Český pohár – Slalom IX – report

V sobotu 22.9. se uskutečnil další závod českého poháru ve slalomu na Nechranicích. Premiérově byl vypsán rovněž pro třídu BIC Techno, kde se nakonec přihlásilo 7 statečných závodníků, ale hlavně závodnic. Vše se domluvilo dost narychlo, jelikož na Nechranicích byl o tomto víkendu mezinárodní závod třídy Flying Dutchman a podpora ze strany YC Tušimice nebyla možná. Nicméně tým rozhodčích ve složení Petra Altmanová, Tomáš Altmann a Michal Horák prokázal maximální schopnost improvizace a s polními podmínkami se vypořádal skvěle.

Díky tomu se už ve 12 hodin mohl startovat první heat slalomu, což zaskočilo téměř polovinu za všech 15-ti přihlášených závodníků, takže první rozjížďka byla záležitostí jen pro několik dochvilných. Ve větru  okolo 8-9 m/s, který občas dopřával poryvy hodně přes 10 m/s, ale občas padal pod 5 m/s odjely obě třídy 4 rozjížďky, po kterých nám dopřál nesmlouvavý Tomáš zaslouženou pauzu. Rozhodcovský servis zahrnoval i točené pivo a guláš, což závodníci kvitoval s povděkem a obdivem.

Po pauze se šlo znovu na věc a ve stejném větru, který navíc ještě začal měnit směr, se odjelo dalších 5 rozjížděk slalomu a BICi odkroutili statečně 4 rozjížďky. Podezíráme Tomáše, že schválně pouštěl start slalomu hned po startu BICů a bavil se tím, jak se obě třídy potkaly na první či druhé bójce, při čemž nebyla nouze o zajímavé adrenalinové situace. Nicméně nikomu se nic nestalo a závod měl svižný spád.

Nástup zcela vyčerpaných závodníků se uskutečnil v 18 hodin a závod byl zakončen vlídným slovem ředitele.

Výsledky:

FUN

BIC

Děkuji všem za účast a maximální nasazení, týmu rozhodčích za obětavost a improvizaci, věřím, že se všichni skvěle pobavili a zabojovali si mezi bójkami a budu se těšit na příště.

Váš ředitel

1 komentář u „Český pohár – Slalom IX – report“

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..