Czech Supercup – Pohár Vysočiny 2020

Letošní Pohár Vysočiny byl vyjímečný. Díky pandemii Covid-19 byl zrušen původní květnový termín Supercupu na Nových Mlýnech a místo toho byl zvolen náhradní termín od 4. do 5. července 2020 na Velkém Dářku v rámci českého poháru. Závodu se účastnilo celkem 21 raceboardů a 38 mladých závodníků ve třídě Bic Techno. Jak se ukázalo, tak se nový termín asi úplně nehodil závodníkům z Maďarska. Účast třetího státu tentokráte zachránili závodníci z Polska.

Počasí v sobotu bylo teplé a slunečné, ale vítr vál bohužel z jihozápadu, což nebylo právě ideální. Síla větru byla od 3 do 5 m/s a směr se hodně vychyloval. Takový vítr komplikoval nejen stavění závodní tratě, ale také samotné plachtění. Měnící se směr a síla větru často přinášely překvapivé situace, takže se to podobalo hře v pokeru. Ti nejlepší se s tím přesto vypořádali, jako by hráli šachy. Některé rozjížďky musela závodní komise přerušit, protože vítr příliš polevil nebo změnil směr. Na konci dne však měly raceboardy odjeté 3 rozjížďky a Bic Techno celkem 2.

V neděli byly větrné podmínky o něco lepší. Směr byl stejný, ale vítr přidal na síle. Závodníci odjeli všechny 4 plánované rozjížďky. Poslední 2 rozjížďky byly v silnějších poryvech dokonce skluzové podmínky.

Mezi raceboardy byl nejlepším závodníkem Petr Kučera junior a na paty se mu snažil šlapat Radim Kamenský. Jako třetí skončil Martin Pospíšil. Ve třídě Bic Techno získal první místo Matej Štefaničiak ze Slovenska. Na 2. místě skončil David Drda a na 3. příčce dojela Kristýna Chalupníková. Na stupně vítězů dále vystoupili tito závodníci.

Raceboard – absolutní pořadí

 1. Petr Kučera junior
 2. Radim Kamenský
 3. Martin Pospíšil

Raceboard – Master

 1. Radim Kamenský
 2. Jiří Král
 3. Jan Štěpánek

Raceboard – Grand Master + Veteran

 1. Martin Pospíšil
 2. Tomasz Franciak
 3. Petr Vrána

Bic Techno 293 – U17 Chlapci

 1. Matej Štefaničiak
 2. David Drda
 3. Ondrej Szitás

Bic Techno 293 – U17 Dívky

 1. Kristýna Chalupníková
 2. Aleksandra Wasiewicz
 3. Kristýna Piňosová

Bic Techno 293 – U15

 1. Nicol Říčanová
 2. Michal Rais
 3. Maja Pomievska

Bic Techno 293 – U13

 1. Klára Chalupníková
 2. Beáta Dokoupilová
 3. Štěpán Loužek

Celkové výsledky

Celá fotogalerie – Robin Tylš

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..