Jablonecká Ski Regata 41.ročník

O prvním říjnovém víkendu se konal 41.ročník závodu SKI REGATA na Jablonecké přehradě. Závod zahájil Ing. Petr Beit, Primátor statutárního města Jablonec nad Nisou, které akci finančně podpořilo. V sobotu se podařilo za příznivého větru odjet 6 rozjížděk a v neděli ještě dvě, celkem bylo na startu 40 windsurfů a plachetnic.

Výsledky ZDE

V nejpočetnější třídě BIC Techno 293, kde startovalo 15 dětí, vyhrál s přehledem úřadující mistr ČR Ondřej Müller z SK Štětí před svým týmovým kolegou Mikulášem Vaszim a třetí místo obsadil Jonáš Horáček z domácí TJ Delfín. Nejlepší mezi dívkami byla Kristýna Chalupníková z Jachtklubu Brno před Klárou Himmelovou z YC Nechranice a Adélou Raškovou z ČWA. Ve třídě RAC zvítězil domácí nestor Petr Haubold.

Mimo windsurfingové třídy se závodilo i na plachetnicích. Optimisty vyhrála domácí Pavlína Lubasová před Bárou Švíkovou z Cere a Markétou Štěpánkovou z TJ Delfín. Lodní přídu Vaurien vyhrála domácí posádka Šercl/Srb.

Počasí vyšlo parádně a všichni účastníci obdrželi pamětní trička s logem závodu. Večerní program pak obohatil na hladině přehrady ohňostroj.