Český pohár – slalom VII – report

O uplynulém víkendu se uskutečnil první letošní Český pohár ve slalomu.

Přihlášeno bylo 22 závodníků, z toho 6 závodnic něžného pohlaví. Závod byl ozdoben účastí Marco Langa, rakouského závodníka, který se umísťuje na předních místech světového poháru a vyvíjí závodní plachty Duotone.

Sobota přinesla nejprve tichý déšť, který vytrval celý den, ale nakonec také poměrně stálý ale nepříliš silný vítr. Rychlost větru nepřekročila 10 m/s, spíše se pohybovala mezi 7-8 m/s. Nicméně se odjela první runda 5-ti heatů, ve kterých startovali všichni dohromady. Pak následovala pauza a další 3 heaty ve stále stejném větru. Marco ukázal, že rychlost ve světovém poháru je trochu jiná než v poháru českém. Přestože Kuba Zíma mu občas byl důstojným soupeřem, tak vítězství v rozjížďce mu Marco ani jednou nedaroval. Kuba tak skončil druhý před Tomášem Malinou. Čtvrtý byl Petr Čech, který se určitě do světového poháru brzy podívá, na 5. místě stále rychlý Martin Sladký a největším překvapením bylo 6. místo Davida Drdy (DD), který bezchybnými halzami dokázal udolat podstatně zkušenější soupeře.
Mezi ženami kralovala Adéla Rašková, která rovněž často trápí mnohem zkušenější mužské soupeře svou překvapivou rychlostí. Vyzdvihnout je třeba rovněž výkon všech třech přihlášených juniorek. Holky se nebojácně popasovaly s tratí, na bójkách se nebály rozjetých závodníků (nebo to alespoň nedávaly najevo) a dojely všechny rozjížďky.
V neděli už se závodit nedalo, přestože se rozhodčí snažili, ale vítr nedosahoval potřebné síly. V sobotu jsme nicméně odjeli kvalitní závod a děkujeme tímto rozhodčím za perfektní práci. A jak řekl Slaďoch: „Není lepší způsob jak strávit deštivý den, než windsurfingem.“

1 komentář u „Český pohár – slalom VII – report“

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..