Morvai Bálint (HUN – 3000). Druhé místo v této kategorii obsadil domácí závodník Adam Štěpánský (CZE – 40, TJ Slávia – Česká Skalice).

 

Ve třídě Raceboard se s vypětím všech sil utkalo 30 závodníků a k vítězství gratulujeme Patrikovi Pollakovi (SVK – 1) ze Slovenska, k druhému místu Petru Kučerovi (CZE – 15, TJ Rapid Brno) a k místu třetímu Jakubovi Slívovi (CZE – 6, YC Nechranice). Ve třídě Funboard byl z 10 závodníků nejrychlejší Milan Kir (CZE – 1, identity WS Club Nechra)., následován Martinem Sladkým (CZE – 4, ČWA) a Patrikem Hrdinou (CZE – 17, YC RODOP).

 

Gratulujeme a děkujeme pořádajícímu jachklubu YC Dyje za organizaci závodu.

Martina Hrubá ČWA

 Výsledky: BIC, FUN, RAC

Fotogalerie

 

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..