MS Raceboard Brisbane

Od 20.do 25. listopadu 2017 se v australském Brisbane koná mistrovství světa třídy Raceboard, kde nás reprezentují bratři Pavel a Radim Kamenských.
Držíme palce ať jsou spokojeni se svým výsledkem a těším se na jejich zážitky a fotografie:)
Sledujte aktuální umístění: výsledky ZDE

Den 5:

První rozjížďka dne začala přesně v 11:00, jako každý den. Výjimečně foukal slabší vítr, takže byly víceméně „Dářkovské“ podmínky. Radimovi se podařilo zajet 6. místo.
Po pauze následovala poslední rozjížďka. Vítr zesílil a slušně jsme se povozili ve skluzu. Nemít strhané ruce, tak bych si tu zábavu užil ještě lépe, protože mít takové podmínky u nás se asi nikdy nepodaří.
Večer začalo v klubu vyhlášení výsledků. Ocenění získalo i spousta lidí, kteří se něčím zasloužili nebo zvláštně projevili. Speciální cenu např. získal surfer s rekordním počtem 5 zlomených kloubů k plachtě.
Mistrem světa se stal Ivan Pastor, hned za ním byl Max Wojczik. Radim poskočil na slušné 15. místo, já jsem dojel 34.
Za 3 roky by tu chtěli uspořádat MS Techno a možná znovu zopakovat Raceboard, tak uvidíme.
Každopádně to tu stálo za to, atmosféra výborná a lidé milí a přátelští. Ještě se tu pár dní porozhlídneme a provedeme nějakou turistiku. Zdravím všechny, co nám fandili z ČR a nashledanou na večírku ČWA.

Pavel

Den 4:

Dnes ve čtvrtek přišel pořádný fučák, i když to z rána nevypadalo. Na první rozjížďku vyrazila tak polovina lidí. Já jsem si plachtu přitáhl málo, párkrát jsem zápasil u břehu a pak jsem zmeškal start. Radim utáhl svou 9,5 Severne na doraz, takže ji měl zcela naplacato. Rozjížďku se mu podařilo dokončit stylem ala Robin Hood.
Na druhou rozjížďku jsem plachtu serval, co se dalo. Na stoupačku se dalo jet, ale nakonec jsem vyměkl, protože jsem měl problém dostat se do bimbajících se úvazků. Vrátil jsem se na břeh totálně vycukaný.
Radim dneska zajel heroický výkon, když dokončil i třetí rozjížďku. Na břehu zůstali sedět i zkušení a těžší borci. Nejhorší byla koupačka na zaďák, když přišla větší vlna. Postavení plachty pak trvalo i 2-3 minuty, takže to stálo třeba 5-10 míst.
Dnes měla více než polovina lidí ve výsledcích DNF nebo DNC. Zítra nám zbývají poslední dvě rozjížďky, takže už snad nebude vítr tak bušit.

Den 3:

opoledne jsme se znovu vydali asi 100 m přes mělčinu na „račí“ způsob, protože byl odliv. Na středu byla sice trochu slabší předpověď než včera, ale přesto foukalo na české poměry nadprůměrně. Pouze dnešní druhou rozjížďku vítr poklesl, takže většina závodníků vypadla ze skluzu. Kupodivu se nám zdá, že nám to jede lépe, když je vítr trochu slabší.
Radim má nově vyměněný „kiel-kastl“, takže už nemá tak okopané paty jako včera. Oba máme nohy opálené jak indiáni, krém s faktorem 50+ vydrží tak na dvě rozjížďky a pak začíná slunko pěkně pálit. Někdo má lycru i na nohou.
Dnes tu slavnostně otvírali windsurfingové centrum dotované vládou, samozřejmě za účasti politiků a spol. Byli jsme zrovna na vodě, takže o proslov a přípitek jsme přišli. Ale na konci jsme si mohli dát chlazené pivo v plechovce nebo cider.
Máme za sebou 10 rozjížděk, tak jestli to půjde s větrem jako do teď, tak asi odkroutíme všech 15.

Den 2:
Dnes byl pěkně foukavý den. Odpoledne po 4. rozjížďce jsme se shodli, že toho byla docela nálož. Radim opět zápasí na každé bójce s kačenou. Australanům to očividně jede dobře, když fouká víc. U nás si musíme na takový vítr počkat.
Patrik se rozhodl, že raději nebude dál závodit. V letadle chytil něco jako „mumms“ či příušnice. Bere antibiotika a pokud by se vystavoval vysoké zátěži, což dneska byla, tak by to mohlo mít trvalé následky.
Trať byla dnes pěkně dlouhá, ale dolů to rychle upalovalo. Díky tomu, že závodíme v zálivu krytém ostrovy, tak se tu nedělají tak velké vlny. Je to srovnatelné s Novými Mlýny, jenom s tím rozdílem, že je tu slaná voda a zvláště u břehu je teplá jako kafe.
Po druhém dni Radim na 20.místě a Pavel na 34. výslekdy ZDE
 

Den 1: První závodní den se odjely 2 rozjížďky nonstop a po krátké přestávce ještě jedna. Jely se vždy dva karusely. Návětrná bójka byla vždy v úctyhodné vzdálenosti. Radimovi se dařilo trochu lépe, ale první rozjížďku bohužel netrefil cíl jako mnoho ostatních závodníků. Plachty Severne táhnou dobře, na zaďák bylo potřeba do skluzu trochu připumpnout, protože nefoukalo až tak silně. S kačenou je trochu boj.
Po náročném dni jsme mohli využít služeb chiropraktiček, které nám napravily co se dalo. Uvidíme, jestli to do zítřka pomůže.

http://www.ausraceboard.org

Příjezd: Ve čtvrtek jsme dorazili letadlem a Lisa nás zavezla přímo do yachtclubu, kde máme ubytování. Od pokoje k vodě to máme cca 300 m, takže v pohodě. První den jsme byli unavení z letadla, takže jsme dávali do kupy charter vybavení a lehce se zásobili v blízkém supermarketu. Večer byl problém neusnout dříve než v 18:00. Další dny jsme trochu potrénovali. Překvapení z nového vybavení nebere konce a myslím, že nálepku IQ (Innovation Quality) by z prkna měli raději sloupnout.V sobotu jsme se zúčastnili také „club race“ s ostatními lodními třídami. Odpoledne vždy foukalo, voda je teplá a podmínky skluzové. Dneska začíná MS Raceboard v Brisbane. Nakonec je tu 85 závodníků. Zahajovací večírek s barbecue byl vydařený, atmosféra v klubu výborná. Zítra odpoledne začínáme závodit, doufejme, že ve vodě nepotkáme moc medúz, kterých tu bývají hejna. Závod můžete sledovat na stránkách http://www.ausraceboard.org. K dispozici budou i live videa od Patrika Pollaka.

Pavel Kamenský

1 komentář u „MS Raceboard Brisbane“

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..