Smutná zpráva

S nesmírnou bolestí v srdci oznamujeme všem blízkým a přátelům smutnou zprávu, že nás navždy opustil náš kamarád

Petr Haubold CZE-61

zemřel po těžké nemoci v pondělí 13. 7. 2020 ve věku 76 let.

Odešla legenda českého windsurfingu a nestor našeho krásného sportu. Petr byl průkopníkem a jedním ze zakladatelů závodního windsurfingu v Československu. Zúčastnil se historicky prvního závodu pořádaného na našem území v roce 1975 na Jesenici a rovnou zorganizoval 2. závod v rámci závodu Ski regata na jeho domácí Jablonecké přehradě. Během své bohaté kariery se zúčastnil stovek závodů, jak doma, tak v zahraničí. Ještě vloni startoval na ME Raceboard a i pro letošní 45. sezonu byl připraven pokračovat v závodění, bohužel mu to již nebylo dopřáno.

Byl matadorem našeho sportu, který nadevše miloval, několikanásobným vítězem Českého poháru, mistrem ČR a bojovníkem, který se nikdy nevzdával a bojoval do posledních sil.
Svojí pracovitostí, smyslem pro pořádek a pílí výrazně přispíval k rozvoji Jachetního oddílu TJ Delfín Jablonec, řadu let se staral jako zodpovědný správce o naši loděnici, pořádal a organizoval řadu sportovních akcí a mnoho let pracoval ve výkonném výboru TJ Delfín Jablonec.

Byl trenérem, vynikajícím závodníkem, všestranným sportovcem a spolehlivým kamarádem, nikdy se nevyhýbal tvrdé práci a neustále na sobě pracoval. Svými postoji a upřímností si získal velký respekt a obdiv.
Petře budeš nám chybět, čest tvé památce!

Poslední rozloučení se uskuteční v pátek 17. července v 15 hodin v obřadní síni na hřbitově v Jablonci nad Nisou.

Honza Štěpánek
Předseda JO TJ Delfín Jablonec

4 komentáře u „Smutná zpráva“

  1. :,( moc smutná zpráva. Petr byl skvělej chlap a měl jsem ho moc rád… Dneska jsme si na něj dali s Lukášem ve Viganji surfovou session. Snad by ho to potěšilo. Upřimnou soustrast rodině…

    Odpovědět
  2. Presne jak pise Zimak. Nemuzu to vyhnat z hlavy. Petra jsem mel moc rad a byl to pro me vzor sportovce a skveleho cloveka. Vzdycky jsem si rikal, ze bych chtel byt tak fit, jako on a mit stejne pozitivni pristup. Pokazde kdyz jsme se setkali, tak mi dovedl vykouzlit usmev na tvari. Moc me to mrzi…

    Odpovědět
  3. Dost mě tato zpráva zarmoutila.Vážil jsem si ho jako vzor bojovnosti a férovosti ve všech závodech.Upřímnou soustrast rodině.

    Odpovědět

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial