Supercup Slovakia 2017

O víkendu 6. – 7. května proběhl první závod série Supercup a to na vodní nádrži Veĺká Domaša na Slovensku. Celkem se na tomto mezinárodním závodu sešlo 22 závodníků ve třídě Bic Techno 293 a 26 ve třídě Raceboard. Jak poznamenal ředitel závodu Patrik Pollák, jednalo se po dlouhé době o největší účast windsurferů v závodě na Slovensku. Český team měl hojné zastoupení ve třídě Bic – 11 účastníků, a za Raceboard reprezentovali bratři Kamenští.

Během slavnostního nástupu proběhlo také udělení cen za celkové umístění v Supercupu za rok 2016. Ve třídě Raceboard se loni podařilo Pavlovi Kamenskému dosáhnout na 3. příčku.

V sobotu panovalo na Domaše krásné slunečné počasí vhodné na opalování, ale předpověď větru nebyla příliš optimistická. Odpoledne se ale zvedl vítr z jihovýchodu kolem 5-6 m/s a organizátoři mohli uskutečnit 2 rozjížďky. Bohužel při pokusu odstartovat třetí rozjížďku vítr ustal a nezbylo nic jiného než dojet na břeh.

V neděli dopoledne to s větrem bylo opět slabší. Pokus odstartovat dopoledne nevyšel. Startovalo se až odpoledne za slabého větru  ze severu a nezbylo nic jiného než rozjížďku odpumpovat až do cíle. Jak to tak bývá, po ukončení přišla hlášená změna větru a ti co zůstávali, a nemuseli balit, toho využili a zajezdili si ve skluzu.

Našim se v závodě dařilo a obsadili medailová umístění. Zvláštní ocenění „nejmladší závodnice“ získala Alexandra Lojínová.

Raceboard

 1. Patrik Pollák
 2. Karol Beránek
 3. Radim Kamenský

Bic Techno 293

U13

 1. Tibor Nevelöš
 2. Nela Sadílková
 3. David Drda

U17

 1. Lenka Beránková
 2. Martin Mikulec

Bic Techno 293 Plus

 1. Roland Szlávi
 2. Karolína Beránková
 3. Jan Štěpánek

Celkové výsledky

Organizátoři se snažili uspořádat závod jak nejlépe šlo a využít větrných podmínek na maximum. I když je Domaša trochu vzdálenější než ostatní vody, budeme se za rok opět těšit na shledanou.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..