Stříbro na MS Raceboard Masters

Na Gardě v klubu Campione Univela se od 12. do 16. října 2022 konalo mistrovství světa Masters ve třídě Raceboard, které je určeno pro závodníky od 40 let. Od nás se zúčastnila celkem pětičlenná výprava.

Čechům se podařilo získat dvě medailová umístění. Na celkovém 2. místě skončil Radim Kamenský a 3. příčku v kategorii Veterans nad 60 let získal Petr Vrána. Mistrem světa se stal náš dobrý kamarád ze Slovenska Patrik Pollák.

Patrik ve výsledcích nasázel kromě jednoho druhého místa samé jedničky. Radim se ho po prvním dni ptal „Kdy mě necháš, abych tě předjel?“ Na to Patrik odpověděl: „Každou pátou rozjížďku!“ Radim si musel hlídat hlavně Argentince Fernanda Consorte, se kterým měl skoro shodné body.

Všichni si asi užívali hlavně dopoledních rozjížděk se silnějším větrem ze severu. Startovalo se poměrně brzy v 8:30, ale nikdo si nestěžoval, protože se tak daly odjet dobré 3 rozjížďky. Na Mistralu Equipe II to jelo „jako z praku“ a někteří soupeři vtipkovali cosi o „dopingové kontrole“. Odpoledne se za slabšího větru z jihu jela vždy jedna rozjížďka.

V sobotu bylo mlhavé počasí, pověstný termický vítr nezafungoval a na vodu se nevyrazilo. Volný čas se využil k drobným opravám, různému bastlení a výměně zkušeností.

Odpoledne okolo 5. hodiny už bylo jasné, že s větrem je definitivně konec a bylo vyvěšeno AP nad A. Zbývající volný čas někteří využili k vycházce po okolí nebo si vzali pádlo a vyrazili na vodu se svým raceboardem.

Najdi 3 SUPy 🙂

Během závodu panovala přátelská atmosféra a na vodě zkušeným organizátorům klapalo vše jak má. Příští rok nás čeká MS v Německu.

Umístění českých závodníků

2. Radim Kamenský
10. Pavel Kamenský
13. Jiří Král
25. Pavel Hrubý
28. Petr Vrána

Odkazy

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..