Petr Kučera 1. v kategorii těžcí na MS Raceboard 2015

Petr Kučera Mistrovství světa ve třídě Raceboard se tento rok pořádalo v polských Sopotech v týdnu od 8. do 13.6. 2015. Na mistrovství se vydala početná skupina 11 českých závodníků. Celkem se závodu zúčastnilo 70 mužů a 10 žen.

Sopocki Klub Å»eglarski poskytl účastníkům příjemné zázemí a pohostinnost. Po celý týden panovalo slunečné počasí s dostatkem větru i když ze začátku bylo poněkud chladněji. Větrné podmínky byly každý den odlišné, vál vítr o rychlosti 5-7 m/s, první den i silnější. Závodníci si užili různorodých podmínek, od větších vln až po poryvový vítr ze břehu. Rozjížďky byly doplněny i o jeden maraton, u kterého bohužel síla větru polevila na krajní mez.
Nejlépe tyto podmínky zvládal Max Wójcik z místního klubu, který kromě jediné rozjížďky zajel samé jedničky a stal se tak mistrem světa.
Z české výpravy dosahoval výborných výsledků Petr Kučera junior, který dojel na celkovém 7. místě a ve váhové kategorii těžcí obsadil 1. příčku.