Československý úspěch na MS Raceboard 2021

Letošní Mistrovství světa ve třídě Raceboard se konalo ve městě Riga v Lotyšsku na jezeře Kišezers od 16. do 21. srpna 2021. České barvy na tomto závodu hájilo 5 mužů a jedna žena. Z olympiády v Tokiu si na tento závod odskočil také Karel Lavický se svým trenérem Patrikem Pollákem, který však tentokráte změnil roli a také závodil. Karel nebyl jediným olympionikem. Přijel také Juozas Bernotas z nedaleké Litvy.

Během mistrovství panovaly na jezeře náročné podmínky s poryvovým větrem, který také často měnil směr. Celkem se odjelo 14 rozjížděk z patnácti. Ve středu se dokonce čekalo až vítr trochu poleví, protože síla větru dosahovala hodnot přes 30 uzlů. Nakonec se přece jedna rozjížďka uskutečnila. Poprvé v ní vyhrál Radim Kamenský a dokázal, že není jen jezdec slabých větrů a že Mistral Equipe II stále jede!

Naši závodníci se na pódiu vítězů postavili hned několikrát. Mistrem světa se stal Juozas Bernotas. Na druhém místě dojel Patrik a třetí obsadil Radim, což je historicky jeho největší úspěch.

Ve váhové kategorii lehcí se na stupních vítězů jednalo o úplný Československý úspěch:

  1. Patrik Pollák
  2. Radim Kamenský
  3. Karel Lavický

Ve věkové kategorii Masters obsadil Radim stříbrnou příčku a Karel stanul taktéž na druhém stupínku, ale v kategorii Seniors.

Gratulujeme všem vítězům a budeme se těšit na další závody v Raceboardu, které i přes tuhé boje na vodě probíhají vždy v přátelské atmosféře.

Celkové výsledky: muži | ženy

Oficiální stránky závodu | Foto | Video

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..