24 hodin Velkého Dářka 2013

 Zavodnici

Na start vytrvalostního maratonu se v sobotu 2.8.2013 přihlásilo celkem 11 závodníků, z toho 2 ženy. Předpověď nebyla nic moc, ale po obědě se vítr začal zvedat a ve 13:00 se již startovalo ve větru, který dosahoval rychlosti okolo 5 m/s a vál z oblíbeného severozápadního směru. K tomu svítilo sluníčko jako na Riviéře.

Tentokrát se upustilo od klasického plážového startu, protože pláže byly v obležení koupajících se návštěvníků. Místo toho se provedl start z brány neboli tzv. "rabbit start". Závodníci se ve velkém vedru občas osvěžovali krátce skokem do vody. Občas se podařilo jet i ve skluzu, ale poslední hodinu vítr stále více slábl až úplně utichl. Těm největším vytrvalcům se podařilo za 6 hodin objet 14 až 15 kol. Nejlépe se dařilo Radimovi Kamenskému. Toho pronásledoval nezdolný veterán Petr Kučera senior, který se z vody vrátil s rukama jako horník, který právě vyfáral z dolu.

V neděli se začalo se závoděním od osmé hodiny, ale protože se přehnala bouřka, všichni pokračovali až později. Vítr tentokráte vál pouze slabě z druhé strany od jihovýchodu a proto se odjela již jen další 2 kola.

 

 Ceny

 

Odpoledne bylo provedeno vyhlášení s rozdáním originálních ručně vyráběných cen. Pořadí se již v neděli nezměnilo. První dojel Radim Kamenský, následován Petrem Kučerou a jako třetí se umístil Petr Vrána. 

Výsledky

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.