Nechranická buchta 21.-22.8.2010

Pozvánka na Nechranickou buchtu

Plachetní směrnice

Vypsání závodu

 Tradičně skvěle připravený závod proběhl o tomto víkendu 21.-22.8.2010 na Nechranicích v příjemném prostředí jachtklubu Lomazice. Předpověď na vítr byla celkem zoufalá, aproto počty přihlášených závodníků nebyly vysoké. Osmnáct raceboardů a sedm formulářů jistě nepotěšilo organizátory závodu, kteří se snažili jako vždy a Nechranická Buchta je určitě nejlépe zajištěným závodem v roce. Bohužel si takto podřežeme pod sebou větev a nezájem závodníků bude následován nezájmem pořadatelů.

Slunná sobota proběhla dle scénáře "Čekání na vítr". Až v podvečer se podařilo raceboardům odjet 2 rozjížďky ve velmi slabém větru.

Neděle slibovala předpověď 3,5 m/s, v nárazech 5 m/s, což se vyplnilo. Ovšem až kolem třetí hodiny, kdy se závod chýlil ke konci. Podařilo se ale odjet další dvě rozjížďky, takže závod pro třídu Raceboard platí jako Český pohár. Za zmínku stojí nestárnoucí Luboš Mielec, který v obtížných podmínkách vyhrál poslední rozjížďku a celkově se umístil na čtvrtém místě.

Rád bych velmi poděkoval pořadatelům a doufám, že se nám podaří je přesvědčit, aby se Nechranická Buchta rozdávala i v příštích letech.

Výsledky

Foto

Další fotografie ze závodu: http://www.nechra.cz/index.php?s=71&g=7&m=23

Marek Raška

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial