Deštivá Cena YCN

Deštivý, ale nakonec slušně větrný – takový byl víkend od 17. do 18. září 2016 na Nechranicích. Účast v závodě zachraňovala početně hlavně naše mládež. Dostavilo se 18 závodníků ve třídě Bic Techno, 11 raceboardů a 5 formulářů.

V sobotu bylo možné odstartovat až odpoledne, když se trochu rozfoukalo. Vítr byl slabý a proměnlivý. Některé rozjížďky musely být zkráceny. Večer se všichni rádi odebrali do klubovny, kde na ně čekala připravená večeře od pořadatelů závodu. Zábava pokračovala dále do pozdních hodin. O skvělou náladu a hudbu k poslechu se postaral Pepa König (kytara)  a Jirka Šplíchal (harmonika). Svou troškou do mlýna přispěl také Adam Horký.

V neděli jsme se probudili opět do deštivého rána. Slušně foukat začalo po desáté hodině. Podmínky byly nakonec lehce skluzové – přišel vítr o síle 7-8 m/s. Raceboardy odjely 4, Bic Techno 3 a formule 2 rozjížďky nonstop. Někteří mlaďoši (Petra Kučeru st. nevyjímaje) se větru nemohli dost nabažit ani po závodě a i přes trvající déšť se projížděli dál ve skluzu.

Ve třídě Bic Techno 293 celkově zvítězil Adam Nevelöš. Martin Mikulec skončil na stříbrné příčce těsně o 1 bod. Na třetí pozici dojel Adamův sourozenec Tibor Nevelöš.

Na 1. místě v raceboardech svoji formu potvrdil opět Adam Horký. Na druhé příčce dojel místní Jakub Slíva, také se zcela vyrovnanými výkony. Na třetím místě skončil Martin Slíva. Ve formulích zvítězil Marek Raška.

Výsledky

2 komentáře u „Deštivá Cena YCN“

  1. Co by se mělo stát, aby formuláři jezdili na pohárové závody? Přiznám se, že sám jsem váhal protože bylo lano na sjezdový závod na klínovci. Nakonec jsem si řekl, že podpořím formuli na posledním pohárovém závodě. To jsem ale netušil jak to dopadne. Přihlášeno 5 a na vodě 3, z toho jedna žena, která na závody přijela z Regensburgu. Bývalo dobrým zvykem na pohárové závody jezdit i když není předpověď úplně ideální. Všichni víme, jak to s předpověďmi je, to byl i tento případ. V neděli větru dostatek na dobrý závod. Myslel jsem, že vás formule baví a rádi se sejdeme a zazávodíme si. Bohužel je to asi trochu jinak. Možná by bylo lepší si přiznat že už vás FW nebaví a vysrat se na to úplně. Nebo pořídit RAC jak již někteří hrobaři činí a věnovat se posunu s pocitem že přece taky závodím a ke všemu za každých podmínek. Já nechci dělat krok zpět. Děkuji za případné polemiky.

    Odpovědět
  2. Smutný, ale pravdivý. V Rac nás bylo taky „jen“ 11 (na pohárovej závod je to dost malá účast), ale alespoň šli všichni na vodu. Ještě že je tu Bic. Jinak závod se trefil do jedinýho větrnýho víkendu, což bylo paráda.

    Odpovědět

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..