Smutná zpráva

S nesmírnou bolestí v srdci oznamujeme všem blízkým a přátelům smutnou zprávu, že nás navždy opustil náš kamarád

Petr Haubold CZE-61

zemřel po těžké nemoci v pondělí 13. 7. 2020 ve věku 76 let.

Odešla legenda českého windsurfingu a nestor našeho krásného sportu. Petr byl průkopníkem a jedním ze zakladatelů závodního windsurfingu v Československu. Zúčastnil se historicky prvního závodu pořádaného na našem území v roce 1975 na Jesenici a rovnou zorganizoval 2. závod v rámci závodu Ski regata na jeho domácí Jablonecké přehradě. Během své bohaté kariery se zúčastnil stovek závodů, jak doma, tak v zahraničí. Ještě vloni startoval na ME Raceboard a i pro letošní 45. sezonu byl připraven pokračovat v závodění, bohužel mu to již nebylo dopřáno.

Byl matadorem našeho sportu, který nadevše miloval, několikanásobným vítězem Českého poháru, mistrem ČR a bojovníkem, který se nikdy nevzdával a bojoval do posledních sil.
Svojí pracovitostí, smyslem pro pořádek a pílí výrazně přispíval k rozvoji Jachetního oddílu TJ Delfín Jablonec, řadu let se staral jako zodpovědný správce o naši loděnici, pořádal a organizoval řadu sportovních akcí a mnoho let pracoval ve výkonném výboru TJ Delfín Jablonec.

Byl trenérem, vynikajícím závodníkem, všestranným sportovcem a spolehlivým kamarádem, nikdy se nevyhýbal tvrdé práci a neustále na sobě pracoval. Svými postoji a upřímností si získal velký respekt a obdiv.
Petře budeš nám chybět, čest tvé památce!

Poslední rozloučení se uskuteční v pátek 17. července v 15 hodin v obřadní síni na hřbitově v Jablonci nad Nisou.