Mistrovství ČR Raceboard 2017

V sobotu 26. srpna na Nové Mlýny přijelo celkem 30 závodníků ve třídě Raceboard, aby se utkali na Mistrovství České republiky. Mnoho účastníků k nám přijelo ze Slovenska – celkem 12. Kromě toho byl závod vypsán pro třídu Fun, kde se přihlásilo 6 formulářů.

Větrné podmínky letos vrcholnému závodu bohužel příliš nepřály. V sobotu se čekalo na vítr marně až do večera. Další den v neděli dopoledne se situace opakovala. Naštěstí se odpoledne začalo měnit počasí. V okolí se objevily bouřkové mraky a začalo z nich foukat. Závodní komise toho využila a rychle postavila trať. Začalo se startovat, podmínky byly skluzové. Občasné změny větru rozhodčí korigovali posunutím návětrné bóje doleva nebo doprava a vlajkováním změny tratě. Na hranici byla asi druhá rozjížďka, kdy se v druhém kole změnil vítr tak, že nejrychlejší závodníci jeli z horní návětrné na dolní závětrnou bóji na boční vítr. V obou rozjížďkách dominoval Patrik Pollák následovaný Oliverem Čarným a Radimem Kamenským.

V pondělí bylo slunečné počasí, ale větru opět málo. Rozhodčí odstartovaly 2 rozjížďky dopoledne a 2 odpoledne. Vítr dosahoval síly maximálně 5 m/s nebo byl spíše slabší. V těchto podmínkách, kdy se vítr dosti měnil, se dařilo více Radimovi Kamenskému, který měl ten den ve výsledcích tři jedničky. Čtvrtá rozjížďka dne byla nakonec zrušena těsně před dojetím na horní bójku karuselu. Mistrovství tento den bylo zachráněno, protože se odjelo celkem 5 rozjížděk.

Poslední den mistrovství se znovu čekalo na vítr, ale bohužel marně. Hladina byla jako zrcadlo, takže se po 14. hodině přešlo ke slavnostnímu vyhlášení výsledků. Mistrem České republiky se letos stal těsně o jeden bod Radim Kamenský, který se však sám přiznal, že mu kromě Patrika Polláka chyběla konkurence. Jeho další sok, Petr Kučera, měl pracovní povinnosti, takže se nemohl závodu plně věnovat (i když byl přihlášen).

V jednotlivých kategoriích bylo toto pořadí

Mezinárodní absolutní pořadí

 1. Radim Kamenský
 2. Patrik Pollák
 3. Martin Potucký

České absolutní pořadí

 1. Radim Kamenský
 2. Jiří Král
 3. Martin Pospíšil

Grandmasters

 1. Karol Beránek
 2. Martin Pospíšil
 3. Milan Duchnovský

Veterans

 1. Lubomír Mielec
 2. Petr Kučera senior
 3. Petr Haubold

Ženy

 1. Dagmar Hrubá
 2. Karolína Beránková

 

Celkové výsledky

1 komentář u „Mistrovství ČR Raceboard 2017“

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..