Nechranická buchta a první MČR Bic Techno 293!

I přes páteční a sobotní nepřízeň větru se podařilo odjet první Mistrovství České Republiky třídy Bic Techno konané na Nechranicích – SK Lomazice v rámci 35 ročníku závodu „Nechranická buchta“. Podmínky nebyly jednoduché neboť byly velmi proměnlivé co se síly i směru větru týče. Závodu se účastnili i závodníci ze Slovenska a mladé závodnice ukázaly našim „bicařům“ jak se jezdí. 🙂

Karolína Beránková s naprostým přehledem a náskokem v každé rozjížďce obsadila první pozici celého závodu. Na druhém místě v celkovém pořadí a na místě prvním v rámci MČR se umístil Ondřej Müller. Třetí místo a tedy druhé v rámci mistrovství vyjel Martin Mikulec. Třetí místo v rámci mistrovské soutěže obsadil Filip Šplíchal. Ve sloučené kategorii U13 a U15 se na prvním místě umístil Adam Nevelöš, na druhé místě jeho bratr Tibor Nevelöš a na třetí příčce Jonáš Horáček. Celkově v kategorii dívky se na prvním místě umístila, stejně jako v celkovém pořadí závodu, Karolína Beránková a na druhém místě Lenka Beránková ze Slovenska. Třetí příčka patří již domácí závodnici Adéle Raškové. Z mladších dívek byla tentokrát nejrychlejší Nela Sadílková, v závěsu s Nicol Říčanovou a Kateřinou Altmanovou na třetím místě.
Ve třídě Raceboard vyhrál mužský souboj Petr Kučera jun., druhé místo patří Adamovi Horkému a třetí místo si vyjel Radim Kamenský. Kategorii Grand Masters vyhrál Martin Pospíšil, nejrychlejším veteránem byl zkušený Lubomír Mielec. Oceněny byly i dvě ženy třídy Raceboard Martina Hrubá a Dagmar Hrubá. Ve třídě Funboard i přes měnící se podmínky vyhrál Martin Sladký, následován Filipem Myškou a Pavlem Netíkem.
Gratulujeme všem závodníkům, děkujeme pořádajícímu oddílu za výbornou organizaci a těšíme se na další ročník, protože nechranická buchta (ať už je maková, tvarohová nebo povidlová) nemá konkurenci!!! Jako každý rok byla vynikající!!!

1 komentář u „Nechranická buchta a první MČR Bic Techno 293!“

  1. S povděkem kvituji, že byla konečně postavena trať tak, že bylo možné startovat nezávisle na dojetí tříd. Za to patří rozhodčím pochvala.
    P.S. Jak mě znáte, nemohu si nerýpnout. 🙂 Velice mě pobavil rozhovor pár postarších závodníků třídy RAC při vyhlášení třídy BIC: „To už vidím, jak nás budou za pár let prohánět“. 🙂 🙂 Já si myslím, že to by se mohlo stát pouze v případě, že by se RAC (nedej bože) stal opět olympijskou třídou. Přece jim nechcete znechutit windsurfing pumpováním v 1m/s. Něco je špatně, když na plováku olympijské třídy jezdí v republice jeden člověk.

    Odpovědět

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..